Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Τελικά ποιον miner; :P

εμενα μεχρι στιγμης πιο καλα παει ο Daggeryamamoto  nbminer 🤣🤣🤣

ο octopus nbminer σκαβει πιο καλα αλλα τραβαει πιο πολλα watt και ας εχω σωστα το ab.......παει την καρτα στα 150 γιατι ετσι γουσταρει........βασικα θα υπαρχει εξηγηση απλα εγω ειμαι ακομα noob 😃

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

33 λεπτά πριν, snips είπε

Τα mining caluclators, πχ https://www.nicehash.com/profitability-calculator

πόση ώρα mining υπολογίζουν ώστε να καταλήγουν στο x profit/day;

 

https://www.nicehash.com/support/mining-help/general-help/how-to-properly-use-and-understand-profitability-calculator

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, snips είπε

Το διάβασα πριν ποστάρω φίλε μου. Για ώρες/μέρα στον υπολογισμό που κάνει ρώτησα.

Ο καλύτερος μετρητής profit είναι αυτός που βγάζει στο πρόγραμμα του nicehash. Όσα βγάζει τόσα λαμβάνω τη μέρα είναι απόλυτα αξιόπιστο. Που και που κάνει κάτι spikes πιο πάνω είναι αληθινό το profit αλλά κρατάει λίγο όσοι έχουν πολλές κάρτες είναι πολύ καλα τα spikes όσοι έχουμε μια δεν προλαβαίνουμε να τα επωφεληθούμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, snips είπε

Το διάβασα πριν ποστάρω φίλε μου. Για ώρες/μέρα στον υπολογισμό που κάνει ρώτησα.

Tο βγάζεις μόνος σου λογικά

Το ποσό που σου βγάζει δια 24 ώρες επί ώρες που το έχεις ανοιχτό

3€ / 24  = 0.125 Χ 6 = 0.75€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

51.3K..
hqdefault.jpg

Πέρα από το record δεν είναι και τόσο θεαματικό το νούμερο. Αμά δείς monthly gains, τα έχω γυρίσει όλα σε XRP και ADA εδώ και 2 μήνες και είμαι +300% περίπου στο σύνολο. Κύριως βέβαια λόγω του ADA που πήγε 5 φορές πάνω, το XRP είναι κάπου στο διπλάσιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ομαδα! Πρωτο ποστ στο θεμα. Σημερα μου πληρωσε τα πρωτα 0,05 eth το pool που ειμαι (ethermine) Ταχυτητα εχω 61,7 Mhs με μια 3060ti sta 60% power limit, +1300mem -500 core. Στο coinbase καθαρα εφτασαν 70ε περιπου. ( δεν τα αλλαξα σε ευρω) Αξιζει λετε εξτρα επενδυση σε επιπλέον καρτα γραφικών? Επισης σκεφτομαι να μην τα κανω ευρω ακομα γιατι πιστευω οτι θα ανεβει αρκετα ακομα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, snips είπε

Wallet που κάνεις;

Για απλός χρήστης λέω που θα πειραματιστεί. Nicehash το αφήνω ή κάνω αλλού και το συνδέω;

Nicehash το αφηνεις οπως ειναι και οποτε θελεις τα κανεις μεσω exchange ευρω και τα στελνεις στην τραπεζα που εχεις συνδεση. Αν θελεις να τα κανεις hold για καιρο χρονια στειλτα σε καποιο δικο σου offline wallet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, LYBEP4N είπε

Καλησπερα ομαδα! Πρωτο ποστ στο θεμα. Σημερα μου πληρωσε τα πρωτα 0,05 eth το pool που ειμαι (ethermine) Ταχυτητα εχω 61,7 Mhs με μια 3060ti sta 60% power limit, +1300mem -500 core. Στο coinbase καθαρα εφτασαν 70ε περιπου. ( δεν τα αλλαξα σε ευρω) Αξιζει λετε εξτρα επενδυση σε επιπλέον καρτα γραφικών? Επισης σκεφτομαι να μην τα κανω ευρω ακομα γιατι πιστευω οτι θα ανεβει αρκετα ακομα. 

Ποσες μερες εκανε να σε πληρωσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, bilythekid είπε

Ποσες μερες εκανε να σε πληρωσει?

Καθε 0.05eth πληρωνει το ethermine. 75 ευρω περιπου δηλαδη με την σημερινη ισοτημια. Μια 3060ti βγαζει 5.5 ευρω τη μερα οποτε πρεπει να του εκανε 14 μερες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3060ti/3070/6080 πρεπει να εχουν το μεγαλυτερο kH/W

Με την 3070 σε 50% power limit ,.-500 cpu core και +1500mhz στις μνημες βγαζω γυρω στα 530κΗ/W 

Με τις τιμες που παιζει τωρα το bitcoin σε κανα 4μηνο θα εχω βγαλει την καρτα ( Καλα δεν πιστευω να κρατησει πολυ ακομα η mining τρελα,αλλα οτι βγαλουμε ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...