Προς το περιεχόμενο

ΠΛΑΙΣΙΟ - Ψεύτικες Κριτικές?


precursor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα αγοράσει την παρακάτω οθόνη υπολογιστή Samsung Odyssey από το ΠΛΑΙΣΙΟ:
https://www.plaisio.gr/pc-perifereiaka/othones/samsung-monitor-27-odyssey-g7-gaming_3514714

Μέσα σε λίγες ημέρες χάλασε η μητρική πλακέτα και επίσης χρειάστηκε δύο απανωτές φορές service. Υποψιάζομαι ότι και όλη η υπόλοιπη παρτίδα μπορεί να είναι ελαττωματική, επειδή έχω παρακολουθήσει τις αλλαγές που κάνουν στις κριτικές τους ανά διαστήματα, και μου δίνουν την εντύπωση ότι καίγονται να τις ξεφορτωθούν.

Φυσικά άφησα αρνητική κριτική στην σελίδα του προϊόντος, η οποία φυσικά δεν υπάρχει (την είχαν δημοσιεύσει για 2 ημέρες μόνο και αφού πέρασε πρώτα από moderation), όπως και δεν υπάρχουν κακές βαθμολογίες!

Δείτε λοιπόν τις κριτικές από "επιβεβαιωμένες αγορές" και βγάλτε τα δικά σας συμπεράσματα. Κράτησα και ένα snapshot μέσω archive.today για να μην πει κανείς ότι λέω ψέματα. Τον crawler του Wayback Machine φαίνεται να τον έχουν μπλοκάρει, αλλιώς θα χρησιμοποιούσα εκείνον. Το snapshot (δυστυχώς η archived σελίδα δεν τρέχει την JavaScript για πλοήγηση στις σελίδες των κριτικών):

http://archive.today/2020.12.15-132255/https://www.plaisio.gr/pc-perifereiaka/othones/samsung-monitor-27-odyssey-g7-gaming_3514714

Και ένα screenshot:

Screenshot-2020-12-15-Samsung-Monitor-27

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι οι μόνοι, που να δεις άλλες εταιρίες που προσπαθούν να σβήσουν τα αρνητικά σχόλια που έχουν στο google. Βάζουν όλους τους υπαλλήλους να γράφουν θετικά για να κατέβουν πιο κάτω τα αρνητικά γιατί δεν μπορούν να τα διαγράψουν. Άμα μπεις στο Linkedin βλέπεις τα ονόματα τους, που εργάζονται και γελάς.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Πλαίσιο είναι πάντα διασκεδαστικό.

Αυτή η ένδειξη σε κάθε προΪόν «Το βλέπουν 98.477 άτομα»
προσφέρει ομολογουμένως μια ευχάριστη νότα στην καθημερινή μαυρίλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σε παρομοια επιχειρηση (γκου γκουχου ντατα) παλιοτερα ειχαν στειλει μεηλ σε πελατη ζητώντας.....τα ρεστα για κακη κριτικη σε υπηρεσια!

 

(οχι σε επιπεδο τι εκανα λαθος να φτιαξω αλλα σε επιπεδο...ποιος εισαι ρε που...)

Επεξ/σία από vamvakoolas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Matthew, Ejaz, Craig, Pete, Christopher, David, Jack, Mr C

χαχαχχα πολύ καλό!

Δείτε και δω όλο το Ηνωμένο Βασίλειο ψωνίζει από το Plaisio

σχόλια στις σελίδες 2 έως 7

https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/apothikeusi/eks-skliroi-diskoi/sandisk-ssd-extreme-portable-500gb-gkri_3096734?utm_source=criteo&utm_medium=display&utm_campaign=retargeting&cm_mmc=Criteo-_-Ad-_-display-_-retargeting

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο δε κίτρινο μαγαζί, είχα πάρει πριν 2-3 χρόνια ένα πληκτρολόγιο Inovator της πλάκας. Είχε άριστες κριτικές (όλοι σχεδόν 10, άντε 9) αλλα το προΪόν ήταν άθλιο. εστειλα κριτική με βαθμό 3 που το "έθαβα" και δεν την δημοσίευσαν. Χρειάστηκε να στείλω 2-3 mail όπου τους ρωτούσα γιατι δεν δημοσιεύουν το σχόλιό μου, και μετά το δημοσίευσαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tzitzikas2 είπε

στο δε κίτρινο μαγαζί, είχα πάρει πριν 2-3 χρόνια ένα πληκτρολόγιο Inovator της πλάκας. Είχε άριστες κριτικές (όλοι σχεδόν 10, άντε 9) αλλα το προΪόν ήταν άθλιο. εστειλα κριτική με βαθμό 3 που το "έθαβα" και δεν την δημοσίευσαν. Χρειάστηκε να στείλω 2-3 mail όπου τους ρωτούσα γιατι δεν δημοσιεύουν το σχόλιό μου, και μετά το δημοσίευσαν.

Παρομοίως με ανεμιστηράκι, που δεν έπαιζε , την κριτική δεν την είδα ποτέ

Πάντως επιστροφή και  εξέδωσαν πιστωτικό χωρίς ερωτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/12/2020 στις 3:53 ΜΜ, vagstef είπε

Matthew, Ejaz, Craig, Pete, Christopher, David, Jack, Mr C

χαχαχχα πολύ καλό!

Δείτε και δω όλο το Ηνωμένο Βασίλειο ψωνίζει από το Plaisio

ε μάλλον δεν τους καλύπτει το Amazon αρκετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

To βλέπω να κλειδώνει και αυτό το θέμα σε ένα 2ωρο. Αυτό με τις πλασματικές κριτικές το κάνουν όλοι, δυστυχώς. Εγώ αυτο που κάνω όταν θέλω να αγοράσω κάτι κοιτάζω reviews στο amazon η τα σχόλια κάτω απο βιντεάκια στο YouTube , που κάνουν review το προϊόν. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ όποτε θέλω να σχηματίσω εντύπωση για ένα προϊόν
ψάχνω στο Πλαίσιο site, πόσοι είναι αυτοί που το βλεπουν

αν το βλέπουν πολλοί, πάει τελείωσε, δεν υπάρχει ασφαλέστερη ένδειξη
μη σου πω πρέπει να τρέξω κιόλας... 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, filip123go είπε

To βλέπω να κλειδώνει και αυτό το θέμα σε ένα 2ωρο.

Επειδή κατακρίνει μεγάλο κατάστημα ή για άλλο λόγο;

7 ώρες πριν, filip123go είπε

Αυτό με τις πλασματικές κριτικές το κάνουν όλοι, δυστυχώς. Εγώ αυτο που κάνω όταν θέλω να αγοράσω κάτι κοιτάζω reviews στο amazon η τα σχόλια κάτω απο βιντεάκια στο YouTube , που κάνουν review το προϊόν. 

Και εγώ ως επί το πλείστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...