Προς το περιεχόμενο

amazon.it | Fritz!Box 7530 International @ 109.47€ [ΤΕΛΟΣ]


DanielRGr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν έχει κάποιος κάποια εξέλιξη ας το ποστάρει γιατί χωρίς tracking number ήμαστε τελείως στα τυφλά.

Αν δεν έρθει μέχρι το expected date, μπορούμε να ζητήσουμε refund?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ζητάς refund, αλλά λες ευγενικά ότι δεν σου έχει έρθει την ημερομηνία που σου είχαν πει. Και σου επιστρέφουν τα μεταφορικά που είχες πληρώσει .... (τουλάχιστον σε εμένα αυτό είχε γίνει παλιότερα, και πήρα πίσω 27€).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενημέρωση:

Παραγγελία 27/12 με γρήγορα μεταφορικα

Τράβηξαν τα χρήματα 1/12

Μου έστειλαν ότι έφυγε με ups στις 7/12.

Από τότε είναι κολλημένο κ λέει ότι είναι στη Ρώμη...

Μίλησα με ups κ μου είπαν ότι δεν έχουν παραλάβει ακόμα το δέμα κ να επικοινωνησω με Amazon.

Μιλάω με amazon κ μου λένε ότι το δέμα έχει παραδοθεί στη ups από 7/12 κ μέχρι σήμερα Παρασκευή 11/12 θα το έχω στα χέρια μου...

Σήμερα ξαναμιλαω με ups κ μου λένε ότι δεν έχουν το δέμα...

Έστειλα email στο Amazon κ περιμένω να δω τι θα μου πουν...

 

Επεξ/σία από isaias1983
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/12/2020 στις 5:21 ΜΜ, furiousboy13 είπε

Εμένα λέει

image.png.697b7c52f4b49444dbc06333907983b1.png

 

Με UPS θα έρθει άρα και σε εμένα;

Καλημέρα και εμένα το ίδιο έλεγε και δεν το εχω παραλάβει ακόμα μίλησα με amazon και μου είπαν να περιμείνω μέχρι την Παρασκευή. Εσύ το έχεις παραλάβει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις μιλησα ξανα με UPS...To πακετο αγνοειται....

Κολλημενο στη Ρωμη απο 7/12...

Επισης αλλα 5 πακετα με UPS ειναι κολλημενα στην Αθηνα εδω και μια εβδομαδα...

Η UPS δεν ενδιαφερεται καθολου λεει αφου τα εχει παραδωσει στη γενικη ταχυδρομικη...

Οσο για την τελευταια νομιζα οτι δεν υπαρχουν λογια πλεον...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τα εχει κανει το αμαζον... αφηστε τα. Δεν αφορα το προιον του τιτλου, αλλα αυτα δεν τα εχω ξαναδει. Παραγγελια 30-11, δηθεν παραλαβη 10-17/12/2020, στελνει τα 4 απο τα 5 πραγματα μετα απο 12 μερες θα ερθουν 21-12. Το αλλο ενω ηταν ετοιμοπαραδοτο οπως ολα την ωρα της παραγγελιας αλλα και επι αρκετες μερες μετα απο αυτην, εχει μεινει ακομα σε αναμονη -Not Yet Dispatched (μετα απο 10 μερες πηγε out of stock, προφανως ΔΕΝ δεσμευσαν το κομματι μου, παροτι δεσμευσαν τα χρηματα μου απο την πρωτη στιγμη) και σαν να μην φτανουν ολα αυτα, ενω στο αμαζον λεει οτι χρεωσαν "χ" ποσο οταν εφυγε η μια αποστολη για τα κομματια της και καλα, στην τραπεζα οπως φαινεται επισημα αφου εκκαθαριστηκε η κινηση, χρεωσαν ΟΛΟ το ποσο για ολη την παραγγελια. Αν ακυρωσουν το αλλο αντε να "τρεχω" να βγαλω ακρη αφου το εχω πληρωσει και δεν φαινεται στο δηθεν ποσο στο site τους, αν το στειλουν θα το ξαναχρεωσουν οπως φαινεται αφου θα χτυπησει και αλλη χρεωση για την 2η αποστολη.

Λενε κατα τα αλλα και διαφημιζουν οτι πληρωνεις ΜΟΝΟ ο,τι αποστελλεται. Αμ δε.

Σας εχει τυχει συνολικη χρεωση σε μερικη αποστολη παροτι το σαιτ τους γραφει μερικη χρεωση; (δεν μιλω για δεσμευση, αλλα για εκκαθαρισμενη συνολικη χρεωση)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, matrixxx είπε

Τα εχει κανει το αμαζον... αφηστε τα. Δεν αφορα το προιον του τιτλου, αλλα αυτα δεν τα εχω ξαναδει. Παραγγελια 30-11, δηθεν παραλαβη 10-17/12/2020, στελνει τα 4 απο τα 5 πραγματα μετα απο 12 μερες θα ερθουν 21-12. Το αλλο ενω ηταν ετοιμοπαραδοτο οπως ολα την ωρα της παραγγελιας αλλα και επι αρκετες μερες μετα απο αυτην, εχει μεινει ακομα σε αναμονη -Not Yet Dispatched (μετα απο 10 μερες πηγε out of stock, προφανως ΔΕΝ δεσμευσαν το κομματι μου, παροτι δεσμευσαν τα χρηματα μου απο την πρωτη στιγμη) και σαν να μην φτανουν ολα αυτα, ενω στο αμαζον λεει οτι χρεωσαν "χ" ποσο οταν εφυγε η μια αποστολη για τα κομματια της και καλα, στην τραπεζα οπως φαινεται επισημα αφου εκκαθαριστηκε η κινηση, χρεωσαν ΟΛΟ το ποσο για ολη την παραγγελια. Αν ακυρωσουν το αλλο αντε να "τρεχω" να βγαλω ακρη αφου το εχω πληρωσει και δεν φαινεται στο δηθεν ποσο στο site τους, αν το στειλουν θα το ξαναχρεωσουν οπως φαινεται αφου θα χτυπησει και αλλη χρεωση για την 2η αποστολη.

Λενε κατα τα αλλα και διαφημιζουν οτι πληρωνεις ΜΟΝΟ ο,τι αποστελλεται. Αμ δε.

Σας εχει τυχει συνολικη χρεωση σε μερικη αποστολη παροτι το σαιτ τους γραφει μερικη χρεωση; (δεν μιλω για δεσμευση, αλλα για εκκαθαρισμενη συνολικη χρεωση

Ναι μου έτυχε εμένα. 2πλο χρεώσεις σε μεμονωμένα κομμάτια και χρέωση και ολόκληρης παραγγελίας. 

Μίλησα μαζί τους, μου δώσανε  τους κωδικούς συνναλαγης που δεν θα χρεώσουν και τους έστειλα στην τράπεζα να μου αποδεσμεύσουν τα χρήματα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απτα ιδια παιδες! Εμενα μου ηρθε mail αποστολής την επομενη μερα απο μια ASENDIA! Σε κριτικες που διαβασα ειναι τραγική! 28 λεει εφυγε απο Ιταλια και πηγε Αγγλια για καποιο λογο 1 Δεκεμβρίου!Απο τοτε ειναι κολλημενο εκει! Μιλησα με Αμαζον μου ειπανε οτι εχει φυγε με ASENDIA και να περιμένω μέχρι 21 Δεκεμβρίου αλλιως θα γίνει refund το ποσο! Ενας Θεος ξερει που βρισκεται το δεμα και αν θα ερθει ποτε! Εχει κανεις εμπειρια με την Asendia? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουλο θα ειναι αν φτασει καποτε να μη το παραδιδει η γενικη ταχυδρομικη ...Γενικα ειναι να το σκεφτείς πολυ να κανεις παραγγελια αλλα αφου κανουν refund ok τουλαχιστο δε εχεις ενα ακομα αγχος .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, matrixxx είπε

Τα εχει κανει το αμαζον... αφηστε τα. Δεν αφορα το προιον του τιτλου, αλλα αυτα δεν τα εχω ξαναδει. Παραγγελια 30-11, δηθεν παραλαβη 10-17/12/2020, στελνει τα 4 απο τα 5 πραγματα μετα απο 12 μερες θα ερθουν 21-12. Το αλλο ενω ηταν ετοιμοπαραδοτο οπως ολα την ωρα της παραγγελιας αλλα και επι αρκετες μερες μετα απο αυτην, εχει μεινει ακομα σε αναμονη -Not Yet Dispatched (μετα απο 10 μερες πηγε out of stock, προφανως ΔΕΝ δεσμευσαν το κομματι μου, παροτι δεσμευσαν τα χρηματα μου απο την πρωτη στιγμη) και σαν να μην φτανουν ολα αυτα, ενω στο αμαζον λεει οτι χρεωσαν "χ" ποσο οταν εφυγε η μια αποστολη για τα κομματια της και καλα, στην τραπεζα οπως φαινεται επισημα αφου εκκαθαριστηκε η κινηση, χρεωσαν ΟΛΟ το ποσο για ολη την παραγγελια. Αν ακυρωσουν το αλλο αντε να "τρεχω" να βγαλω ακρη αφου το εχω πληρωσει και δεν φαινεται στο δηθεν ποσο στο site τους, αν το στειλουν θα το ξαναχρεωσουν οπως φαινεται αφου θα χτυπησει και αλλη χρεωση για την 2η αποστολη.

Λενε κατα τα αλλα και διαφημιζουν οτι πληρωνεις ΜΟΝΟ ο,τι αποστελλεται. Αμ δε.

Σας εχει τυχει συνολικη χρεωση σε μερικη αποστολη παροτι το σαιτ τους γραφει μερικη χρεωση; (δεν μιλω για δεσμευση, αλλα για εκκαθαρισμενη συνολικη χρεωση)

Πήρα πριν κανένα μήνα 3 πράγματα από Αμαζόν. Χρέωσαν και τα 3 με την μια , στάλθηκε το ένα την επόμενη , μετά από 5 μέρες στάλθηκαν τα αλλα 2. 
μπαινω μετά από 10 μέρες στην σελίδα του αμαζον και λέει στα 2 που είχαν σταλεί ότι έχει ακυρωθεί πριν 3 μέρες. 
στέλνω μήνυμα και μου λέει το support , ότι καταστράφηκαν κατά την αποστολή θα μου γυρίσει τα λεφτά από τις 2 παραγγελίες. Τα γύρισε την επόμενη όλα καλά. 
μπαινω για την άλλη μια που έμεινε 15 μέρες μετά γιατί είχε περάσει ο χρόνος παραλαβής και μου λέει χάθηκε το δέμα σου. Μου έκανε και σε αυτή refund. 
πάντως στα refund δεν δυσκολεύτηκε και όλα πήγαν πολύ καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, giankis είπε

Μια απτα ιδια παιδες! Εμενα μου ηρθε mail αποστολής την επομενη μερα απο μια ASENDIA! Σε κριτικες που διαβασα ειναι τραγική! 28 λεει εφυγε απο Ιταλια και πηγε Αγγλια για καποιο λογο 1 Δεκεμβρίου!Απο τοτε ειναι κολλημενο εκει! Μιλησα με Αμαζον μου ειπανε οτι εχει φυγε με ASENDIA και να περιμένω μέχρι 21 Δεκεμβρίου αλλιως θα γίνει refund το ποσο! Ενας Θεος ξερει που βρισκεται το δεμα και αν θα ερθει ποτε! Εχει κανεις εμπειρια με την Asendia? 

Παιδια δε ξέρω πως εγινε αυτό αλλα παρελαβα σημερα με καπως ανορθόδοξο τροπο! Εκει που το ειχα ξεγραμμενο κατεβαίνω σημερα να παω δουλεια και ηταν πεταμένο το δεμα κατω στο πατωμα! Χαχααχ ουτε καν χτυπησανε κουδούνι! Ευτυχώς τουλάχιστον το πηρα! Καλη τυχη στους υπόλοιπους! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...