Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησε το πρώτο smartwatch από τη Redmi, στην αγορά της Κίνας


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με την αυτονομια ειναι το δυσκολο κομματι, ειδικα αν το χρησιμοποιεις εντονα.

αν μπορουσαν να εχουν μπαταριες χωρις συχνη φορτιση πολλοι θα εδιναν εστω κ 200 ευρω 

για ενα μικρο κινητο χειρος.

εδω δινουν 400,600,800 για κινητο.

τωρα με 30 κ 60 ευρω ποση αυτονομια να εχει;

με 30 ευρω υπαρχουν 

band 5, που προσφερουν καποια βασικα πραγματα. 

παμε για ενοποιησεις κινητο πισι τηλεφωνο.

οι μπαταριες καθοριζουν πολλα ορια.

με 130 mah ποσο να αποδωσουν?

μετα απο δυο χρονια αγοραζεις το επομενο, 

ισως δε συμφερει να αλλαξεις μπαταρια 20 ευρω..nfc μπορει να εχουν, αλλα το nfc θελει λεφτα για να πληρωνεις μεσω αυτου.

 

 

 

 

Επεξ/σία από peiraiask
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

8 ώρες πριν, 3oxic είπε

Το Honor band είναι μακράν καλύτερο ποιοτικά

Κάποιο από αυτά τα έγχρωμα και μακρόστενα honor μου είχε φανεί πολύ ωραίο τότε που αγόρασα το bip, αλλά η μεγαλύτερη και always on οθόνη του Bip με κέρδισε. Και η μπαταρία. Αφού έπαιξα κάμποσο καιρό με τις οθόνες έχω καταλήξει σε μια που έχει όλες τις πληροφορίες ακριβώς όπως τις θέλω.

Η ποιότητα κατασκευής είναι καλή και το ρολόι είναι όμορφο, σχεδόν σαν το Apple watch που αντιγράφει. Η ποιότητα του λογισμικού είναι έτσι κι έτσι... μου έχει τύχει να κολλήσει μερικές φορές σε τρέξιμο και να χάσω την μέχρι τότε καταγραφή. Για το πενηντάρικο που έδωσα και σε σύγκριση με το Xiaomi band 2 που είχα είναι φοβερή αναβάθμιση.

Το πολύ όμορφο και με φοβερές δυνατότητες Galaxy Gear S3 έχει μείνει σε ένα συρτάρι κυρίως λόγω της μπαταρίας. Για τον ίδιο λόγο πουλήθηκε ένα Apple Watch 5, χωρίς καν να ανοιχτεί.  Ψηνόμουν αρκετά για το Amazfit Stratos αλλά μαντέψτε ... μπαταρία!

Καταλαβαίνω ότι ο κάθε χρήστης έχει τις δικές του ανάγκες και ευτυχώς η αγορά έχει φροντίσει να υπάρχουν πολλές επιλογές.

Αν έχει κάποιος να προτείνει κάποια εναλλακτική του Bip, με βάση τα παραπάνω, ίσως ψηνόμουν για μια "αραίωση πλούτου" τώρα στις γιορτές! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε και στα smartwatch η huawei και τους γλεντήσε......

Gt1,gt2,gt2 pro......15 μερες μπαταρίας........ποιότητα απ' αλλο πλανήτη και τιμή γήινη.......

Τέλεια συνδεσιμότητα,οθόνη τούμπανο....τώρα και χιλιάδες watchfaces......

 

NeoVExpert2Red 2 5 1.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, alexioannou είπε

Ήρθε και στα smartwatch η huawei και τους γλεντήσε......

Gt1,gt2,gt2 pro......15 μερες μπαταρίας........ποιότητα απ' αλλο πλανήτη και τιμή γήινη.......

Τέλεια συνδεσιμότητα,οθόνη τούμπανο....τώρα και χιλιάδες watchfaces......

 

NeoVExpert2Red 2 5 1.jpg

Κοίτα, αν είχε και ένα gallery κάπου αριστερά της ώρας θα ήταν τέλειο!!!

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, alexioannou είπε

Ήρθε και στα smartwatch η huawei και τους γλεντήσε......

Gt1,gt2,gt2 pro......15 μερες μπαταρίας........ποιότητα απ' αλλο πλανήτη και τιμή γήινη.......

Τέλεια συνδεσιμότητα,οθόνη τούμπανο....τώρα και χιλιάδες watchfaces......

 

NeoVExpert2Red 2 5 1.jpg

Καλό, αλλά δεν είναι smartwatch..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη μια αδιάφορη περίπτωση. Στα 30+ πας σε μεταχειρισμένο bip. Το τρίπτυχο μονιμη οθόνη (άκου αρνητικό η οθόνη του bip...), αυτονομία, gps, δεν το έχει κανένα άλλο σε προσιτή τιμη. Βασικά δεν έχω βρει ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, johnnieinlab είπε

Κάποιο από αυτά τα έγχρωμα και μακρόστενα honor μου είχε φανεί πολύ ωραίο τότε που αγόρασα το bip, αλλά η μεγαλύτερη και always on οθόνη του Bip με κέρδισε. Και η μπαταρία. Αφού έπαιξα κάμποσο καιρό με τις οθόνες έχω καταλήξει σε μια που έχει όλες τις πληροφορίες ακριβώς όπως τις θέλω.

Η ποιότητα κατασκευής είναι καλή και το ρολόι είναι όμορφο, σχεδόν σαν το Apple watch που αντιγράφει. Η ποιότητα του λογισμικού είναι έτσι κι έτσι... μου έχει τύχει να κολλήσει μερικές φορές σε τρέξιμο και να χάσω την μέχρι τότε καταγραφή. Για το πενηντάρικο που έδωσα και σε σύγκριση με το Xiaomi band 2 που είχα είναι φοβερή αναβάθμιση.

Το πολύ όμορφο και με φοβερές δυνατότητες Galaxy Gear S3 έχει μείνει σε ένα συρτάρι κυρίως λόγω της μπαταρίας. Για τον ίδιο λόγο πουλήθηκε ένα Apple Watch 5, χωρίς καν να ανοιχτεί.  Ψηνόμουν αρκετά για το Amazfit Stratos αλλά μαντέψτε ... μπαταρία!

Καταλαβαίνω ότι ο κάθε χρήστης έχει τις δικές του ανάγκες και ευτυχώς η αγορά έχει φροντίσει να υπάρχουν πολλές επιλογές.

Αν έχει κάποιος να προτείνει κάποια εναλλακτική του Bip, με βάση τα παραπάνω, ίσως ψηνόμουν για μια "αραίωση πλούτου" τώρα στις γιορτές! :)

Amazfit GTS ο μεγάλος αδερφός :P

16 ώρες πριν, whoever81 είπε

Είναι band όπως λέει και το όνομα όμως, άλλο form factor.

μιλάω καθαρα για ποιότητα, η οθονη του bip δεν με ενθουσιάζει καθόλου, τα μπέζελς τεράστια και φαίνεται σαν "πιξελιασμένη". Καθαρά δικη μου γνωμη, θα προτιμούσα να δωσω κάτι παραπάνω να παω σε κανενα GTS.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...