Προς το περιεχόμενο

Echo Dot 4η γενιά ~49€ και κάποιες από τις καλύτερες προσφορές του Black Friday (Amazon Devices)


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, ribo7 είπε

Link που το αγόρασες με δώρο τη philips hue?

Επίσης, το echo dot 4, σας βγάζει και εσας "In stock 17 Dec. 2020"?

Έχω ακόμα ενεργό το prime για τις προσφορές του Black Friday (άλλο που δε χρειάστηκε σχεδόν πουθενά) και δε ξέρω αν επηρεάζει: αλλά σε 2 από τις 3 αγορές μου έλεγε ότι θα τις στείλει εβδομάδες μετά και τελικά όλες τις έστειλε πολύ νωρίτερα. Διάστημα λίγων ημερών.

Επίσης, δεν είμαι βέβαιος για το προϊόν που εννοεί αλλά δες εδώ: https://www.amazon.de/der-neue-echo-dot-4-generation-smarter-lautsprecher-mit-alexa-anthrazit/dp/B08K8958PD/?th=1

Επεξ/σία από imvrios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, red7genius είπε

Για το Echo Show 8 + Ring Camera πάντως λέει 7-9 εβδομάδες αποστολή..

Αυτονόητο ότι έχει γίνει λίγο χαμός με το συγκεκριμένο bundle. Η προσωπική εμπειρία όμως είναι ότι τελικά τα στέλνουν πολύ πιο γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 ώρες πριν, imvrios είπε

Επίσης, επειδή τα στέλνει Γερμανία, δε πληρώνετε μεταφορικά στο Amazon (εγώ με Prime) ή πληρώνετε πολύ λίγα. Και πληρώνετε και Γερμανικό ΦΠΑ. Σημερινό παράδειγμα, έχει το S20+ στα 599€ που Ελλάδα για να το στείλει κάνει 641€. Με το packet forwarding service θα βγει γύρω στα 620€.

Το θέμα δεν είναι η mailboxde. Αν έχει κάποιος να προτείνει δοκιμασμένη υπηρεσία, ευπρόσδεκτο είναι για να γλυτώσουμε όλοι χρήματα.

Όλο το point του θέματος είναι πως μπορούμε να αγοράσουμε κάποιες από τις πολύ καλές και γνωστές συσκευές με προσιτό τρόπο. Και Kindle και ότι άλλο θέλουμε. Προλαβαίνετε σήμερα, πιθανόν και αύριο, αλλιώς από εβδομάδα που είναι Cyber Monday ή και τις γιορτές θα έχει αντίστοιχες προσφορές.

Ωραια, αλλα δεν ξερω τι θεση εχει στις προσφορες ενα θεμα σαν και αυτο. Δεν εχει. Αλλα μεχρι να δουμε τι θα το κανουμε, απαντησε μου σε αυτο αν θες, για να βγαλουμε και κατι θετικο:

Πες οτι δινεις 620 και το αγοραζεις με αυτον τον τροπο για να γλυτωσεις 20 ευρω.

Ερχεται και εχεις προβλημα, πρεπει να το γυρισεις πισω. Αν εδινες 640, θα το εστελνες με δωρεαν μεταφορικα πισω και δεν θα εχανες ουτε 1 ευρω. Με το κολπο που εκανες, ποιος θα ειναι ο τροπος και ΑΝ υπαρχει τροπος, ποσο θα σου στοιχησει η επιστροφη και ποσο η αγορα του τιποτα; (δεν ειναι ρητορικη η ερωτηση, αν γνωριζεις ΑΝ και ποσό παρακαλω γραψτο μας.)

(Να πω οτι διαβασα μονο το #1 και οχι το υπολοιπο τοπικ, δεν ξερω αν εχει διατυπωθει ηδη ο προβληματισμος αυτος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδια εγω θελω να παρω ενα εγαλειο (φαλτσοπριονο). το εχει το amazon κατα διαστηματα κατω απο 300 ευρώ. Ειναι περιπου 18 κιλα και οι διαστασεις δεματος περιπου 91x46x41

To amazon εχει 96 ευρω μεταφορικά και δοκιμαζω στο mailbox.de και μου βγαζει

UPS Standard - Insurance up to 500 EUR 26,94 EUR 37,03 EUR
TT in working days: GR: 5-6, IE, PT: 4-5, ES: 3-4, IT: 2-4
Deutsche Post Weltpaket - Priority, Insurance up to 500 EUR 29,65 EUR 39,74 EUR
Transit time: 3 - 9 working days, Cyprus: 11 - 16 days (not guaranteed), No Li-Ion Batteries

 

Δηλαδη το παιρνω με 37 ευρώ μεταφορικα?

Μπορει να γινει και αγορα απο αλλο μαγαζι στην Γερμανια?

π.χ.https://www.toolnation.de/bosch-gcm-8-sjl-professional-paneelsage-0601b19100.html?utm_source=idealo.de&utm_medium=cpc

Επεξ/σία από johnniek13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Ωραια, αλλα δεν ξερω τι θεση εχει στις προσφορες ενα θεμα σαν και αυτο. Δεν εχει. Αλλα μεχρι να δουμε τι θα το κανουμε, απαντησε μου σε αυτο αν θες, για να βγαλουμε και κατι θετικο:

Πες οτι δινεις 620 και το αγοραζεις με αυτον τον τροπο για να γλυτωσεις 20 ευρω.

Ερχεται και εχεις προβλημα, πρεπει να το γυρισεις πισω. Αν εδινες 640, θα το εστελνες με δωρεαν μεταφορικα πισω και δεν θα εχανες ουτε 1 ευρω. Με το κολπο που εκανες, ποιος θα ειναι ο τροπος και ΑΝ υπαρχει τροπος, ποσο θα σου στοιχησει η επιστροφη και ποσο η αγορα του τιποτα; (δεν ειναι ρητορικη η ερωτηση, αν γνωριζεις ΑΝ και ποσό παρακαλω γραψτο μας.)

(Να πω οτι διαβασα μονο το #1 και οχι το υπολοιπο τοπικ, δεν ξερω αν εχει διατυπωθει ηδη ο προβληματισμος αυτος)

Δεν το ξέρω αυτό. Βασίζομαι στο customer service του Amazon. Αλλά δε το ξέρω. Προσωπικά πάντως μιλάς με κάποιον που αγοράζει από Κίνα, οπότε η εγγύηση δεν είναι η πρώτη μου προτεραιότητα. Άλλους όμως σωστά μπορεί να τους ενδιαφέρει.

Για το αν ανήκει στις προσφορές εσύ αποφασίζεις. Αλλά όταν σου δίνω τρόπο να αγοράσεις π.χ. ένα bundle που κάνει 120€-130€ και να το έχεις Ελλάδα με 70€ δεν είναι προσφορά; Γι' αυτό το λόγο ακριβώς ανέφερα συγκεκριμένα προϊόντα.

1 λεπτό πριν, johnniek13 είπε

Ρε παιδια εγω θελω να παρω ενα εγαλειο (φαλτσοπριονο). το εχει το amazon κατα διαστηματα κατω απο 300 ευρώ. Ειναι περιπου 18 κιλα και οι διαστασεις δεματος περιπου 91x46x41

To amazon εχει 96 ευρω μεταφορικά και δοκιμαζω στο mailbox.de και μου βγαζει

UPS Standard - Insurance up to 500 EUR 26,94 EUR 37,03 EUR
TT in working days: GR: 5-6, IE, PT: 4-5, ES: 3-4, IT: 2-4
Deutsche Post Weltpaket - Priority, Insurance up to 500 EUR 29,65 EUR 39,74 EUR
Transit time: 3 - 9 working days, Cyprus: 11 - 16 days (not guaranteed), No Li-Ion Batteries

Δηλαδη το παιρνω με 37 ευρώ μεταφορικα?

Μπορει να γινει και αγορα απο αλλο μαγαζι στην Γερμανια?

π.χ.https://www.toolnation.de/bosch-gcm-8-sjl-professional-paneelsage-0601b19100.html?utm_source=idealo.de&utm_medium=cpc

Μπορείς να τους στείλεις mail να τους ρωτήσεις για σιγουριά. Απαντάνε σε μία εργάσιμη.

Όταν γράφεσαι, σου στέλνουν τη μοναδική διεύθυνση σου και οδηγίες που μπορείς να χρησιμοποιήσεις όπου θες στη Γερμανία. 

Έχουν όμως μία λίστα με προϊόντα που δε δέχονται να μεταφέρουν. Σε αυτά αν θυμάμαι καλά εξαιρούν και κάποια ογκώδη. Δες το policy στο site τους μήπως πιάνει και το δικό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

1. Εχουν ανοιξει πολλα τετοια τοπικ για forw στην ενοτητα του ιντερνετ εδω και χρονια.

2. Το να χανεις την εγγυηση σε ενα μαγαζι που ενα απο τα λιγα πλεονεκτηματα του ειναι η εγγυηση, ακυρωνει στην ουσια το ιδιο το μαγαζι και παυει να ειναι λογος να το προτιμησεις.

3. Βασικη προϋποθεση για τοπικ εδω, ειναι η δυνατοτητα αποστολης στην Ελλαδα, οταν δεν υπαρχει φευγει το θεμα.

Επειδη καποιος οπως διαβασα τωρα στο θεμα, λεει οτι στελνει Ελλαδα προφανως καποιο απο τα προιοντα που ανεφερεις echo κλπ, αν θες κανε ενα νεο τοπικ "κανονικο" αν εχουμε 10% διαφορα απο την τελικη για Ελλαδα απο τις εδω τιμες. Το παρον θα κλειδωσει, δεν θα το σβησω οπως θα επρεπε, αλλα θα το αφησω για ενημερωση κανοντας μια μικρη παραχωρηση απο την πλευρα του συντονισμου μιας και προσφερει εναν προβληματισμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...