Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2021


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, zanskou είπε

όσο κι αν έχω βαρεθεί την παντοκρατορία της Merc εδω και τόσα χρόνια, δεν συμφωνώ με αυτή την αποψη. περισσότερο φταίνει οι ομάδες που δεν κατάφεραν (πλην RB φετος) να δημιουργήσουν σοβαρό ανταγωνισμό. Δεν μιλάμε για 1-2 ή 3 σεζόν αλλά για 8 ολόκληρα χρόνια και με τμήματα Ρ&D που έχουν budget δεκάδων εκατομμυρίων. 

Ποτέ άλλοτε δεν έχει ξανασυμβεί κάτι τέτοιο σε τόσο μεγάλη έκταση 

πρεπει να εχεις προσέξει ότι σε όλες τις περιπτώσεις τα πρωταθλήματα αλλάζουν ομαδα όταν υπάρχουν αλλαγές στους κανονισμούς, ποτέ άλλοτε.

πέρσι άφησαν στην Μερσεντες το σύστημα με το τιμόνι και ουσιαστικά τους χάρισαν το πρωτάθλημα, φέτος οι αλλαγές που έφερε ο Τομπαζης έπρεπε να "βάλουν" την Μεσεντες να παλεύει για την δεύτερη θέση. Επίσης πιστεύω ότι ο πρώτος πάντα "κλέβει", απλά δεν έχουν βρει οι άλλοι που το κάνει.

Έτσι τα έχω μαθει εγώ τα πράγματα, αλλιώς ακόμα θα κέρδιζε πρωταθλήματα η Γουλιαμς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

39 λεπτά πριν, Shyn είπε

Ο Leclerc εχει ζημια στο σασι γιαυτο και εχανε τοσο πολυ χρονο σε συγκριση με τον Sainz.

 

 

link ? ανεφερε κατι αλλο ;
Δε το ειχαν παρει πρεφα ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, haHa είπε

Κανενας δεν ευνοηθηκε(οχι επιτηδες) . Απλα ηταν τυχερη η RB και της εκατσαν οι αλλαγές. 

Του χρονου αλλαχουν τελειως οι κανονισμοί/μονοθεσια. Σε καποια ομαδα θα κατσουν καλα και απλα θα είναι τυχερη. Δεν σημαινει οτι θα ευνοηθηκαν. 

Τυχερη ή οχι, ευνοηθηκε. Οι νεοι κανονισμοι ειχαν μεγαλυτερο αντικτυπο  στα αυτοκινητα με low rake. Ειναι γεγονος αυτο δεν μιλαμε με υποθεσεις. Επισης ειναι μια χρονια οπου ειναι κλειδωμενη η εξελιξη των μονοθεσιων. Τωρα εαν εγινε επιτηδες, μονο η ιδια η FIA το γνωριζει (ουτε εγω το πιστευω οτι εγινει επιτηδες παντως).

2 ώρες πριν, GoMaR είπε

link ? ανεφερε κατι αλλο ;
Δε το ειχαν παρει πρεφα ; 

 

Μετα απο τετοιο μπερδεμα δεν βλεπω κανενα λογο να φαει ποινη ο Verstappen. 

Video : https://streamable.com/ojxzfj

EDIT: Sainz και Bottas υπο εξεταση επισης.

Επεξ/σία από Shyn
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Shyn είπε

Τι σχεση αυτο ? Τυχερη ή οχι, ευνοηθηκε. Οι νεοι κανονισμοι ειχαν μεγαλυτερο αντικτυπο  στα αυτοκινητα με low rake. Ειναι γεγονος αυτο δεν μιλαμε με υποθεσεις. Επισης ειναι μια χρονια οπου ειναι κλειδωμενη η εξελιξη των μονοθεσιων. Τωρα εαν εγινε επιτηδες, μονο η ιδια η FIA το γνωριζει (ουτε εγω το πιστευω οτι εγινει επιτηδες παντως).

 

Μετα απο τετοιο μπερδεμα δεν βλεπω κανενα λογο να φαει ποινη ο Verstappen. 

Video : https://streamable.com/ojxzfj

EDIT: Sainz και Bottas υπο εξεταση επισης.

Ξεκάθαρη παραβίαση απο Sainz και μόνο, δεν ξέρω αν το είδατε, έβγαζε μάτι με την αντικειμενική ματιά μου. 500 ώρες ποινή παρακαλώ και να ξεκινήσει απο το Maranello αύριο για να μπει στην αγώνα. Μαζί του και ο Φρανσουα Γκαζιέ, γιατι μαζί με το σασί αλλάξανε και κάτι άλλα που δεν μπορώ να σας εξηγήσω τώρα.

Γενικά Black flag οι δυο Ferrari αύριο. Αυτό ειναι το σωστό. Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από papp0us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποινή 19 θέσεων σε όλους εκτός του Sir και του Μαζεπιν. Ο Μαζέπιν αξίζει και πρέπει να ξεκινήσει απο την πρώτη σειρα.

Αρνητης των αρνητων που αρνούνται ποντιουμ στο Μαζεπιν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

γελαει ο κοσμος...πως τον ειχε να μας πουν ομως...

Καμια σχεση με φετος προφανως αλλα θυμαμαι οτι ο Vettel πριν το διαλειμμα  του καλοκαιριου ηταν μπροστα.  Μετα ξεκινησαν τα πολλα λαθη του Γερμανου και της Ferrari..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Γεια σου ρε παππού!

Τελείωσε η γαργάρα σου στη Βραζιλία με τον Μαξ και επέστρεψες βλέπω! 

Εμένα εννοάς; Γιατι είμεθα και 2 παππουδες στο θρεντ. 

Δεν θυμάμαι να έχω κάνει γαργάρα οτιδήποτε, αν μη τι άλλο ο μόνος λόγος που είχα σταματήσει να γράψω είναι επειδή τσαντιζόσασταν που έγραφα αυτό που σκέφτομαι, παρότι δε ταίριαζε με το παραμύθι της κακιάς FIA. Δεν είχα σκοπό να ξαναμπώ στο χορό, αλλα η αλήθεια είναι ότι παρα είναι ενδιαφέρον για να μείνω απόξω,. Γκρινιάξτε όσο θέλετε :P

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Shyn είπε

Μετα απο τετοιο μπερδεμα δεν βλεπω κανενα λογο να φαει ποινη ο Verstappen. 

Video : https://streamable.com/ojxzfj

EDIT: Sainz και Bottas υπο εξεταση επισης.

Ξαναβλέπω το video και δεν βλέπω πως θα γλυτωσουν την ποινη αν δεν σηκωσαν το ποδι απο το γκαζι, ειδικα ο Μαξ που περασε απο double yellows σημαιες. Sainz και Bottas περασαν single yellows. 

Υπενθυμίζω οτι Αυστρία 2020 ο Χαμ εφαγε ποινη 3 θέσεων οταν η RB ζητησε να εξεταστεί ενα video που έδειχνε τον Χαμ να περνάει single yellows. Αρα Sainz και Bottas είναι για 3 θέσεις ποινη, Μαξ για παραπάνω. 

Επεξ/σία από haHa
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...