Προς το περιεχόμενο

[Router] Huawei WiFi AX3 Quad Core (WiFi6) - Amazon.es 59.5€ [ΤΕΛΟΣ]


Shadowjump

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, liakjim είπε

Δεν έχω ΟΤΕ ( εκτός αν εννοείς τον εκάστοτε πάροχο ).

Το τηλεφωνο το εχεις πανω στο Modem η με φιλτρο στην πριζα του τοιχου?

Επεξ/σία από snakething
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, snakething είπε

Το τηλεφωνο το εχεις πανω στο Modem η με φιλτρο στην πριζα του τοιχου?

Δεν είναι VoIP.

Wind.

Στην πρίζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση σε οσους το εχουν σαν access point

Αυτη τη στιγμη το έχω σε repeater mode γιατι δε καλυπτε ολο το σπιτι. Γενικα ειμαι ικανοποιημενος απο ταχυτητα αλλα οι συσκευες που συνδεονται σε αυτο δεν ειναι ορατες σε αυτες που συνδεονται στο wifi του router του παροχου. Αν αγορασω και ενα δευτερο να συνδεθει στο ρουτερ του παροχου κλεινοντας το wifi και χρησιμοποιωντας το ax3 pro σαν wireless access point και στην συνεχεια γινει mesh με το πρωτο που ειναι αυτη τη στιγμη στην αλλη ακρη του σπιτιου θα έχω ολες τις λειτουργιες για ολες τις συσκευες?? Λογικα θα ειναι στο ιδιο subnet και θα μπορουν να βλεπουν ολες οι συσκευες ολες τις υπολοιπες σωστα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kostisger είπε

Μια ερωτηση σε οσους το εχουν σαν access point

Αυτη τη στιγμη το έχω σε repeater mode γιατι δε καλυπτε ολο το σπιτι. Γενικα ειμαι ικανοποιημενος απο ταχυτητα αλλα οι συσκευες που συνδεονται σε αυτο δεν ειναι ορατες σε αυτες που συνδεονται στο wifi του router του παροχου. Αν αγορασω και ενα δευτερο να συνδεθει στο ρουτερ του παροχου κλεινοντας το wifi και χρησιμοποιωντας το ax3 pro σαν wireless access point και στην συνεχεια γινει mesh με το πρωτο που ειναι αυτη τη στιγμη στην αλλη ακρη του σπιτιου θα έχω ολες τις λειτουργιες για ολες τις συσκευες?? Λογικα θα ειναι στο ιδιο subnet και θα μπορουν να βλεπουν ολες οι συσκευες ολες τις υπολοιπες σωστα??

Για να εχεις ολες τις λειτουργιες πρεπει να το εχεις σε router mode εγω εχω βαλει 2, ενα σε καθε οροφο και τα εκανα mesh μεσω καλωδιου, στο μοντεμ του παροχου εχω κλεισει wifi. Επισης νομιζω οτι σε bridge mode δεν μπορεις να κανεις το mesh: When using Bridge (AP) mode, your router will not support the Link+ function, and secondary routers cannot be used.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, liakjim είπε

Αν το βάλω σε λειτουργεία ρούτερ και απλά όλες οι συσκευές επάνω του έχουν όλες 192.168.3.Χ ip addresses, θα έχω κάποιο θέμα;

Όχι λογικά όλα θα λειτουργούν κανονικά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, snakething είπε

Για να εχεις ολες τις λειτουργιες πρεπει να το εχεις σε router mode εγω εχω βαλει 2, ενα σε καθε οροφο και τα εκανα mesh μεσω καλωδιου, στο μοντεμ του παροχου εχω κλεισει wifi. Επισης νομιζω οτι σε bridge mode δεν μπορεις να κανεις το mesh: When using Bridge (AP) mode, your router will not support the Link+ function, and secondary routers cannot be used.

Ευχαριστω για την απαντηση. Μια τελευταια ερωτηση το mesh η hilink αν δε κανω λαθος οπω ονομαζεταi απο την Huawei μπορει να γινει ασυρματα??
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σωστα ειτε ασυρματα ειτε με καλωδιο. Αν το θες με καλωδιο πρωτα το στηνεις ασυρματα και μετα συνδεεις το καλωδιο. 

Επεξ/σία από snakething
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/1/2021 στις 12:59 ΜΜ, timos81 είπε

Huawei AX3 Pro υπάρχουν 2 εκδόσεις CN (για κινέζικη αγορά) EU (ευρωπαϊκή αγορά). Διάφορες υπάρχουν CN version εκπέμπει καλύτερα σήμα. Στην EU version τα chip για μεγαλύτερη εμβέλεια σήματος λείπουν. Παρακάτω στην φωτογραφία CN version φαίνονται τα 2 chip δεξιά. 

Spoiler

 

04B04368-9798-4EF1-99BF-5BE58FA40B86.jpeg.149c6047e83dc0e5b6e91b1828ef8dc0.jpeg
 

Στην έκδοση EU τα chip λείπουν.
5935F1EA-6B16-4233-8726-00D7DE570062.jpeg.ed51bbc588e2f7a39f08c28dae3a05db.jpeg

 

 

Πιστευεις οτι εχει νοημα να διαλεξω την Κινεζικη εκδοση για διαμερισμα 65τμ;  Ή να παρω το ευρωπαικο απο παμπλικ?

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συγγνώμη αλλά δεν μπορώ να βρω πως φτιάχνουμε virtual server . Ξέρεις κανείς πως;

Ok, ήταν στο Security.

Επεξ/σία από liakjim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...