Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, omitziz είπε

εγώ θα συνεχίσω μέχρι το ρεύμα να είναι πολύ πάνω από όσο βγάζει το mining.

Καλό θσ είναι, πέρα απο το ρεύμα, να υπολογίσεις την αξία που θα χ'ανουν οι κάρτες με τον καιρό, αν έχεις σκοπό να τις πουλήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης
9 λεπτά πριν, panospeter είπε

Καλό θσ είναι, πέρα απο το ρεύμα, να υπολογίσεις την αξία που θα χ'ανουν οι κάρτες με τον καιρό, αν έχεις σκοπό να τις πουλήσεις.

Τι γίνεται σε περίπτωση που έχει κάνει απόσβεση ήδη; και τζάμπα να τις δώσει χρήματα δεν έχασε άμεσα. Χρόνο και κόπο ναι, αλλά αυτά έχουν οι επενδύσεις που μάλλον δεν μπορείς να κατανοήσεις, εξ'ού και τα σχόλια που κάνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
11 λεπτά πριν, panospeter είπε

Καλό θσ είναι, πέρα απο το ρεύμα, να υπολογίσεις την αξία που θα χ'ανουν οι κάρτες με τον καιρό, αν έχεις σκοπό να τις πουλήσεις.

Εδώ τραβήξει καιρό τώρα ότι μου έχουν στοιχήσει όλα .. ας πεθάνουν στα χέρια μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Καλησπέρα , εγώ θέλω να δω τις τιμές των καρτών να πέφτουν επιτέλους , αν κρατήσει μια εβδομάδα ακόμα το ξύλο θα πέσει πολύ γέλιο αλλά το θέμα ειναι να θα δούμε τις τιμές στις κάρτες να πέφτουν. Μια 3060ti θα την αγόραζα  σε λογική τιμή και όχι 1200 που ζητάνε .

 Επίσης ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά που δεν πρότειναν την αγορά hardware στους ποιο άσχετους που ήθελαν να ασχοληθούν.

 Όπως και να έχει εγώ άρχισα αγορές σήμερα σε 3 μικρά Doge Xrp Ada , ίσα ίσα που τα ακούμπησα με 50 ευρώ στο καθένα βέβαια ψάχνω μια κάρτα αλλά να βγάλει το κόστος της σε 5-6 μήνες και να κρατήσω τα crypto , δεν ξέρω αν το βλέπω λάθος αλλά δεν θα βάλω χρήματα πολλά ή που θα μου χρειαστούν προσδοκώντας άμεσα μεγάλα κέρδη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Μια χαρά είσαι με 54°c hot spot

Το ξέρω, και βασικά έκανα το λάθος να αφήσω παράθυρο ανοιχτό αλλά το σπίτι κρατάει δροσιά από το βράδυ. Θα δοκιμάσω αύριο να το έχω κλειστό γτ δίνει και εδώ 32 μέγιστη 

20 λεπτά πριν, george1551 είπε

Καλησπέρα , εγώ θέλω να δω τις τιμές των καρτών να πέφτουν επιτέλους , αν κρατήσει μια εβδομάδα ακόμα το ξύλο θα πέσει πολύ γέλιο αλλά το θέμα ειναι να θα δούμε τις τιμές στις κάρτες να πέφτουν. Μια 3060ti θα την αγόραζα  σε λογική τιμή και όχι 1200 που ζητάνε .

Το πρόβλημα της ζήτησης δεν θα λυθεί σε μια εβδομάδα επειδή έπεσαν τα crypto. Τζάμπα ελπίζετε σε λογικές τιμές (τουλαχιστον από καταστήματα) πριν από το φθινόπωρο. 

Κάποιος που θα παρατήσει το mining, ίσως τις δώσει σε καλύτερη τιμή για να του φεύγουν, αλλά μέχρι εκεί. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ιστορική πληροφορία , οι rx580 έπεσαν στα 70-80 € τουλάχιστον 9 μήνες μετά το τέλος της κατρακύλας του 2018.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το payout του ethermine έχει καταλάβει κανείς τι παίζει? Γτ έχω έναν φίλο εκεί με 2060 και άλλον έναν με 5700. Με τον ρυθμό που σκάβουν τώρα, θα βγάζουν κάθε 28η του μήνα. 

Δεν εχω καταλάβει αν αξίζει και αν θα χάσουν κάτι χρησιμοποιώντας το matic/polygon. Έκανα την διαδικασία μόνος μου για να δω τι παίζει και σύνδεσα το coinbase wallet στο site του matic. Για να παίρνουν τα 0.005 όταν τα πιάνουν, πρέπει να χρησιμοποιούν address που βγάζει το matic (ether (pos-weth)) ή το coinbase wallet? 

Στο coinbase wallet έχω βρει την address, στο matic όμως όχι. 

image.png.a85cde11790adce66c93547fae9464e3.png

11 μερουλες. Καλα ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, morehp είπε

Τι γίνεται σε περίπτωση που έχει κάνει απόσβεση ήδη; και τζάμπα να τις δώσει χρήματα δεν έχασε άμεσα. Χρόνο και κόπο ναι, αλλά αυτά έχουν οι επενδύσεις που μάλλον δεν μπορείς να κατανοήσεις, εξ'ού και τα σχόλια που κάνεις

 

3 ώρες πριν, omitziz είπε

Εδώ τραβήξει καιρό τώρα ότι μου έχουν στοιχήσει όλα .. ας πεθάνουν στα χέρια μου 

Good for you guys. Μιλάω για τους υπόλοιπους που περιμένουν ακόμα ROI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, kkatzos είπε

Σταμάτησα το mining στο flexpool. Είχα συνεχώς την εντύπωση ότι δίνει λιγότερα από άλλα pools. Δεν μπορώ να το αποδείξω βέβαια.

Και εγω γυρισα σε ethermine εδω και καμια ωρα. Και μαλλον εκανα καλη επιλογη. high gas και το flexpool δεν εχει βρει τπτ εδω και 3 ωρες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλη κατρακυλα για τα παντα δεν εμεινε τιποτα ορθιο τις τελευταιες μερες. Εγω ψηνομαι να δωσω την 5700xt και να παω σε καποια 3070 η 6800 αλλα ποσο να τη δωσω? Και 900 να τη δωσω που θα φυγει θελω ακομα ενα 1000αρικο για τις παραπανω καρτες. Δηλαδη θες να βρεις καρτα και αναγκαζεσαι και εσυ να δωσεις την καρτα σε υψηλη τιμη γιατι οι τιμες στις καινουργιες ειναι παραλογες. Το καλο οτι γλιτωνω ΦΠΑ οπως ισως καπως να βολευτει η δουλεια. Το θεμα ειναι αν θα βρουμε καρτα εφοσον φυγει αυτη και σε τι τιμη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...