Προς το περιεχόμενο

Μη καταβολή δώρου Χριστουγέννων


lactate

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίζει να το βαλε ο εργοδότης και να μη φαίνεται ακόμα και να φανέι σήμερα το απόγευμα; Δεν έχω ακούσει καμία αναφορά για το δώρο γενικά και λίγο με σκαλώνει. Από την άλλη και τον μισθό δεν τον αναφέρει ποτέ αλλά πάντα μπαίνει στην ώρα του εκτός από μια φορά που τα έβαλε παρασκευή και εμφανίστηκαν Δευτέρα. Και θα νιώσω άσχημα αν αναγκαστώ να το πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, WireFire είπε

Αν στο έβαλε τότε θα φανεί στο λογαριασμό σου από τις 17.00 μέχρι τις 18.00.

Δυστυχώς δεν.. και δεν ξέρω τι να κάνω.. να περιμένω μερικές μέρες ακόμα; να ξεχάστηκε; και είναι όλοι yolo εκεί που δουλεύω. Μια υπάλληλος που κάτι μου έλεγε για υπερωρίες αν θα πληρωθεί, και της λεω χτες πληρωηθηκαμε δεν ειδες; Και μου λεει α δεν ξερω δεν κοιτάω.. οπότ και να τη ρωτήσω αν αυτή το πήρε βλακείες θα μου πει.. εγώ νιώθω άσχημα απλά να το πω στον εργοδότη (που έχουμε φιλική σχέση δεν είναι μαλάκας απλά δεν νιώθω άνετα). Λεω να το ξέχασε ο λογιστής του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, lactate είπε

απλά να το πω στον εργοδότη (που έχουμε φιλική σχέση δεν είναι μαλάκας απλά δεν νιώθω άνετα)

Κανονικά πάει αυτόφωρο, έπρεπε να μπει μέχρι χτες βασικά το δώρο, αλλά έτσι όπως τα λες εσύ αποφασίζεις. Απλά νομίζω πρέπει να τον ρωτήσεις

 

Εκτός κι αν ανήκεις σε μία από αυτές της κατηγορίες

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, WireFire είπε

Κανονικά πάει αυτόφωρο, έπρεπε να μπει μέχρι χτες βασικά το δώρο, αλλά έτσι όπως τα λες εσύ αποφασίζεις. Απλά νομίζω πρέπει να τον ρωτήσεις

 

Εκτός κι αν ανήκεις σε μία από αυτές της κατηγορίες

 

 

κανονικά δουλεύω.. είμαι ορισμένου χρόνου με σύμβαση αν αυτό παίζει ρόλο..απλά πρέπει να τον ρωτήσω μην έχει γίνει καμία μαλακία και δεν το ξέρει τι να πω. Γτ γενικα ειναι φουλ τυπικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρωτησε τον ευθέως. δεν σου κάνει χάρη ούτε ειναι προαιρετική η καταβολή του δώρου. εάν αρχίσει τα διότι του οποιου κλπ τότε μάλλον αυτός θα έχει λόγο να φοβάται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...