Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

To εγραψα και σε προηγουμενο σχολιο μου οτι υπηρχαν ενα καρο μοχλευσεις για Longs kai shorts και για να χασουν και οι 2 στην αγορα επρεπε η τιμη να παιζει στα 40κ τα οποια εληγαν σημερα τα περισσοτερα συμβολαια.Κατι αντιστοιχο εγινε στην προηγουμενη μεγαλη ρευστοποιηση-ντιπ που οι περισσοτερες μοχλευσεις ειχαν πονταρει long..Οποιος δεν παιζει με αυτα δεν εχει να φοβηθει τιποτα η τιμη θα παρει παλι την ανηφορα και το ειπα μαλιστα πριν λιγα ποστ.Και ηδη το btc ανεκαμψε απο τα 30κ στα 40κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, icenex είπε

To εγραψα και σε προηγουμενο σχολιο μου οτι υπηρχαν ενα καρο μοχλευσεις για Longs kai shorts και για να χασουν και οι 2 στην αγορα επρεπε η τιμη να παιζει στα 40κ τα οποια εληγαν σημερα τα περισσοτερα συμβολαια.Κατι αντιστοιχο εγινε στην προηγουμενη μεγαλη ρευστοποιηση-ντιπ που οι περισσοτερες μοχλευσεις ειχαν πονταρει long..Οποιος δεν παιζει με αυτα δεν εχει να φοβηθει τιποτα η τιμη θα παρει παλι την ανηφορα και το ειπα μαλιστα πριν λιγα ποστ.Και ηδη το btc ανεκαμψε απο τα 30κ στα 40κ.

Φως φανάρι ήταν οτι είναι συντονισμένο. Όπως και να έχει, ωραία μέρα για "ψώνια" η σημερινή 🙂

Επεξ/σία από ptz13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Merlin_o_magos είπε

Θα μπορούσε ίσως κάποιος παιδιά με απλά λόγια να πει 5 πράγματα για το τι είναι το Gwei  ?

Κοίτα 20-30 σελίδες (περίπου πιο πίσω).

Το έχει εξηγήσει αναλυτικά ο dr_pepper.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Merlin_o_magos είπε

Θα μπορούσε ίσως κάποιος παιδιά με απλά λόγια να πει 5 πράγματα για το τι είναι το Gwei  ?

Υποδιαίρεση του eth

Wei

Kwei (k=kilo)

Mwei (m=mega)

Gwei (καταλαβες που το παει)

Twei

Pwei

Επεξ/σία από morehp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη μέρα για το στρουμφοχωριο το πήρα χαμπάρι από το πρωί το πανηγύρι και έβγαλα από τα Xps της δουλειάς όλες τις 3060ti!!! Σκάβουν όλες!!! Ας πάει όσο θέλει το νόμισμα μαζεύουμε χρήμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα, έχω μια 3060 με driver μεταγενέστερο του unlocked. Αξίζει να ασχοληθώ να κάνω DDU να κατεβασω nicehash κλπ κλπ, γιατι δεν έχω ιδεα απο πορτοφόλια κτλπ; Τι hash και καταναλωση αναμένετε να έχω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GreeKar98K είπε

Kαλησπέρα, έχω μια 3060 με driver μεταγενέστερο του unlocked. Αξίζει να ασχοληθώ να κάνω DDU να κατεβασω nicehash κλπ κλπ, γιατι δεν έχω ιδεα απο πορτοφόλια κτλπ; Τι hash και καταναλωση αναμένετε να έχω;

 κατανάλωση υπολογισε 100 με 120watt, has 46 - 49 Mhz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GreeKar98K είπε

Αξίζει δηλαδή ή....

περίπου 3ευρώ την ημέρα καθαρά μέσο όρο με νορμάλ gas fees και έχοντας ήδη υπολογίσει την κατανάλωσή σου. αν θεωρείς οτι αξίζει τα 3ευρώ...go for it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, greekfragma είπε

περίπου 3ευρώ την ημέρα καθαρά μέσο όρο με νορμάλ gas fees και έχοντας ήδη υπολογίσει την κατανάλωσή σου. αν θεωρείς οτι αξίζει τα 3ευρώ...go for it

Παραπάνω ρε συ. Τόσα βγάζει η 2060 με 32Mh/s..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...