Προς το περιεχόμενο

Αποστολή με Chronopost


Agmourk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά πήρα και τηλεφωνο γιατί με μπέρδεψε το site που το δείχνει σαν να έχει φτάσει στο κατάστημα (δείχνει μια πιθανή ημερομηνία που θα φτάσει ως 14 Ιανουαρίου), και δεν έχει καν φτάσει στο κατάστημα τελικά.. απλά είναι 7 μέρες στην ACS στην Θεσσαλονίκη μάλλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 20/01/2022 at 09:54, Agmourk said:

κατάλαβα, δεν έχει αλλάξει τίποτα. Εγώ καταλαβαίνω ότι είναι δέματα 3ης, 4ης κατηγορίας για την ACS και έχουν προτεραιότητα άλλοι. Η Chronopost ίσως να μην πληρώνει το "πληρές πακέτο υπηρεσιών" στην ACS και να αναλαμβάνουν μόνο την μεταφορά τους. 

Με έσωσε το Facebook page της ACS... τους έστειλα το μεσημέρι χτες μήνυμα μου είπαν οτι θα το κοιτάξουν.. και πριν λίγο έφτασε το δέμα στο σπίτι.. Μάλλον είχε χαθεί μέσα στις αποθήκες τους. Βέβαια είμαι ακόμα στην δουλειά ελπίζω να φέρανε το σωστό δέμα 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Luciddream said:

Με έσωσε το Facebook page της ACS... τους έστειλα το μεσημέρι χτες μήνυμα μου είπαν οτι θα το κοιτάξουν.. και πριν λίγο έφτασε το δέμα στο σπίτι.. Μάλλον είχε χαθεί μέσα στις αποθήκες τους. Βέβαια είμαι ακόμα στην δουλειά ελπίζω να φέρανε το σωστό δέμα 😛

Έχω μια γνωστη μου στην ACS και την ρώτησα και μου είπε ότι αυτα τα δέματα δεν τα κοιτάνε καν.. Μόνο αν ενδιαφερθεις και ψάξεις..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα αυτή την ενημέρωση απο ali express και στις 21/1 πήρε και αριθμό απο ACS. Επειδή εδώστη Θεσ/νίκη όλα είναι κοντά,  αν φτάσει στο κατάστημα θα πάω και θα το πάρω εγώ- ελπίζω.

image.png.adc412995aa6be6ea372734b10ea0996.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα στους φίλους, ισχύει πως για να έρθει η CHRONOPOST να πάρει ένα δέμα χρειάζεσαι να έχω ένα gift card των 100€; Ρωτάω διότι είναι η πρώτη φορά που ένας μου ζήτησε να του στείλω το κινητό μου με την CHRONOPOST και μου λέει θέλει να πληρώσω κάτι 100 ευρώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Ernist2004 said:

Καλημέρα στους φίλους, ισχύει πως για να έρθει η CHRONOPOST να πάρει ένα δέμα χρειάζεσαι να έχω ένα gift card των 100€; Ρωτάω διότι είναι η πρώτη φορά που ένας μου ζήτησε να του στείλω το κινητό μου με την CHRONOPOST και μου λέει θέλει να πληρώσω κάτι 100 ευρώ. 

Δεν μου ακούγεται σωστό αυτό.  Με ups να έστελνες πάνω από 50€ δε θα πήγαινε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, marmagia είπε

Δεν μου ακούγεται σωστό αυτό.  Με ups να έστελνες πάνω από 50€ δε θα πήγαινε 

Αυτό διαπίστωσα και εγώ. Απλά ο τύπος μου λέει πως έχει βάλει κάτι λεφτά σε ένα λογαριασμό της τάδε εταιρίας και πως αύριο το πρωί να βιαστώ να πάω να πάρω από τις 8 το πρωί μια κάρτα 100€ της Amazon για να του την δώσω ώστε να έρθει η CHRONOPOST να μου πάρει το δέμα και να το στείλει σπίτι του 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, Ernist2004 said:

Αυτό διαπίστωσα και εγώ. Απλά ο τύπος μου λέει πως έχει βάλει κάτι λεφτά σε ένα λογαριασμό της τάδε εταιρίας και πως αύριο το πρωί να βιαστώ να πάω να πάρω από τις 8 το πρωί μια κάρτα 100€ της Amazon για να του την δώσω ώστε να έρθει η CHRONOPOST να μου πάρει το δέμα και να το στείλει σπίτι του 

Μην το κανείς. Μυρίζει απάτη με χίλια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Ernist2004 said:

Αυτό διαπίστωσα και εγώ. Απλά ο τύπος μου λέει πως έχει βάλει κάτι λεφτά σε ένα λογαριασμό της τάδε εταιρίας και πως αύριο το πρωί να βιαστώ να πάω να πάρω από τις 8 το πρωί μια κάρτα 100€ της Amazon για να του την δώσω ώστε να έρθει η CHRONOPOST να μου πάρει το δέμα και να το στείλει σπίτι του 

Ούτε καν.. Απάτη μυρίζει από μακριά 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 5 μήνες μετά...

Καλησπέρα, εγω πάλι έκανα παραγγελία από Amazon Γερμανίας και σήμερα είδα το παρακάτω μήνυμα:

Delayed at Customs
Your package is being processed by Customs officials. Chronopost may require additional information from you.

Έχει ακολουθήσει δε την παρακάτω διαδρομή:
 
Tuesday, 30 August
2:25 PM
Customs clearance delay.
Sofia - BG (depot 0068), FR
Friday, 26 August
6:44 PM
Parcel arrived at a carrier facility
MULHOUSE CHRONOPOST, HAUT-RHIN FR
 
Wtf? Περνάει τελωνείο εντός ΕΕ και μάλιστα στη Σόφια????? Κ αν πάλι είναι οντως στη Σόφια γιατί αναφερει και FR? Δεν καταλαβαίνω… Αν έχει αντιμετωπίσει κάποιος κάτι αντίστοιχο ας ενημερώσει γιατί μου φαίνεται περίεργο 

Επανέρχομαι με το tracking is Id βλέπω το παρακάτω και ανησυχώ για την κατάσταση του αντικειμένου όταν το παραλάβω…

30 Αύγ 202214:25

In transit.Sofia, Bulgaria

 DPD

30 Αύγ 202214:25

Parcel stopped: parcel damaged or packing inappropriateSofia - BG (depot 0068) Comment : Contact with sender in progress

 CHRONOPOST FRANCE

30 Αύγ 202214:25

En cours d'acheminement - Colis bloqué : colis endommagé ou emballage insuffisantCHRONOPOST NETWORKS

 BOXTAL

30 Αύγ 202214:25

In transitSofia, Bulgaria

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...