Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2021


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, liakinen είπε

Βλέπω στο χαλαρό 1-2 τα Mercedes σήμερα και αύριο και το πρωτάθλημα οδηγών και κατασκευαστών (καλά αυτό με Perez το έχουμε ξεχάσει) να παραμένει για άλλη μία χρονιά στα ίδια χέρια. Δυστυχώς ακόμα και με την φετινή χρονιά η Formula 1 αν δεν υπάρξουν αλλαγές στην κορυφή θα συνεχίσει να χάνει θεατές (τηλεθεατές). Λογικό σκεφτείτε για 7-8 χρόνια πρωταθλήτρια την ίδια ομάδα στο μπάσκετ ή το ποδόσφαιρο.

Φέτος είναι πολύ καλό το πρωτάθλημα και αν το πάρει η Μερκ δεν θα είναι όπως τις προηγούμενες φορές που έκανε περίπατο. Το πρόβλημα δεν είναι αν θα κερδίσει η Μερκ ή όχι αλλά αν θα είναι bloodbath το πρωτάθλημα με μηδέν ενδιαφέρον όλη τη χρονιά. Θέλω να πω ότι και οποιαδήποτε άλλη ομάδα να το έπαιρνε 7 συνεχόμενα χρόνια πάλι βαρετό θα ήταν, δεν είναι θέμα Μερκ. Τουλάχιστον αν σκέφτεσαι υγιώς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

Φέτος είναι πολύ καλό το πρωτάθλημα και αν το πάρει η Μερκ δεν θα είναι όπως τις προηγούμενες φορές που έκανε περίπατο. Το πρόβλημα δεν είναι αν θα κερδίσει η Μερκ ή όχι αλλά αν θα είναι bloodbath το πρωτάθλημα με μηδέν ενδιαφέρον όλη τη χρονιά. Θέλω να πω ότι και οποιαδήποτε άλλη ομάδα να το έπαιρνε 7 συνεχόμενα χρόνια πάλι βαρετό θα ήταν, δεν είναι θέμα Μερκ. Τουλάχιστον αν σκέφτεσαι υγιώς..

Όπως έγραψα όποια ομάδα γενικότερα επικρατεί για τοοοοοσα πολλά χρόνια κάνει το ενδιαφέρον του κόσμου να χάνεται. Το πρωτάθλημα είναι το καλύτερο των τελευταίων ετών αλλά αν το τελικό αποτέλεσμα είναι το ίδιο και πάλι, θα χαθεί ξανά το ενδιαφέρον αρκετών φίλων του αθλήματος. Η τελική εικόνα είναι που μένει τις περισσότερες φορές και η μεγάλη μερίδα θέλει αλλαγή. Ο Max γιατί απέκτησε τόσο μεγάλο κοινό; Σίγουρα όχι μόνο για τις ικανότητες του.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

Φέτος είναι πολύ καλό το πρωτάθλημα και αν το πάρει η Μερκ δεν θα είναι όπως τις προηγούμενες φορές που έκανε περίπατο. Το πρόβλημα δεν είναι αν θα κερδίσει η Μερκ ή όχι αλλά αν θα είναι bloodbath το πρωτάθλημα με μηδέν ενδιαφέρον όλη τη χρονιά. Θέλω να πω ότι και οποιαδήποτε άλλη ομάδα να το έπαιρνε 7 συνεχόμενα χρόνια πάλι βαρετό θα ήταν, δεν είναι θέμα Μερκ. Τουλάχιστον αν σκέφτεσαι υγιώς..

Αν η Merc που όπως δείχνουν τα πράγματα το πάρει με περίπατο από δω και πέρα μπορώ να πω ότι το φετεινό ήταν η χειρότερη παρωδία της Φόρμουλα 1 που είδαμε τα 10 τελευταία χρόνια.

Θα αποδειχθεί περίτρανα ότι είχε τη δύναμη είχε το αυτοκίνητο και όλη τη χρονιά έκανε ένα παιχνίδι για χάρη της τηλεθέασης , της κονόμας και μας δούλευε κανονικά. 😁

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Θα αποδειχθεί περίτρανα ότι είχε τη δύναμη είχε το αυτοκίνητο και όλη τη χρονιά έκανε ένα παιχνίδι για χάρη της τηλεθέασης , της κονόμας και μας δούλευε κανονικά. 😁

όχι απαραίτητα. Μπορεί απλά αυτά τα GP να της πηγαίνουν καλύτερα, μπορεί τώρα που είναι στο τέλος να push-άρει full τα μοτέρ, μπορεί κάποιες αναβαθμίσεις να αποδίδουν παραπάνω. Ε δεν νομίζω να ρίσκαρε όλη τη χρονιά να αράζει και να περιμένει τους 3 τελευταίους αγώνες να πάρει πρωτάθλημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

όχι απαραίτητα. Μπορεί απλά αυτά τα GP να της πηγαίνουν καλύτερα, μπορεί τώρα που είναι στο τέλος να push-άρει full τα μοτέρ, μπορεί κάποιες αναβαθμίσεις να αποδίδουν παραπάνω. Ε δεν νομίζω να ρίσκαρε όλη τη χρονιά να αράζει και να περιμένει τους 3 τελευταίους αγώνες να πάρει πρωτάθλημα..

Ένα DNF, είναι όλο το πρωτάθλημα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, dafnoula13 είπε

Ένα DNF, είναι όλο το πρωτάθλημα.

α μπράβο, αυτό που είπα και χθες. Θα υπάρχει πολύ ένταση στα τελευταία GP και πιστεύω κάτι θα γίνει. Άσε που ο Χαμ πέρα από ικανότητα έχει ομολογουμένως και άπειρη κ@λ@φαρδία και πιστεύω κάπως θα ευνοηθεί ("τζάμπα" πιτ με SC, θα βγει DNF ο Max ή θα χάσει πτέρυγα και θα κάνει μεγάλο pit , δεν ξέρω, κάτι..)

Επεξ/σία από ioannis__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

όχι απαραίτητα. Μπορεί απλά αυτά τα GP να της πηγαίνουν καλύτερα, μπορεί τώρα που είναι στο τέλος να push-άρει full τα μοτέρ, μπορεί κάποιες αναβαθμίσεις να αποδίδουν παραπάνω. Ε δεν νομίζω να ρίσκαρε όλη τη χρονιά να αράζει και να περιμένει τους 3 τελευταίους αγώνες να πάρει πρωτάθλημα..

Σε μισή ωρίτσα θα δούμε. Αν δούμε εκτός από το Χαμ και το Μπότας 3,4 δέκατα μπροστά από το Μαξ όλα τελείωσαν. Όπως φαίνεται σήμερα του έδωσαν το ίδιο αυτοκίνητο που είχε ο Χαμ στο προηγούμενο ματσάκι και της Red Bul προσπαθούν με σιρερόβιδες και παξιμάδια να σταθεροποιήσουν την αεροτομή του Μαξ. Ρε τι μας ταίζουν.🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Σε μισή ωρίτσα θα δούμε. Αν δούμε εκτός από το Χαμ και το Μπότας 3,4 δέκατα μπροστά από το Μαξ όλα τελείωσαν. Όπως φαίνεται σήμερα του έδωσαν το ίδιο αυτοκίνητο που είχε ο Χαμ στο προηγούμενο ματσάκι και της Red Bul προσπαθούν με σιρερόβιδες και παξιμάδια να σταθεροποιήσουν την αεροτομή του Μαξ. Ρε τι μας ταίζουν.🤣

τίποτα δεν τελείωσε πριν την καρό σημαία. Όσο mainstream και αν ακούγεται αυτό, ισχύει 100%..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

τίποτα δεν τελείωσε πριν την καρό σημαία. Όσο mainstream και αν ακούγεται αυτό, ισχύει 100%..

Σίγουρα τίποτε δεν τελείωσε και μακάρι να μην είναι όπως τα λέω αλλά αυτή τη Μerc στον προηγούμενο αγώνα ειδικά του Χαμ , αλλά και σήμερα αν και δε νομίζω ότι τα έδωσε όλα τι φοβήθηκε το μάτι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...