Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 -tecnhical issues/benchmarks-


Manos112

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, >-Nosakos<- είπε

Το συγκεκριμένο plugin μου έδωσε 30% boost και παίζω ικανοποιητικά custom - high σε 2k με το rig της υπογραφής - https://github.com/yamashi/PerformanceOverhaulCyberpunk. Αξίζει να το δοκιμάσετε. 

Εγώ δεν ειδα διαφορές με το σύστημα μου που ανεφερα ποιό πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, zvarthangalos είπε

Εγώ δεν ειδα διαφορές με το σύστημα μου που ανεφερα ποιό πίσω.

Είσαι σίγουρος οτι ενεργοποιήθηκε σωστά? Άνοιξες το performance_overhaul/performance_overhaul.log και είδες να λέει success?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, >-Nosakos<- είπε

Είσαι σίγουρος οτι ενεργοποιήθηκε σωστά? Άνοιξες το performance_overhaul/performance_overhaul.log και είδες να λέει success?

Δεν το βρίσκω αυτό που μου λες δεν ξέρω τι παίζει.

Πρέπει να γίνουμε προγραμματιστές για να παίξουμε ένα παιχνίδι έλεος πια!

Επεξ/σία από zvarthangalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, zvarthangalos είπε

Δεν το βρίσκω αυτό που μου λες δεν ξέρω τι παίζει.

Πρέπει να γίνουμε προγραμματιστές για να παίξουμε ένα παιχνίδι έλεος πια!

Δες τα βήματα εδώ: https://github.com/yamashi/PerformanceOverhaulCyberpunk/wiki

Αμα έχεις πειράξει το .exe δεν θα δουλέψει. Επίσης άμα κατέβασες παλιότερη έκδοση σβήσε την πρώτα πριν ακολουθήσεις τα βήματα.

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, >-Nosakos<- είπε

Δες τα βήματα εδώ: https://github.com/yamashi/PerformanceOverhaulCyberpunk/wiki

Αμα έχεις πειράξει το .exe δεν θα δουλέψει. Επίσης άμα κατέβασες παλιότερη έκδοση σβήσε την πρώτα πριν ακολουθήσεις τα βήματα.

Tα έκανα σαλάτα χάθηκαν τα saves και δεν βρισκω και το performance_overhaul/performance_overhaul.log  τι τρβάμε και δεν το μαρτυράμε 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιζω σε laptop με:

  • Intel i7 9750h
  • RTX2080
  • 16GB 2666Hz

παιζω σε 2Κ αναλυση με τα optimized settings του Digital Foundry (κατι μεταξυ High και Ultra) χωρις ray tracing. Ειμαι στα 65-75fps σε εσωτερικους χωρους και χωρις πολυ κοσμο και 55-65fps σε εξωτερικους με φουλ crowd density. Εννοειται DLSS on. Αν ανοιξω ray tracing με προτασεις παλι Digital Foundry τοτε ειμαι μειον 20fps. Δεν θεωρω οτι το tradeoff αξιζει το παιχνιδι εχει τρομερα γραφικα και χωρις rt on.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

9700K, 16GB 3466/C14, 3080 Aorus Master.

1440p, FoV 100,  off τις από κάτω χαζομάρες στο Basic (κάτι depth of field, film grain, motion blur κτλ) όλα τα υπόλοιπα Ultra/Psycho με RTX και DLSS Quality + 2 απλά φίλτρα Reshade. 

Στην έρημο στην αρχή είδα μέχρι και 80, στην πόλη μέσα έχω πέσει και 45. Συνήθως παίζω 55-60.

Επεξ/σία από iazriel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, >-Nosakos<- είπε

Δες τα βήματα εδώ: https://github.com/yamashi/PerformanceOverhaulCyberpunk/wiki

Αμα έχεις πειράξει το .exe δεν θα δουλέψει. Επίσης άμα κατέβασες παλιότερη έκδοση σβήσε την πρώτα πριν ακολουθήσεις τα βήματα.

Συγγνώμη δηλαδή εγώ με το build μου που ανέφερα εδώ σε σχόλιο i5 6500 ,rx 480 8gb μπορώ να δω βελτίωση ?Επίσης δεν έχω πειράξει τίποτα μέχρι τώρα απλώς download και μετακίνηση στο φάκελο του παιχνιδιού θέλει ?Σε μελλοντικό update του παιχνιδιού τι θα κάνω το plugin?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, zvarthangalos είπε

Tα έκανα σαλάτα χάθηκαν τα saves και δεν βρισκω και το performance_overhaul/performance_overhaul.log  τι τρβάμε και δεν το μαρτυράμε 😁

Αφού δεν πήρε και φωτιά ο υπολογιστής όλα καλά. 😅

 

26 λεπτά πριν, jerry banana είπε

Συγγνώμη δηλαδή εγώ με το build μου που ανέφερα εδώ σε σχόλιο i5 6500 ,rx 480 8gb μπορώ να δω βελτίωση ?Επίσης δεν έχω πειράξει τίποτα μέχρι τώρα απλώς download και μετακίνηση στο φάκελο του παιχνιδιού θέλει ?Σε μελλοντικό update του παιχνιδιού τι θα κάνω το plugin?

Δεν γνωρίζω αν θα σε βοηθήσει, ίσως και όχι μιας και έχεις intel cpu, εμένα πάντως με βοήθησε να πάρω γύρω στα 30% boost. Αν δεν αισθάνεσαι άνετα να κάνεις τις αλλαγές που λέει, καλύτερα να μην το δοκιμάσεις. Επίσης σε μελλοντικό update του game ή του plugin καλό θα ήταν να αφαιρείς τα αρχεία πριν τo κάνεις.

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, jerry banana είπε

Υπαρχει και στην 1η σελιδα. Σε εμενα δεν αλλαξε κατι, και απο οτι διαβασα απο καποια σχολια, παιζει το παιχνιδι να μην διαβαζει καν το αρχειο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Υπαρχει και στην 1η σελιδα. Σε εμενα δεν αλλαξε κατι, και απο οτι διαβασα απο καποια σχολια, παιζει το παιχνιδι να μην διαβαζει καν το αρχειο.

οποτε θεωρητικα το καλύτερο ειναι το plugin που κυκλοφορει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, jerry banana είπε

οποτε θεωρητικα το καλύτερο ειναι το plugin που κυκλοφορει?

Το παραπανω περιλαμβανει και αυτες τις αλλαγες στο αρχειο, οποτε why not.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...