Προς το περιεχόμενο

M1 Mac και προβλήματα συνδεσιμότητας


ignome4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 27/3/2021 στις 10:17 ΜΜ, dasimo είπε

Παιδιά καλησπέρα , παρέλαβα και εγώ το Mac mini m1 προς παροπλισμό του ακόμη απίστευτου 27αριου iMac του 13 με 16 go memory και ssd 1 tb, που με πολύ λύπη και χαρά εγκατέστησα στο γραφείο του γιου μου. Συνέδεσα μέσω HDMI το Mac mini στην τηλεόραση και όλα κυλούν νεράκι με τα περιφερειακά που έχω όπως το Magic Mouse 2 , trackpad και keyboard της apple. Επίσης αγόρασα και έναν εξωτερικό ταχύτατο σκληρό 1 tb usb type c και πραγματικά η εμπειρία είναι μοναδική. Επίσης συνέδεσα και την κάμερα μια 1080 creative και όλα είναι τέλεια, όποτε μου έφυγε το άγχος της συνδεσιμότητας. Την Δευτέρα περιμένω το monitor ένα 32αρι 4K Samsung με ηχεία, που φαίνεται να είναι μια πολύ καλή επιλογή με σύνδεση HDMI και USB type c. Τώρα η απορία.......κάπου διάβασα ότι αν συνδέσω το mini με το monitor με type c θα έχω και τα USB του monitor σαν hub , με προφανή σκοπό να βάλω την κάμερα εκεί , κατι που θα βοηθήσει παρά πολύ στο cable management project που έχω σκεφτεί. Και ενώ όλα πήγαιναν καλά , κάπου πήρε το μάτι μου ότι πρέπει να είναι thunderbolt 3 το καλώδιο και μάλιστα όχι το απλό της apple αλλά ένα πιο εξελιγμένο (Για να έχω 60hz και όλα όσα αναφέρω). Έχει κάποιος συνφορουμιτης να πει κατι  με διαφωτίσει? αρκεί απλό usb type c , 3.2 , generation 2 η χρειάζομαι κάποιο πιο εξελιγμένο καλώδιο και αν ναι ποιο ? Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια .

πες μας ποια οθόνη είναι.

πχ η δικια μου η Ντελ τροφοδοτεί το macbook, λειτουργει το hub της etc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...