Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2021


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, greg4 είπε

Αυτό ακριβώς. Τι νομίζεται πως θέλει να βλέπει ο κόσμος; Μάχες, κοκορομαχίες, συγκρούσεις κλπ

Ελάχιστοι ενδιαφέροντε για clean racing κλπ

 Έχει "ανοίξει" και το κοινό, όμως. Όχι μόνο πληθυσμιακά / γεωγραφικά, αλλά και ηλικιακά... Τα έχουμε ξαναπεί, υπάρχει λόγος που βάζουν οδηγούς να πετάνε πχ τούρτες ο ένας στον άλλον σε κάτι βιντεακια, να τρέχουν μια πίστα με τα πόδια και με το κράνος στο κεφάλι κλπ και χαχαχα και χουχουχου... Θέλουν να τους βλέπουν οι χορηγοί μέχρι και παιδάκια εφτάχρονα. 

 

Αλλά ούτως ή άλλως, μιλάμε φέτος πραγματικά για την μεγαλύτερη τηλεθέαση όλων των εποχών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν στουκαρει ο Ολλανδός τον Βρετανό να ξέρετε ότι το σηκώνει επειδή θα έχει 1 νίκη παραπάνω. Ξέρετε ποια; Του Σπα κύριοι. ΤΗΝ ΧΑΡΤΙΝΗ ΤΟΥ ΣΠΑ! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimoskoutr είπε

ο κόσμος ίσως έχει σκάσει και από την καραντίνα και από τον covid και θέλει τρελές καταστάσεις

κυριως εχει σκασει απο τα πολλα χρονια βαρεμαρας στην F1...

2 λεπτά πριν, george200-13 είπε

Εγω λεω ας κανουμε ενα γκαλοπ εδω στο ινσομνια ετσι για το χαβαλε. Ετσι και αλλιως η γνωμη μας δεν μετραει μια στην αποφαση που θα παρθει. Οσοι θεωρειτε οτι το εκανε εσκεμμενα ο max πατηστε haha και οσοι οτι δεν το εκανε πατηστε confused. Ιδου και το onboard. 

δεν εκο ριακτιον αγκαπη μου...αλλα απο τι ακουω κανει 2 κατεβασματα? Τι να συζητησουμε παραπανω...?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, george200-13 είπε

Εγω λεω ας κανουμε ενα γκαλοπ εδω στο ινσομνια ετσι για το χαβαλε. Ετσι και αλλιως η γνωμη μας δεν μετραει μια στην αποφαση που θα παρθει. Οσοι θεωρειτε οτι το εκανε εσκεμμενα ο max πατηστε haha και οσοι οτι δεν το εκανε πατηστε confused. Ιδου και το onboard. 

 

Ρε σεις, η τελευταία τιμονιά του max προς τα δεξιά πριν το ντουκου, φτάνει από μόνο του για να καταλάβετε τι πήγε να κάνει. Ποιος κόβει ΑΚΟΜΑ πιο πολύ προς τη μέση, με 3ή στην ευθεία για να δώσει θέση; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, greg4 είπε

Αυτό ακριβώς. Τι νομίζεται πως θέλει να βλέπει ο κόσμος; Μάχες, κοκορομαχίες, συγκρούσεις κλπ

Ελάχιστοι ενδιαφέροντε για clean racing κλπ

Τσουκ φίλε. Άλλο μάχες, πάθος, ένταση μέσα και έξω από την πίστα και άλλο συγκρουόμενα Λούνα Παρκ και ανατολίτικα παζάρια σε live μετάδοση. Τηλεθέαση πρόσκαιρα μπορεί να έχει ακόμη περισσότερη αν παίξουν και μπουνιές όμως η σημερινή μέρα θα μείνει στην ιστορία σαν φαρσοκωμωδία.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ανταγωνισμός εχει ανεβάσει το ενδιαφέρον κατακόρυφα . Τι να βλέπαμε τα προηγούμενα χρόνια οταν δεν υπήρχε ο παραμικρός ανταγωνισμός ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

κυριως εχει σκασει απο τα πολλα χρονια βαρεμαρας στην F1...

δεν εκο ριακτιον αγκαπη μου...αλλα απο τι ακουω κανει 2 κατεβασματα? Τι να συζητησουμε παραπανω...?

Βασικα ηταν 5 (πεντε) αλλα i get the point 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, papp0us είπε

Εγώ έχω την αίσθηση πως αυτός το Verstappen δεν κάνει για αυτή τη Formula 1. Σε μια χρονιά που είναι εξαιρετικός και έχει και καλό αυτοκίνητο φαίνεται να ενοχλείτε απο τα πάντα, και δεν μπορεί να ηρεμήσει. Τι θα γίνει αν του χρόνου π.χ παλεύει για 3-4ος στην καλύτερη;

Ίσως να έχετε δίκιο οι περισσότεροι, και αυτό που πρέπει να αλλάξει να είναι το πρωτάθλημα και όχι ο Verstappen, αλλα με τα πραγματα ως έχουν, αυτός που πρέπει να προσαρμοστεί είναι ο Max, και δεν έχει κανένα σκοπό να το κάνει.

Κάνεις τη χρονιά του Max και ξαφνικά από το πουθενά, με τη FIA να συμπράττει στο "ντοπάρισμα" της Mercedes, νιώθεις ότι χάνεις το πρωτάθλημα....

Ε, δεν είναι εύκολο να το διαχειριστείς, όταν νιώθεις ότι ξεκινάς κάθε αγώνα αδικημένος 

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Peugeot208 είπε

Κάνεις τη χρονιά του Max και ξαφνικά από το πουθενά, με τη FIA να συμπράττει στο "ντοπάρισμα" της Mercedes, νιώθεις ότι χάνεις το πρωτάθλημα....

Ε, δεν είναι εύκολο να το διαχειριστείς, όταν νιώθεις ότι ξεκινάς κάθε αγώνα αδικημένος 

Τιμωρία στην κακή Μερτσέντες που τόλμησε να εξελιχθεί και ελεύθερο να στουκαρει σε όποιον τολμάει να έχει γρηγορότερο ρυθμό και επιχειρεί να προσπεράσει στον μικρό Ολλανδό..

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, dkstopo είπε

Επιτέλους ένας κανονικός αγώνας F1. 
θέλω να ζήσω πάλι το 1990. Κανεις δεν θα στρίψει στη πρώτη  στροφή. 
αντρικα πράγματα επιτέλους όχι μαργαρίτες μάντολες.
 

%CE%94%CE%A1%CE%95%CE%A0%CE%91%CE%9D%CE%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η λογικη ειναι σε αφηνω να περασεις πριν το drs detection ωστε να σε περασω αμεσως στην ευθεια μετα. το εχουν κανει και αλλοι του σερ συμπεριλαμβανομενου. οπως ειπα ο max δεν εχει φινετσα και ο σερ σιγα μην δαγκωνε τετοιο τυρακι. προτιμοτερο να τρακαρει παρα να περασει. ηταν ικανοι και οι δυο να σταματησουν πριν το drs και να λενε ο ενας στον αλλο παρακαλω περαστε εσεις πρωτα , μα οχι εσεις πρωτα καλε μου κυριε.
ΥΓ Στο επομενο gp οι μηχανες και των  δυο θα μπουν οχι σε Party mode αλλα σε god mode αλλα σιγουρα δεν θα τερματισουν. Πιστευω πως σε μια στροφη θα αγκαλιστουν σαν ερωτευμενοι απο καιρο :P και θα πανε στον τοιχο με σπρει να γραψουν τον ερωτα τους.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Peugeot208 είπε

Ε, δεν είναι εύκολο να το διαχειριστείς, όταν νιώθεις ότι ξεκινάς κάθε αγώνα αδικημένος 

να το κεράσουμε παστα το παιδί, και να του κάνουμε και όι όι αγκαλίτσα πριν τον αγώνα τότε :D :D :D (σορρυ αλλά αυτό το "πάντα αδικημένος" κάτι σε μπαγλαμαδάκια να ξύνουν στο background με φόντο Βασιλάκη Καίλα μου έκαναν :P )

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ghostrider είπε

η λογικη ειναι σε αφηνω να περασεις πριν το drs detection ωστε να σε περασω αμεσως στην ευθεια μετα. το εχουν κανει και αλλοι του σερ συμπεριλαμβανομενου. οπως ειπα ο max δεν εχει φινετσα και ο σερ σιγα μην δαγκωνε τετοιο τυρακι. προτιμοτερο να τρακαρει παρα να περασει. ηταν ικανοι και οι δυο να σταματησουν πριν το drs και να λενε ο ενας στον αλλο παρακαλω περαστε εσεις πρωτα , μα οχι εσεις πρωτα καλε μου κυριε.
ΥΓ Στο επομενο gp οι μηχανες και των  δυο θα μπουν οχι σε Party mode αλλα σε god mode αλλα σιγουρα δεν θα τερματισουν. Πιστευω πως σε μια στροφη θα αγκαλιστουν σαν ερωτευμενοι απο καιρο :P και θα πανε στον τοιχο με σπρει να γραψουν τον ερωτα τους.

To Τ είναι σίγουρη κατάληξη, το θέμα είναι ποιός θα είναι κάθετα ποιος οριζόντια. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, george200-13 είπε

Βασικα ηταν 5 (πεντε) αλλα i get the point 😂

Το θέμα είναι πως ούτε πέντε ούτε δύο κατεβάσματα χρειάζονταν για να δώσει πίσω τη θέση... απλά να σηκώσει το πόδι από το γκάζι στην ευθεία. Αν πήγε όντως να κόψει ταχύτητα με engine braking για να μην φανεί στην τηλεμετρία πως πάτησε το φρένο, ήταν ΙΜΗΟ χαζή απόφαση καθώς φαίνεται από το on board το τι κάνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...