Προς το περιεχόμενο

[Laptop] HP Pavilion Gaming 15-ec1011nv Πλαίσο 899€


AzaZyL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες υποψιν οτι...Ισπανικο Αμαζον = 7 στις 10 φορες ταλαιπωρια! 😝
Δηλαδη καμια σχεση, με το "κλασσικο" Αμαζον, που εμπιστευομαστε 🚮

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 151
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να σας ρωτήσω.. είναι σωστό που χρησιμοποιεί το λάπτοπ από μόνο του την AMD Radeon αντί της Nvidia Geforce GTX σχεδον σε όλα τα προγραμματα (league of legends, vlc, chrome)? Ή είναι κάτι που απαιτεί διόρθωση?

Δοκίμασα σήμερα ένα παιχνίδι και σερνόταν κάπως και σκέφτομαι μήπως θέλουν φτιάξιμο οι ρυθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σερνοταν επειδη δεν χρησιμοποιουσε την GTX ή σερνεται γενικως? Ενημερωσε αν βρηκες καποια ακρη στις ρυθμισεις προεπιλογων της καρτας γραφικων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πρεπει να την αλλαξεις εσυ στην Nvidia! To γραφει και στο review:
The results in the 3DMark benchmarks are at a normal level for this GPU.
The 
Vega 7 GPU that's integrated into the processor is active,
and the laptop works with Nvidia's Optimus graphics-switching solution.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, TheDevilMayCare είπε

Παιδες υποψιν οτι...Ισπανικο Αμαζον = 7 στις 10 φορες ταλαιπωρια! 😝
Δηλαδη καμια σχεση, με το "κλασσικο" Αμαζον, που εμπιστευομαστε 🚮

σύγκριση των 2 laptop έκανα ,όπου προφανώς το Legion είναι σε άλλο επίπεδο με πολύ μικρή διαφορά στην τιμή.

Τώρα αν το after sales του πλαισίου είναι καλύτερο;; από το ισπανικό amazon (το είχε και το ιταλικό), άλλο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mikegad είπε

σύγκριση των 2 laptop έκανα ,όπου προφανώς το Legion είναι σε άλλο επίπεδο με πολύ μικρή διαφορά στην τιμή.

Τώρα αν το after sales του πλαισίου είναι καλύτερο;; από το ισπανικό amazon (το είχε και το ιταλικό), άλλο θέμα

Παντως περα απο το θεμα Ισπανιας (το Πλαισιο καλως ή κακως υπαρχει διπλα μας σαν φυσικο καταστημα) η οθονη του συγκεκριμενου ηταν αθλια -το ελεγαν ολοι στα reviews- και ηταν no OS (μην ξαναπουμε παλι για αδειες των 2Ε!). Ετσι, μιας κ δεν το θελω πρωταρχικα για gaming  προτιμησα το ΗP. Το περιμενω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mikegad είπε

σύγκριση των 2 laptop έκανα ,όπου προφανώς το Legion είναι σε άλλο επίπεδο με πολύ μικρή διαφορά στην τιμή.

Τώρα αν το after sales του πλαισίου είναι καλύτερο;; από το ισπανικό amazon (το είχε και το ιταλικό), άλλο θέμα

Διαβασε ακομη και εδω στις προσφορες τι ταλαιπωρια περνανε ορισμενοι που ατυχησαν να παλευουν με το Ισπανικο.... 🚮

Θα μπορουσα να γραψω κι εγω σελιδες -της ολως τρομακτικης μου ιστοριας: οπου μου χρεωσαν...δασμους (ω, ναι!) για κατι που ερχοταν απο τους ιδιους = Ισπανια σε Ελλαδα!
Α, και δεν βρηκα ακρη -> δεν μου τα επεστρεφαν ποτε, εως τα εγκατελειψα...- αλλα θα
ξεφευγαμε μαλλον, και δεν πολυβρισκω νοημα (καθως ειπαμε υπαρχουν ηδη κι αλλες!)
😝

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, stcp είπε

Παντως περα απο το θεμα Ισπανιας (το Πλαισιο καλως ή κακως υπαρχει διπλα μας σαν φυσικο καταστημα) η οθονη του συγκεκριμενου ηταν αθλια -το ελεγαν ολοι στα reviews- και ηταν no OS (μην ξαναπουμε παλι για αδειες των 2Ε!). Ετσι, μιας κ δεν το θελω πρωταρχικα για gaming  προτιμησα το ΗP. Το περιμενω...

μα δεν διαφωνώ, ο καθένας ζυγίζει τις ανάγκες και το μπάτζετ του και επιλέγει

 

4 λεπτά πριν, TheDevilMayCare είπε

Διαβασε ακομη και εδω στις προσφορες τι ταλαιπωρια περνανε ορισμενοι που ατυχησαν να παλευουν με το Ισπανικο.... 🚮

Όντως έχω διαβάσει άσχημα σχόλια για το ισπανικό amazon (δεν έχω ψωνίσει ποτέ προσωπικά) , αλλά επίσης έχω και τραγικές εμπειρίες από το πλαίσιο (παλιότερα τουλαχιστον μιας και το έχω κόψει πλέον)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ωρα φαινεται -> απο οσα γραφουν οι συμφορουμιτες και απο τα 3 γραπτα review του online,
το μοντελο να μας εχει κατσει "καλο": δηλαδη να ανταπεξερχεται στον 4800Η το συστημα ψυξης του,
και να ειναι η 'καραφροντισμενη' 1650 μεσα του 😇 Απο κει και περα βεβαιως, κι ο χρονος θα δειξει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, tengai34 είπε

Να ρωτήσω έχει και θέση για δεύτερο σκληρό;;;

ναι φοράει NVMe m.2s ,και εχει θεση για ssd με έτοιμο καλώδιο,οχι σαν κατι αλλα.    

Επεξ/σία από aristidis540
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην μπλέκετε με ισπανικό amazon υπάρχει σε προσφορά 999 (100 πάνω από το HP) το Lenovo Legion 5 15ARH05 R7-4800H/16GB/512GB/GTX1650 4GB  στον κωτσόβολο Lenovo Legion 5 15ARH05 R7-4800H/16GB/512GB/GTX1650 4GB Laptop (kotsovolos.gr) (και το ίδιο με 1099 στο mediamarkt)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, atag είπε

Για να μην μπλέκετε με ισπανικό amazon υπάρχει σε προσφορά 999 (100 πάνω από το HP) το Lenovo Legion 5 15ARH05 R7-4800H/16GB/512GB/GTX1650 4GB  στον κωτσόβολο Lenovo Legion 5 15ARH05 R7-4800H/16GB/512GB/GTX1650 4GB Laptop (kotsovolos.gr) (και το ίδιο με 1099 στο mediamarkt)

 

 

20 ώρες πριν, mikegad είπε

δεν συγκρίνεται η 2060 με την 1650,

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...