Προς το περιεχόμενο

Προπαραγγελία Macbook m1... ποτε θα έρθει;


KostasMulti

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, billdanos είπε

Δεν δουλεύω συνεχώς σε εξωτερική οθόνη αλλά οι χρόνοι σου με απλή χρήση που λες μου φαίνονται πολύ λίγοι!

Μπορεις να δοκιμάσεις το εξής όμως για να βεβαιωθείς: φόρτισέ το στο 100% και μην το συνδέσεις στην εξωτερική οθόνη, βάλε τη φωτεινότητα κάπου στη μέση και ξεκίνα να κάνεις τις απλές εργασίες που λες πως κάνεις συνήθως. Και μετά από μερικά λεπτά άνοιξε το activity και πήγαινε στην καρτέλα energy ώστε να δεις την εκτίμηση που σου βγάζει για τον υπολοιπόμενο χρόνο. Θα πρέπει κανονικά να σου έχει κάτι περισσότερο απο 13 ώρες! Προφανώς όμως να ξέρεις πως αυτή η ένδειξη δεν ενημερώνεται σε πραγματικό χρόνο συνεχώς και ανάλογα με το τι δουλειές κάνεις, μπορεί να αλλάζει κάθε τόσο! 

Στο δικό μου(MacBook Pro M1) αν το κάνω αυτό και χρησιμοποιώ απλά τον browser και λίγο photoshop, χωρίς τίποτα άλλο συνδεδεμένο πάνω του, μου βγάζει στην αρχή εκτίμηση για 18-20 ώρες. 

Ολα καλά. Μπήκα στο activity και είδα ότι το creative cloud αποροφούσε πόρους στο 100%. Εψαξα και είδα ότι είναι bug και πρέπει να το απενεργοποιήσω απ την αυτόματη έναρξη στο user settings. Ειμαι δυο μέρες τώρα και δε το έχω βάλει καν για φόρτιση με απλή χρήση. Οταν πιάνω τα μονταζάκια και τα posts στο Final και το After μπαίνει μπρίζα. Εχω πάθει  σοκ τι κάνει αυτό το σκατούλι. Ηδη ετοιμάζομαι για του χρόνου για το 14άρι ή iMac. Αλλά δε θα ήθελα να το πουλήσω αυτό. Πρώτη γενιά M1 νομίζω θα έχει μια συλλεκτική αξία σε κάποια χρόνια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 9 μήνες μετά...

  • Δημιουργία νέου...