Προς το περιεχόμενο

Κουβερτοπαπλωμα η Κουβερτα η Παπλωμα ;;;;


Dannie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Gkostas2007 είπε

Επειδη ειναι συνθετικο μηπως ξυπναω παλι μες τον ιδρωτα απο την ζεστη.

Εγω τωρα που πηρα κουβερτα με 100% πολυεστερα δεν εχω κανεναν θεμα παντως.

Μπορει να ειναι και στον καθε ανθρωπο κι εσενα να σου δημιουργει θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ή 3 κουβέρτες ανάλογα το πόσο χοντρές είναι. Προσωπικά ως τώρα κοιμόμουν με 2. Έχω χρόνια να χρησιμοποιήσω πάπλωμα. Τις προτιμώ γιατί μπορείς να τις τυλίξεις γύρω σου και να "εφαρμόσουν" πάνω σου ενώ το πάπλωμα όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Gkostas2007 είπε

Το 1ο λες να είναι πολύ ζεστό ε; Εννοώ γιατί έχει τα πούπουλα. Να σου πω την αλήθεια στο 2ο, με φόβισε λίγο ο πολυεστέρας.

Δεν ξέρω, επειδή είναι στην ίδια κατηγορία φαντάζομαι θα είναι κάτι παρόμοιο από ζέστη. Απλά είπα να αλλάξω τύπο αφού είχα ήδη πουπουλένιο. Επίσης ο πολυεστέρας πλένεται και στους 60 βαθμούς!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Gkostas2007 είπε

Επειδη ειναι συνθετικο μηπως ξυπναω παλι μες τον ιδρωτα απο την ζεστη.

Ποιο απ ολα εννοεις? Του ΙΚΕΑ το 2ο στα 40€?

πολυ πιθανο αλλα δεν θυμαμαι με βεβαιοτητα γιατι ηταν μια παρορμιση της στιγμης απλα το ειδα μπροστα μου λεω 40 ευρω δεν γαμιεται παρτο να το δοκιμασεις και να μην κανει θα παει ντουλαπα

1 ώρα πριν, Gkostas2007 είπε

Επειδη ειναι συνθετικο μηπως ξυπναω παλι μες τον ιδρωτα απο την ζεστη.

Ποιο απ ολα εννοεις? Του ΙΚΕΑ το 2ο στα 40€?

πολυ πιθανο αλλα δεν θυμαμαι με βεβαιοτητα γιατι ηταν μια παρορμιση της στιγμης απλα το ειδα μπροστα μου λεω 40 ευρω δεν γαμιεται παρτο να το δοκιμασεις και να μην κανει θα παει ντουλαπα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Dark_son20 είπε

το συνθετικό στεγνώνει, το βαμβάκι ειναι υδρόφιλο και γίνεται μούσκεμα.

Αυτό με το βαμβάκι μας έχει ξεμείνει από τις μανάδες μας, μέχρι που δοκίμασα συνθετικά ρούχα για πεζοπορία και είδα πόσο ανώτερα ειναι στη διαχείριση του ιδρώτα .  

Ισχυει αυτο που λες, απλα ειναι και αυτο που λενε οτι ο πολυεστερας δεν αναπνεει. Εκει ειναι που φοβαμαι μην σκασω. Οτι εγκλωβιζει την ζεστη. Μπορει να λεω κ βλακειες, δεν ξερω. Με βαση οσα εχω ακουσει κ γω απο γονεις που ειπες κ συ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

UPDATE: Τελικά πήρα το παρακάτω πάπλωμα απο ΙΚΕΑ. 100% βαμβακι και γέμισμα με 90% φτερά-10% πούπουλα. Είναι απίστευτο! Σχετικά ελαφρύ, με κρατάει ζεστό (ειδικά τις προηγούμενες μέρες που είχε το πολύ το κρύο, δεν ένιωσα τίποτα), ενώ παράλληλα δεν ιδρώνω. Για όποιον έχει το ίδιο θέμα με μένα με τα παπλώματα όπου τον ζεσταίνουν εύκολα, νομίζω το συγκεκριμένο αξίζει!

https://www.ikea.gr/proioda/leuka-eidi/paplomata/poupoulenia/fjallarnika-paplwma-metria-zesto-240x220-cm/90457467

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
Στις 31/1/2021 στις 2:30 ΠΜ, Gkostas2007 είπε

UPDATE: Τελικά πήρα το παρακάτω πάπλωμα απο ΙΚΕΑ. 100% βαμβακι και γέμισμα με 90% φτερά-10% πούπουλα. Είναι απίστευτο! Σχετικά ελαφρύ, με κρατάει ζεστό (ειδικά τις προηγούμενες μέρες που είχε το πολύ το κρύο, δεν ένιωσα τίποτα), ενώ παράλληλα δεν ιδρώνω. Για όποιον έχει το ίδιο θέμα με μένα με τα παπλώματα όπου τον ζεσταίνουν εύκολα, νομίζω το συγκεκριμένο αξίζει!

https://www.ikea.gr/proioda/leuka-eidi/paplomata/poupoulenia/fjallarnika-paplwma-metria-zesto-240x220-cm/90457467

Τελικά το πάπλωμα είναι όπως τα λες?

Το προτείνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Tolman7 είπε

Τελικά το πάπλωμα είναι όπως τα λες?

Το προτείνεις?

Ναι 2 χρόνια που το εχω με έχει σωσει πραγματικα. Ακόμα και την άνοιξη που το αφήνω όταν έχει ψυχρά τα βραδια, δεν ιδρώνω καθόλου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 31/1/2021 στις 1:30 ΠΜ, Gkostas2007 είπε

UPDATE: Τελικά πήρα το παρακάτω πάπλωμα απο ΙΚΕΑ. 100% βαμβακι και γέμισμα με 90% φτερά-10% πούπουλα. Είναι απίστευτο! Σχετικά ελαφρύ, με κρατάει ζεστό (ειδικά τις προηγούμενες μέρες που είχε το πολύ το κρύο, δεν ένιωσα τίποτα), ενώ παράλληλα δεν ιδρώνω. Για όποιον έχει το ίδιο θέμα με μένα με τα παπλώματα όπου τον ζεσταίνουν εύκολα, νομίζω το συγκεκριμένο αξίζει!

https://www.ikea.gr/proioda/leuka-eidi/paplomata/poupoulenia/fjallarnika-paplwma-metria-zesto-240x220-cm/90457467

Εγώ που ήμουν σε παρόμοια φάση επέλεξα πάπλωμα με γέμισμα από μετάξυ. Ζεσταίνει όσο πρέπει (κοιμάμαι μόνο με εσώρουχο)και αναπνέει πολύ καλά, οπότε δε φτάνω ποτέ στο σημείο του ιδρώτα. Προς το παρόν οι θερμοκρασίες δωματίου που έχει δει είναι μεταξύ 16-22 C. 

Επεξ/σία από fmarulezkd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/2/2023 στις 2:19 ΜΜ, Gkostas2007 είπε

Ναι 2 χρόνια που το εχω με έχει σωσει πραγματικα. Ακόμα και την άνοιξη που το αφήνω όταν έχει ψυχρά τα βραδια, δεν ιδρώνω καθόλου 

👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/2/2023 στις 2:19 ΜΜ, Gkostas2007 είπε

Ναι 2 χρόνια που το εχω με έχει σωσει πραγματικα. Ακόμα και την άνοιξη που το αφήνω όταν έχει ψυχρά τα βραδια, δεν ιδρώνω καθόλου 

👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...