Προς το περιεχόμενο

Η Philips Hue παρουσίασε τη νέα σειρά προϊόντων της


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 λεπτά πριν, texnikos01 είπε

Τον σχολιασμό στο insomnia τον κάνεις για να πάρεις like;

https://www.cnet.com/news/best-color-changing-smart-led-light-bulbs-that-cost-less-than-philips-hue-2019/

Περισσότερο για τα "ha-ha", όχι τόσο για τα likes.

Και εν το μεταξύ, τo άρθρο αναφέρει 3 προϊόντα, που κανένα από αυτά δεν είναι bulbs. 

Αλλά δε βαριέσαι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ολα τα προιοντα hue ειναι ποιοτικοτατα,dimmers sencors,bulbs κτλ και κανουν πολυ καλα την δουλεια τους.Για τις τηλεορασεις,τις premium τουλαχιστον πχ oled φοραν lg panels κ κατασκευαζονται απο εργοστασιο της tpvision  στην πολωνια υπο την εποπτεια του τμηματος της phillips.Δε θα αναλυσω την ποιοτητα καταακευης κ εικονας οποιος θελει ας κανει μια βολτα, πχ στο reddit/hue και ας δει τι εστι τηλεοραση+hue γκατζετς. 

Επεξ/σία από tgiamour
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, mikegad είπε

Δεν πιάνει να φτιάξει καμιά τηλεόραση της προκοπής (που την έχουν φάει λάχανο τα τελευταία χρόνια) και τα αφήσει τα dimmer

Πάντως η ρουφιάνα... έχω μία Philipps 42άρα από το 2008 και δεν λέει να χαλάσει να πάρω 65άρα που θέλω! Σκυλί! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, mikegad είπε

αποκόπηκε και άλλαξε η φίρμα δηλαδή ή πουλήθηκε;

Γιατί αν κάποιος αγόρασε το brand και συνεχίζει να τις πουλάει με το όνομα philips.....philips αγοράζεις

Το αν κατασκευάζεται αλλού ή αν ανήκει σε άλλα συμφέροντα , τι σχέση έχει με την πορεία του brand;

 

δηλαδή όταν αγοράζεις τηλεοράσεις πχ toshiba, jvc, hitachi, panasonic είναι ίδιες με το παρελθόν επειδή γράφει το ίδιο όνομα μπροστά;

στην philips έγινε διαφορετικά γιατί δεν πουλήθηκε μόνο το όνομα άλλα δημιουργήθηκε νέα εταιρία από το τμήμα φωτισμοί ως plilips lighting  που μετά από μερικά χρόνια άλλαξε το όνομα της σε signify. Τώρα η philips δεν έχει πια μετοχές στην signify η οποία χρησιμοποιεί το όνομα philips στα προϊόντα της μετά από άδεια της philips που φυσικά εξακολουθεί να υπάρχει στα άλλα αντικείμενά της (εκτός φωτισμού και τηλεοράσεων).

λίγο διαφορετικά έγινε και με τον μεγάλο ανταγωνιστή για 100 χρόνια στον φωτισμό την siemens που πούλησε την εταιρία της σε Κινέζους και άλλαξε όνομα σε ledvance αλλά εξακολουθεί να χρησιμοποιεί το όνομα osram σε μερικά προϊόντα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nvel είπε

δηλαδή όταν αγοράζεις τηλεοράσεις πχ toshiba, jvc, hitachi, panasonic είναι ίδιες με το παρελθόν επειδή γράφει το ίδιο όνομα μπροστά;

μα δεν διαφωνούμε κάπου, αυτό ακριβώς εννοώ και εγώ. Τα τελευταία χρόνια σχεδόν όλες οι μεγάλες εταιρίες έχουν πουληθεί ή συγχωνευθεί.

Από την στιγμή όμως που δεν αλλάζει το brand, ποσώς ενδιαφέρει τον αγοραστή του προϊόντος σε ποιανού την ιδιοκτησία είναι η εταιρία.

Γιαυτό έγραψα και το πρώτο σχόλιο στο οποίο μου απάντησες και ξεκίνησε η συζήτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Έχοντας σχεδόν 1 χρόνο Philips Hue hub και κάποιες λάμπες (όχι όλο το σπίτι), έχω να πω για εξαιρετική σταθερότητα και συνδεσιμότητα με το Apple Home.

Έχω φίλους που παλεύουν με αναξιόπιστα ασιάτικα brand names, ασχέτως αν όλα κατασκευάζονται εκεί.

Το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν έχει επεκταθεί εκτενώς το οικοσύστημα Hue σε πάσης φύσεως αισθητήρες και smart devices ακόμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...