Προς το περιεχόμενο

Προπαραγγελία Macbook m1... ποτε θα έρθει;


KostasMulti

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στα παιδιά. Μια ερωτησούλα και αν κάποιος γνωρίζει. Παρήγγειλα το νέο MacBook Air M1 με 16gb ram  απο Κοτσόβολο. Ξέρει κανείς σε πόσο καιρό θα το έχω παραλάβει; Γνωρίζω ότι δεν είναι άμεσα διαθέσιμο. Αν κάποιος έχει μια πληροφόρηση θα  το εκτιμούσα. Μια αγωνία με ενθουσιασμό τα έχω. Νοιώθω ξανά μέρες  απο G5 σε Intel.  Ναι είμαι πάνω απο 40 χρονών και είναι  η δεύτερη μετάβαση που περνάω με apple. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, KostasMulti είπε

Καλησπέρα στα παιδιά. Μια ερωτησούλα και αν κάποιος γνωρίζει. Παρήγγειλα το νέο MacBook Air M1 με 16gb ram  απο Κοτσόβολο. Ξέρει κανείς σε πόσο καιρό θα το έχω παραλάβει; Γνωρίζω ότι δεν είναι άμεσα διαθέσιμο. Αν κάποιος έχει μια πληροφόρηση θα  το εκτιμούσα. Μια αγωνία με ενθουσιασμό τα έχω. Νοιώθω ξανά μέρες  απο G5 σε Intel.  Ναι είμαι πάνω απο 40 χρονών και είναι  η δεύτερη μετάβαση που περνάω με apple. 

6 με 8 εβδομάδες μου είπαν από iStorm όταν ρώτησα την προηγούμενη εβδομάδα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σήμερα (21-12-2020) πήρα Κοτσόβολο και μου είπαν άλλες 20 εργάσιμες μέρες. Κλάψ...

 

Στις 16/12/2020 στις 10:52 ΜΜ, billdanos είπε

Μια πρώτη μικρή παρτίδα θα έρθει αυτές τις ημέρες και οι επόμενες μετα των Φώτων... 

Αισιόδοξο σε βρίσκω... μακάρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, σκέφτομαι να αγοράσω το air με m1,με απαλλακτικό ΦΠΑ αλλά διαβάζω ότι θα έχει 1 χρόνο εγγυηση αν έκδοση τιμολόγιο. Ισχύει αυτό για όλα τα καταστήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
On 21/12/2020 at 10:07, HaPagan said:

Και εγώ έκανα παραγγελία στην iSystem 7/12, οπότε αν όντως ισχύουν οι 6-8 εβδομάδες πάμε για τέλη Ιανουαρίου στην καλύτερη.

Εγώ 20κατι Νοεμβρίου και πλέον μου είπαν για το επόμενο σλοτ την πρώτη εβδομάδα Ιανουαρίου και αν... Αμέσως μετά όμως με ενημέρωσαν πως θα ομαλοποιηθεί η κατάσταση! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
27 minutes ago, Fotis13 said:

Οοοοοο με  γεια Bill ! 

Κανε και unboxing  φωτος να  δουμε και εμεις γιατι αργουμε ακομα να το πιασουμε στα χερια μας !

Εντάξει μωρέ τι να δεις στο unboxing πια αφού μόνο αυτό έχει μέσα (και το φορτιστή)! 
 

Τωρα κατεβάζει φουλ updates κλπ. ΖζζζζΖζζζζΖζζζζζζ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναβαθμίστηκα κι εγώ μ' ένα AIr M1 8/512.

Μέχρι τώρα είμαι εξαιρετικά ικανοποιημένος. Στη χρήση μου θυμίζει  iPad σε μορφή υπολογιστή. Υπεργρήγορο, αθόρυβο, κρύο και με εξαιρετική αυτονομία μπαταρίας...τα γνωστά δηλαδή.

Βέβαια δεν είμαι heavy user...αλλά τη χρήση για την οποία έχει δημιουργηθεί το συγκεκριμένο laptop την υπηρετεί άριστα. Internet, multimedia, office και γενικότερα all around χρήση όλα άψογα. Για χάρη του άφησα στην άκρη το iPad Pro ύστερα από πολύ καιρό, ακόμα και για χρήση επί του καναπέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
On 24/12/2020 at 13:53, Fotis13 said:

Οοοοοο με  γεια Bill ! 

Κανε και unboxing  φωτος να  δουμε και εμεις γιατι αργουμε ακομα να το πιασουμε στα χερια μας !

Έβαλα σε άλλο τοπικ 2 μικρά βιντεάκια που δείχνουν σε πραγματικό χρόνο πόσο χρειάζεται για να τρέξει την κανονική έκδοση του Photoshop μέσα από το Rosetta 2 και την beta έκδοση που υποστηρίζει τον Μ1. Η έκδοση για intel Mac είναι με το σκούρο εικονίδιο και η beta για Μ1 με το λευκό.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απιστευτο .

Πηρε  το air χτες μια φιλη μου που μενει μονιμα Λονδινο    και εκανε μεταβαση απο μοντελο 5ετιας  ,εχει μεινει αφωνη με αυτα που βλεπει .Αντε και στα δικα μου !

Btw το ιδιο wallpaper  εχω  βαλει και εγω  στον imac   !

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...