Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2021


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν παρασύρεται κανείς στην ομάδα, θα ηρεμήσουμε και τον φαδερ Τσέκο αργότερα. Αλλιώς θα μας κλείσει το σπιτάκι ο Σερ στη Βραζιλία.

 

Kygo ούτε σε βαφτίσια δεν θα σε έπαιρνα μωρή κονσέρβα.

Επεξ/σία από ~mxls~
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για το ποιος έχει ή δεν έχει το πάνω χέρι στις επόμενες πίστες, δείτε αυτό

https://www.formula1.com/en/latest/article.tech-tuesday-with-five-races-to-go-in-2021-which-circuits-will-suit-red-bull.9Qa1ZLFQlB5XbYXUWny7P.html

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπώ θεϊκό σχόλιο Χάμιλτον στο 33:30:

"Όταν έχεις ακόμα και τον ( παλτό μεταφράζω εγώ) Πέρεζ να σε πιέζει, ξέρεις ότι η ρεντμπουλ είναι γρήγορη".

😏😏😏

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, liakjim είπε

Αγαπώ θεϊκό σχόλιο Χάμιλτον στο 33:30:

"Όταν έχεις ακόμα και τον ( παλτό μεταφράζω εγώ) Πέρεζ να σε πιέζει, ξέρεις ότι η ρεντμπουλ είναι γρήγορη".

😏😏😏

To ακόμα δε το είπε. Δηλαδή ήταν λίγο λιγότερο υποτιμητικό το σχόλιο του. 😅

Πάλι παίζει το αφήγημα "αν δε κερδίσω τότε ο αντίπαλος έχει πολύ πιο γρήγορο μονοθέσιο".

Βολικά παραμερίζει εντελώς το γεγονός ότι είχε πολύ νεότερα ελαστικά ο Perez.

Είναι λίγο πριμαντόνες στη Merc. Όλα καλά που έτρεχαν 7 χρόνια μόνοι τους.

Από το formation lap ξεκίνησαν το κλάμα στον Massi ότι παίρνουν αργά τις θέσεις τους στην εκκίνηση τα μονοθέσια.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για αυτό τους άδειασε  ο verstappen..

Για αυτόν  δε πήγαιναν αργά  τα υπόλοιπα μονοθέσια..

Πάντως μπράβο  στον Χάμιλτον. Εκανε φοβερό  αγωνα για την δεύτερη  θέση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Πάλι παίζει το αφήγημα "αν δε κερδίσω τότε ο αντίπαλος έχει πολύ πιο γρήγορο μονοθέσιο".

Είναι λίγο πριμαντόνες στη Merc. Όλα καλά που έτρεχαν 7 χρόνια μόνοι τους.

Από το formation lap ξεκίνησαν το κλάμα στον Massi ότι παίρνουν αργά τις θέσεις τους στην εκκίνηση τα μονοθέσια.

Ναι, του κλαφτηκαν για τις Αλφα Ρομεο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Diinekis21 είπε

Από το formation lap ξεκίνησαν το κλάμα στον Massi ότι παίρνουν αργά τις θέσεις τους στην εκκίνηση τα μονοθέσια.

Εχουν γκρινιαξει και αλλοι για αυτο...δεν λεει κατι. Γενικα επειδη 7 χρονια ειχε το αμαξι γκρινιαζε η Merc, πλεον σε 1 χρονο που ειναι ΕΛΑΧΙΣΤΑ μπροστα η RB εχουν παιξει καποιες γκρινιτσες, ακομα και για ελαστικα απο Max. Σκεψου να κανουν βολτα 7 χρονια. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GoMaR είπε

Ναι για αυτό τους άδειασε  ο verstappen..

Για αυτόν  δε πήγαιναν αργά  τα υπόλοιπα μονοθέσια..

Πάντως μπράβο  στον Χάμιλτον. Εκανε φοβερό  αγωνα για την δεύτερη  θέση. 

Νομίζω ότι σε αυτό τον αγώνα , δεν το κυνήγησε . Μου έδωσε αυτή την εντύπωση

 

Μπράβο στον Γακσλυ , Μπράβο στον Περεζ, αν και με λίγη υπομονή , ίσως ήταν στη δεύτερη θέση. Ο Μαξ πλέον έχει πάρει τον αέρα των πρώτων θέσεων και ελπίζω να δούμε καθαρούς και ωραίους  τελευταίους αγώνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτος χθες ο Μαξ. Πολύ καλός Γκασλί, Φοβερός και Ο Κίμαρος. Πολύ καλός και ο χαμ που έφερε αποτέλεσμα με αργότερο μονοθέσιο αλλά πάλι καλά για αυτόν, που είχε τον Πέρεζ πίσω του.

Ο Πέρεζ δεν με εντυπωσίασε. Γρηγορότερο μονοθέσιο, πολύ πιο φρέσκα ελαστικά και δεν μπόρεσε να πέσει κάτω από 0.6 νομίζω. Δεν το έχει ρε γμτ αλλά ευτυχώς που ξεκίνησε και παίζει το ρόλο του και

Πολύ καλό αποτέλεσμα και για τις φοράδες, σταθερή απόδοση και ο σμούθ.

Με την εικόνα των Ταύρων χθες δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έδειξαν τέτοια απόδοση το Σάββατο. Ήταν η πίσω πτέρυγα σε συνδυασμό με την πίστα που δεν πρόλαβαν καλύτερες συνθήκες;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 λεπτά πριν, ep1 είπε

Απίστευτος χθες ο Μαξ. Πολύ καλός Γκασλί, Φοβερός και Ο Κίμαρος. Πολύ καλός και ο χαμ που έφερε αποτέλεσμα με αργότερο μονοθέσιο αλλά πάλι καλά για αυτόν, που είχε τον Πέρεζ πίσω του.

Ο Πέρεζ δεν με εντυπωσίασε. Γρηγορότερο μονοθέσιο, πολύ πιο φρέσκα ελαστικά και δεν μπόρεσε να πέσει κάτω από 0.6 νομίζω. Δεν το έχει ρε γμτ αλλά ευτυχώς που ξεκίνησε και παίζει το ρόλο του και

Πολύ καλό αποτέλεσμα και για τις φοράδες, σταθερή απόδοση και ο σμούθ.

Με την εικόνα των Ταύρων χθες δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έδειξαν τέτοια απόδοση το Σάββατο. Ήταν η πίσω πτέρυγα σε συνδυασμό με την πίστα που δεν πρόλαβαν καλύτερες συνθήκες;

 

Πίστευω οτι επαίξε και λιγο ρόλο οτι την ώρα που πλησίασε πέτυχαν αργα μονοθέσια και κατάφερε να πάρει μια ανάσα ο Χαμ.

Νομιζω οτι θα εκαναν 1-2 αν η ρεντ μπουλ εβαζε τον Τσεκο στα πιτ οταν μπηκε και ο Χαμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι δεν καταλαβαινω το μεγεθος των πανηγυρισμων για τον Τσεκο.
Ειχε μακραν το γρηγοροτερο μονοθεσιο, την καλυτερη κατασταση της γομας στο τελος και δεν βγηκε καν 2ος, ουτε φυσικα και κερδισε.

Anyway, μαλλον παραειμαι αυστηρος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Spect~ είπε

Νομιζω οτι θα εκαναν 1-2 αν η ρεντ μπουλ εβαζε τον Τσεκο στα πιτ οταν μπηκε και ο Χαμ

Στον ίδιο γύρο εννοείς; Μα έτσι δε θα είχε το πλεονέκτημα των ελαστικών.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Εγω παλι δεν καταλαβαινω το μεγεθος των πανηγυρισμων για τον Τσεκο.

Ο Τσέκο πανηγύριζε που πέρναγε τις Alpine. Αναλογικά που ανέβηκε podium στο σπίτι του θα του φαίνεται σα mundial.

Συμφωνώ.

Κατά τα άλλα υπήρχε κουβέντα αν θα δινόταν team order στον Perez. Στον Perez που τον είδε πρώτη φορά ο Ham χθες! :P

Ο Max δε τον έχει δει ακόμα! :D

Επεξ/σία από Diinekis21
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...