Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

39 λεπτά πριν, thrileo1983 είπε

more than thankful.Να βάλετε ένα paypal acount να κάνουμε donations.Το αξίζετε

 

Μπορω να στειλω τον επομενο λογαριασμο απο Ηρων με 0,16 δεν εχω θεμα.....θα βαλω σφραγιδα donation πανω με το γνησιο της υπογραφης απο ΚΕΠ η gov.:P

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Τώρα που μπήκα ebill βλέπω ότι βγήκε λογαριασμός στο ρεύμα, κι από κάτω διαφημιστικό έντυπο για το αέριο! Μιλάμε για γκολ στη παράταση... θα τους ξεβρακώσει η ΔΕΗ τους άλλους παρόχους και στο αέριο πριν κλείσει ο χρόνος, @HERTHAN τρέχα κατάστημα, θα σε προλάβει μέχρι κι η κουτσή μαρία.

Εχουμε κανονισει να παμε μαζι με την Μαρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, korakios είπε

και ποιο είναι αυτό ?

  Αμ δεν ξέρω. Θα κοιτάξω να μάθω το πρωί.

Την εποχή που άνοιξα το τόπικ και πάλι το έψαχνα για πολυκατοικίες αν θυμάσαι, ζήτησα λογαριασμούς από τον διαχειριστή, αλλά μου έδωσε χειρόγραφα απλά τις χρεώσεις... Άντε να εξηγήσω ότι δεν αρκούν... Ακόμα δεν είχε μαζευτεί και γνώση για το ποια προϊόντα συμφέρουν κλπ. και το παράτησα το θέμα και το πιάνω πάλι σήμερα ΔΥΣΤΥΧΩΣ.

22 λεπτά πριν, korakios είπε

εγώ έκανα τηλεφωνικά (αρκετή ώρα) αλλά ήταν η καρτέλα έτοιμη και υποτίθεται οτι πας στο κατάστημα και απλά δίνεις τα δικαιολογητικά και υπογράφεις

Μωρέ εγώ έκλεισα ήδη καλού κακού ένα φυσικό ραντεβού στη ΔΕΗ την Τρίτη -που ήταν το συντομότερο που είχε και βόλευε- και βλέπουμε. Θα αρχίσω τα τηλέφωνα αύριο με το τηλ. κέντρο τους και παράλληλα με διαχειριστή να δούμε τι θα βγει. Πρέπει να μαζευτούν και τα δικαιολογητικά.

Στο υποθετικό σενάριο που δικαιώνεται ο "Ινδιάνος" (ποιός είναι αυτός πάλι;;;:huh:😂) και το πάνε για 0,80€ 0,08€, πάλι πάμε καρφωτά ΔΕΗ ή φρενάρω όποια κίνηση και θέλει επανεξέταση το ζήτημα;

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

το υποθετικό σενάριο που δικαιώνεται ο "Ινδιάνος" (ποιός είναι αυτός πάλι;;;:huh:😂) και το πάνε για 0,80€, πάλι πάμε καρφωτά ΔΕΗ ή φρενάρω όποια κίνηση και θέλει επανεξέταση το ζήτημα;

αν πάει στα 0,80€ πάρε κότες,κοκόρια κατσίκες κτλ , δες τουτόριαλς και μάθε να καλλιεργείς να τρως

0,08 θες να πεις , εκεί πραγματικά δύσκολο γιατι είναι το σημείο που λες τα άλλα πόσο παραπάνω θα πάνε τους επόμενους μήνες ?

υποθέτω οτι φτάσαμε την κορυφή , αλλά έτσι λέγαμε και καλοκαίρι για το ρεύμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

  ... ο "Ινδιάνος" (ποιός είναι αυτός πάλι;;;:huh:😂) ...

Συνεργείο για μηχανές στη Νεάπολη Θεσσαλονίκης! 😛 😄

Εγώ τί να πώ στον αδερφό μου?
Να περιμένει 10 μέρες τον ΗΡΩΝ στην ΡΑΕ?
Να πάει ΧΘΕΣ στην ΔΕΗ?
Πώς είναι καλύτερα? Σε κατάστημα της ΔΕΗ?
Γίνεται εύκολα ηλεκτρονικά ή θα κάνει 2 βδομάδες σαν το ρεύμα?
Τηλεφωνικά??

 

Επεξ/σία από Fallen333
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, Fallen333 είπε

Τηλεφωνικά??

Δε θα το παίξω γκουρού με μία ώρα σκάρτη διάβασμα για update, αλλά απ' όσο κατάλαβα αν πας για ΔΕΗ, καλύτερα να ανοίξεις καρτέλα πελάτη τηλεφωνικά και μετά φυσική παρουσία σε κατάστημα για το συμβόλαιο.

@korakios, @ekrepali καλός; Τα παίρνω γρήγορα τα γράμματα;

Unimpressed Sea GIF by SpongeBob SquarePants

Kalos Tsouvelas GIF - Kalos Tsouvelas Netwix GIFs

54 λεπτά πριν, Fallen333 είπε

Συνεργείο για μηχανές στη Νεάπολη Θεσσαλονίκης! 😛 😄

Και ξέρει από ρεύμα;

Ksereis Apo Vespa ξέρεισαπόβέσπα GIF - Ksereis Apo Vespa ξέρεισαπόβέσπα ξερεισαποβεσπα GIFs

Επεξ/σία από DownUNDERground
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fallen, του ΗΡΩΝ είναι αορίστου... φεύγεις όποτε θες.

Down, δε κατάβαλα τι εννοείς με τη καρτέλα. Μια και καλή υπογράφεις κι όταν ολοκληρώσει η ΕΔΑ το αίτημα ανοίγει η καρτέλα στο ebill. Δε θα έχετε όμως ebill μέχρι να πάρετε 1ο λογαριασμό εκτός κι αν στο ΑΦΜ που θα βάλετε αέριο έχετε και το κοινόχρηστο ρεύμα.

Με τη πολυκατοικία δε ξέρω πως θα βγάλεις άκρη... άντε να πείσεις το κόσμο ότι είναι "φτηνό" το 0.05 κι όταν σκάσει ο χειμερινός λογαριασμός φουσκωμένος, να τους εξηγήσεις ότι με 0.10 θα ήταν διπλοφουσκωμένος.

Επίσης κάθε χρόνο θέλει τρέξιμο... να κάτσεις ή να φύγεις; Να ανανεώσεις κάνα μήνα πριν τη λήξη ή να περιμένεις να λήξει ο μήνας για να ανανεωθεί αυτόματα μπας και βγει φθηνότερο σταθερό στη ΔΕΗ; Αν θες να φύγεις πάλι δίλλημα, να φύγεις νωρίτερα απ'το 12μηνο και να πληρώσεις 50 πέναλτυ ή να στείλεις mail ότι δεν επιθυμείς ανανέωση ώστε να κάτσεις αορίστους μέχρι να πας σε άλλο πάροχο (με το κίνδυνο να εκλάβουν ότι εφόσον δεν επιθυμείς ανανέωση ίσως θες και διακοπή και στείλουν την ΕΔΑ να το κόψουν όπως του HERTHAN). Kι άντε για όλα αυτά βγάζεις μόνος σου άκρη, αλλά να έχεις κι όλη τη πολυκατοικία να συννενοηθείς, να εξηγήσεις, να γράψεις αποφάσεις συνέλευσης, να πάρεις υπογραφή του διαχειριστή.... άσε γάμησε τα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Down, δε κατάβαλα τι εννοείς με τη καρτέλα.

  Πληροφορία του korakiou ήταν αυτό. Έτσι έκανε.

5 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Με τη πολυκατοικία δε ξέρω πως θα βγάλεις άκρη... άντε να πείσεις το κόσμο ότι είναι "φτηνό" το 0.05 κι όταν σκάσει ο χειμερινός λογαριασμός φουσκωμένος, να τους εξηγήσεις ότι με 0.10 θα ήταν διπλοφουσκωμένος.

Πιστεύω θα βγάλω άκρη. Δεν είμαστε τόσο μπλεγμένοι.

Όσο για την τελευταία πραάγραφο, θα δω τις τελευταίες χρεώσεις και αν είναι τόσο χάλια τα πράγματα, δεν πειράζει, αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

  Πληροφορία του korakiou ήταν αυτό. Έτσι έκανε.

Πιστεύω θα βγάλω άκρη. Δεν είμαστε τόσο μπλεγμένοι.

Όσο για την τελευταία πραάγραφο, θα δω τις τελευταίες χρεώσεις και αν είναι τόσο χάλια τα πράγματα, δεν πειράζει, αξίζει.

Εχει πινακάκι το φυσικό αέριο extra οικιακο στην ιστοσελίδα. 0.10 Νοέμβρης μαζί με 20%. Κοίτα μήπως έχει τιμές το κοινόχρηστο, λογικά ίδια θα είναι η παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7-10-2021 πήγα σε κατάστημα ΔΕΗ για σύμβαση αερίου αρχικής παροχής. Ήθελα το προγραμμα με την σταθερή τιμή. Καταχωρήσεις τα δικαιολογητικά η υπάλληλος και μου είπε ότι σύντομα θα λάβω είτε με ταχυδρομείο, είτε με mail το συμβόλαιο.

Περναν οι μέρες και συμβόλαιο δεν έρχεται. Αντίθετα, ήρθαν από την ΔΕΠΑ, έβαλαν μετρητές και από 28-11-2021 έχω αέριο!

Παω την επόμενη στην ίδια υπάλληλο να τη ρωτησω μήπως δεν είχα καταλάβει καλά που μου είχε πει ότι περιμένω συμβόλαια. Όχι μου λέει, καλά καταλάβατε. Μα δεν υπέγραψα της λέω και έχω αέριο! Βλέπει μέσα και μου λέει ότι έχω υπογράψει κανονικά μέσω mail.

 

Εν κατακλείδι δεν έχω υπογράψει πουθενά και έχω αέριο. Εκτός από τον πρώτο λογαριασμό που θα μου λύσει την απορία τι «υπέγραψα», υπάρχει περίπτωση να μου τα στείλουν τώρα και να υπογράψω με τις νέες τιμές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ekrepali είπε

Down, δε κατάβαλα τι εννοείς με τη καρτέλα.

εγώ του είπα να πάρει πρώτα τηλ για αίτηση να του φτιάξουν την καρτέλα στο σύστημα

@DownUNDERground αν πας τελικά σε κατάστημα να πεις στην υπάλληλο οτι έκανες αίτηση γιατί σε μένα τα έκανε μαντάρα μιας και νόμιζε οτι είχα ήδη παροχή (έβλεπε την καρτέλα μου στο σύστημα), αν δεν ήταν άλλη δίπλα ακόμα εκεί θα ήμουνα

1 ώρα πριν, satyllas είπε

Εν κατακλείδι δεν έχω υπογράψει πουθενά και έχω αέριο. Εκτός από τον πρώτο λογαριασμό που θα μου λύσει την απορία τι «υπέγραψα», υπάρχει περίπτωση να μου τα στείλουν τώρα και να υπογράψω με τις νέες τιμές;

άμεσα τηλ την ΕΔΑ (ανάλογα την περιοχή

1 ώρα πριν, satyllas είπε

7-10-2021 πήγα σε κατάστημα ΔΕΗ για σύμβαση αερίου αρχικής παροχής. Ήθελα το προγραμμα με την σταθερή τιμή. Καταχωρήσεις τα δικαιολογητικά η υπάλληλος και μου είπε ότι σύντομα θα λάβω είτε με ταχυδρομείο, είτε με mail το συμβόλαιο.

τώρα που το ξαναδιαβάζω , δεν υπέγραψες αίτηση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα. 

Ερώτηση, έχω κάνει από τον Αύγουστο το double ρεύμα-αέριο στον ΗΡΩΝ. Το αέριο άρχισα να το χρησιμοποιώ πριν μια εβδομάδα γιατί με άργησε ο εγκαταστάτης οπότε δεν έχω εικόνα του λογαριασμού που θα μου έρθει. Δυστυχώς ενώ στο ρεύμα έκανα σταθερό only home με 0,0785 στο αέριο έβαλα το flex γιατί δεν είχε ΑΔΑΦΑ και η χρέωση που θα έχω είναι (ΤΤΦα+0,006) * 0,55 με 3,40€ πάγιο. Θα έχω το 45% της μηνιαίας κατανάλωσης φυσικού αερίου δωρεάν λόγω του double. Τα γράφω όλα τα παραπάνω γιατί με ανησύχησε αυτό που είδα στον λογαριασμό του συμφορουμίτη και σκέφτομαι μήπως ακυρώσω το αέριο τώρα που είναι ακόμα νωρίς. Τι λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, argimeg είπε

σκέφτομαι μήπως ακυρώσω το αέριο τώρα που είναι ακόμα νωρίς.

δούλεψε κλιματιστικά και περίμενε να πέσουν οι τιμές

αν ήξερες οτι σίγουρα θα κάψεις αέριο φουλ ,τότε βάζεις το (ακριβό) 0,05 της ΔΕΗ όσο προλαβαίνεις

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και πάλι , επιτέλους μάζεψα όλα τα έγγραφα που χρειάζεται για να τα προσκομίσω στην ΔΕΗ . Πηγαίνοντας στην καρτέλα μα τα ηλεκτρονικά ραντεβού δεν αναφέρει πουθενά ραντεβού για φυσικό αέριο . Κάποιος που έχει κλείσει και εξυπηρετήθηκε τι επέλεξε απο τις επιλογές που δίνονται; 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...