Προς το περιεχόμενο

3060 ti


Piratenios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, XristosQts είπε

Καλημέρα έχω παραγγείλει giagabyte 3060 12gb με AMD Ryzen 5 3400G και μητρική Gigabyte B450 Aorus Pro θα κάνει δουλειά ή χρειάζεται αναβάθμιση επεξεργαστή; 

Θα κάνεις την δουλειά σου , απλά σε 1080 gaming θα έχει bottleneck γιατί ο επεξεργαστής σου για τα σημερινά δεδομένα είναι μέτριος

Σκέψου το ενδεχόμενο να τον πουλήσεις (πιάνει καλή τιμή αυτή την εποχή) και να αγοράσεις έναν Ryzen 5600X συμπληρώνοντας κάποια λεφτά (μην ξεχάσεις το bios update όσο έχεις τον παλιό)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jgeorgiou είπε

Θα κάνεις την δουλειά σου , απλά σε 1080 gaming θα έχει bottleneck γιατί ο επεξεργαστής σου για τα σημερινά δεδομένα είναι μέτριος

Σκέψου το ενδεχόμενο να τον πουλήσεις (πιάνει καλή τιμή αυτή την εποχή) και να αγοράσεις έναν Ryzen 5600X συμπληρώνοντας κάποια λεφτά (μην ξεχάσεις το bios update όσο έχεις τον παλιό)

Ε ναι μάλλον για πούλημα το βλέπω και εγώ 

Αλλά ο 5600 πανάκριβος ρε σύ.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, XristosQts είπε

Ε ναι μάλλον για πούλημα το βλέπω και εγώ 

Αλλά ο 5600 πανάκριβος ρε σύ.. 

με λίγο περισσότερα από 100ευρώ διαφορά θα πάρεις έναν υπερσυγχρονο-γρήγορο cpu

τόσα λεφτά έδωσες για gpu , κάνε το σωστό βήμα 

https://www.skroutz.gr/s/25549852/AMD-Ryzen-5-5600X-Box.html

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Στις 28/12/2020 στις 6:28 ΜΜ, Piratenios είπε

Καλησπέρα έχω ένα θέμα με την κάρτα γραφικών μου.

Έχω την 3060 ti της MSI την ventus 2x

Η κάρτα ενώ σε stress test έχει καλό σκορ σε κάθε παιχνίδι που παίζω δεν έχω τα fps που θα έπρεπε 

Πχ 

League of legends : 90-110

Fortnite low settings 80-120 ( θα έπρεπε 270-300)

Έχω τον ryzen 5 2400g και τα drivers τα έχω κατεβάσει από το Nvidia experience 

Ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει ?

Εχει να κανει με την cpu, τις μνημες ram αλλα και τι σκληρο δισκο εχεις. Επισης εαν εχεις μια καλη ψυξη επανω στον επεξεργαστη, γιατι η επιδοσεις του cpu πεφτουν οταν ειναι σε υψηλες θερμοκρασιες.

Μόλις τώρα, BlackNight είπε

Εχει να κανει με την cpu, τις μνημες ram αλλα και τι σκληρο δισκο εχεις. Επισης εαν εχεις μια καλη ψυξη επανω στον επεξεργαστη, γιατι η επιδοσεις του cpu πεφτουν οταν ειναι σε υψηλες θερμοκρασιες.

Εγω σκεψου εχω 1 TB M2 της samsung, ryzen 7 5800x 4Χ8GB 3600mhz και υδροψυξη. Στο youtube το Lol δειχνουν οτι παζει το παιχνιδι στα HD στα 300 fpps (μαξ γραφικα) περιπου και εγω το παιζω στα 650 περιπου με 700 σε 2Κ αναλυση (επισης μαξ γραφικα). Το καθε τι παιζει μεγαλο ρολο ακομα και η παραμικρη λεπτομερια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@BlackNight

Απαντάς σε έναν φίλο μετά από δύο και βάλε χρόνια και στην συνέχεια απαντάς σε παράθεση του εαυτού σου 😋 

Για πρώτο μήνυμα στο φόρουμ καλά τα πήγες.

Φιλικά η πλάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/2/2023 στις 1:59 ΜΜ, liakinen είπε

@BlackNight

Απαντάς σε έναν φίλο μετά από δύο και βάλε χρόνια και στην συνέχεια απαντάς σε παράθεση του εαυτού σου 😋 

Για πρώτο μήνυμα στο φόρουμ καλά τα πήγες.

Φιλικά η πλάκα.

@liakinen

Χαχαχα, ειδες; Ειναι τοσο γρηγορο το pc μου που τηλεμεταφερθηκα 2 χρονια μπροστα. Για να ειμαι ειλικρινης ουτε που το προσεξα. Όπως ειπες, πρωτη φορα απανταω σε αυτο το foroum και δεν γνωριζω πως λειτουργει!

Επεξ/σία από BlackNight
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...