Προς το περιεχόμενο

The Callisto Protocol


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 647
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραίο και αντικειμενικό review για το Calypso Protocol?

Κατά τα άλλα γέλασα πολύ με τις μιμήσεις. Ωραίοι. Να έλεγαν και το όνομα σωστά.

Επεξ/σία από Armoral
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επιτέλους ένα παιχνίδι που περιμένω πως και πως το βράδυ για να συνεχίσω..ίσως φταίει ο χρόνος μου και ότι ψιλομεγαλωσα και θέλω πιο γραμμικά πράματα..

Έχουν χιλιοειπωθει πιο πίσω τα περισσότερα και ο χρόνος είναι λίγος για να έχω ολοκληρωμένη άποψη.τρεις ώρες μέχρι στιγμής.

τέλεια γραφικά σε σημείο να κάθεσαι να χαζεύεις διάφορες περιοχές(13900k,4090 mode),battle απολαυστικό πλην των πολλών εχθρών που χάνω τη μπάλα με το controller να παίρνει φωτιά με grp ,gun κτλ..

Δεν επαρκούν τα ανωτέρω φυσικα να φτάσουν ενα παιχνίδι στο δέκα αλλά κάπου εκεί μπαίνει στο τι αναζητά ο καθένας..

Θα επανέλθω..

Επεξ/σία από Sprou
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/12/2022 στις 9:08 ΠΜ, BabisTs είπε

Τερματίστηκε με 11ώρες στο κοντέρ του steam.Γραφικά και ήχος αρκετά καλά και σε αποζημιώνουν σίγουρα.

Για εμένα αν δεν έχεις True HDR display και καλό ήχο έχεις χάσει το 50% του παιχνιδιού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, itanium είπε

?????

Το συγκεκριμένο chapter είναι το πιο βαρύ οπτικά του παιχνιδιού (δεν ξέρω αν το δικαιολογεί με τα επίπεδα, τους πολλούς εχθρούς,το αρκετο fog κτλ..) με την 4090 να χτυπάει ακόμη και 20 frames..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok thanx για την διευκρίνηση καλά μη νομίζεις οτι η 4090 έχει την δύναμη να τερματίσει οτιδήποτε σε 4Κ, ενδεικτικά στο DCS world οπου παίζω χαροπαλεύει με τα 45-50 fps και πέφτει και κάτω από 40 κάποιες φορές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά στο συγκεκριμένο παιχνίδι δεν φταίει η 4090, αν δεις το GPU usage είναι στον πάτο και αυτό διότι δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί σωστά τα CPU, παρόμοια κατάσταση με το Witcher 3 Next-gen με RT..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Sprou είπε

Chapter Colony (rtx 4090)

Screenshot_2022-12-30-11-36-47-503_com.google.android.youtube.jpg.9aba2acabf613246cb1275a024823a65.jpg

Fps?

Confused Pulp Fiction GIF

settings? 

4 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Καλά στο συγκεκριμένο παιχνίδι δεν φταίει η 4090, αν δεις το GPU usage είναι στον πάτο και αυτό διότι δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί σωστά τα CPU, παρόμοια κατάσταση με το Witcher 3 Next-gen με RT..

" PC MAST-utter-ER and -unoptimized- Race " μαγκιτες μου πάμε όλοι να σκάσουμε 3000 € για 5090 τώρα χεράκι χεράκι :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Sprou είπε

Το συγκεκριμένο chapter είναι το πιο βαρύ οπτικά του παιχνιδιού (δεν ξέρω αν το δικαιολογεί με τα επίπεδα, τους πολλούς εχθρούς,το αρκετο fog κτλ..) με την 4090 να χτυπάει ακόμη και 20 frames..

Ενεργοποίησε temporal upscaling η fsr2 quality. Είναι πολύ βαρύ το παιχνίδι ειδικά σε αυτό το σημείο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

settings?

Enabled όλα εν δεξιά , temporal upscaling και antialiasing

@Armoral είναι ενεργοποιημένο το temporal αλλά και πάλι στο συγκεκριμένο σημείο είναι garbage.

Επεξ/σία από Sprou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Sprou είπε

Enabled όλα εν δεξιά , temporal upscaling και antialiasing

@Armoral είναι ενεργοποιημένο το temporal αλλά και πάλι στο συγκεκριμένο σημείο είναι garbage.

Δοκίμασε με FSR2 Quality ή Balanced. Όντως όμως έτσι είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...