Προς το περιεχόμενο

θελω την Βοηθεια σας για Επιλογη αναμεσα σε OBSIDIAN 1000D και Phanteks Enthoo Elite - Black (Window) PC Case ,,LIAN LI PC-V3000WX ,,spectre 2.0 πιο ειναι το ιδανικο απο τα 4 αυτα?


hellraiser2030

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σας  επειδη θελω να κανω ενα  ultra  high end συστημα  και υστερα απο παρα  πολυ ψαξιμο , τα  κουτια  που μου αρεσανε παρα  πολυ ειναι  εξεις.

Διαβασα  review  απο το  https://www.kitguru.net/components/leo-waldock/phanteks-enthoo-elite-800-mega-case-dual-systems-with-liquid-cooling/ και θεωρει οτι ειναι ενα απο τα καλυτερα  κουτια  που υπαρχουν αυτην την στιγμη..

και αυτο. το review.

 

 

 

 

 

 

αν και σε αυτο το review με το corsair1000d,  βρηκε λιγο τα πραγματα  λιγο ζορικα ..  σε καπια πραγματα/./

 

 

 

 

update ειδα και αυτα τα  κουτια..

 

 

 

 

 

https://www.newegg.com/p/N82E16811112573

LIAN LI PC-V3000WX

11-112-573-V08.jpg

https://www.singularitycases.com/product/spectre/

spectre-2-0-mid-tower-case-black

Singularity Computers Spectre 2.0 Mid Tower Case - Black

 

 

 

 

Θελω να  ακουσω τις αποψεις σας  για  αυτα τα  κουτια./

 

Το κουτι  προοριζεται και  για 2 συστηματα  που θα  βαλω στο μελλον καπια στιγμη,.,.

 

 

https://www.kotsovolos.gr/computing/desktops-and-upgrade-tools/cases-desktop/213327-phanteks-enthoo-elite-black-(window)

 

https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi-pc/koutia-desktop/corsair-obsidian-1000d-full-tower_3144097

 

Πιο  θεωρειτε  πιο ποιοτικο. απο αποψης κατασκευης"?,,  και απο παρα πόλλες επιλογες σε θεμα custom watercooling  , airfllow, rgb  lighting   system .,,  φιμε τζαμι  , και τεραστιους χωρους  για να βαλεις   πολλους σκληρους δισκους, ssds, dvd,   functionality ,,  cable management

το   OBSIDIAN 1000D   η το  Phanteks Enthoo Elite?

xlarge_20181016152216_corsair_obsidian_1000.jpg

xlarge_20190906165519_phanteks_enthoo_elite_grey.jpg

11-112-573-V08.jpg

Επεξ/σία από hellraiser2030
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΒΡε αδερφε δεν το καταλαβαινω, θα δωσεις 1000+ ευρο για case? Τοσο δεν εχει ο 5950x. Mου φαινεται τελειως περιττο, ασε που αυτα τα builds του leo που βλεπεις δεν ειναι pc για κανονικη μακροχρονια χρηση αλλα για showcase.Αλλα αμα το εχεις παρει αποφαση νομιζω η καλυτερη επιλογη σου εχει να κανει κ με τι ειναι διαθεσιμο ελλαδα γιατι αν παραγγειλεις τετοιο case ψυγειο απο εξωτερικο θα σου βγει ο κουκος αηδονι k στα μεταφορικα. Δεν μπορω να σου πω τιποτα για τα case οπως και οι περισσοτεροι εδω γιατι απλα δεν περνανε απο τα χερια κανονικων ανθρωπων ωστε να τα συγκρινουμε. Δεν αμφιβαλω βεβαια πως σε αυτο το price range, ολα premium θα ειναι. Απο αυτα που αναφερεις εχω μεγαλυτερη εμπιστοσυνη σαν μαρκα για case στην phanteks.Μακαρι να μπορουσα να φανω πιο χρησιμος😁

 

Επεξ/σία από niko13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό το price range όλα είναι ποιοτικά ή απλώς κορυφή, αισθητικά και υποκειμενικά εντλώς προτιμώ το li an li. αλλά από ατελείωτο χώρο το obsidian

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@hellraiser2030 Μπορεις να σταματησεις να στελνεις pm για να ασχοληθω με το θεμα? Αν ηθελα να ασχοληθω για την επιλογη 1000 ευρω case, θα το ειχα ηδη κανει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Coppermine είπε

Σε αυτό το price range όλα είναι ποιοτικά ή απλώς κορυφή, αισθητικά και υποκειμενικά εντλώς προτιμώ το li an li. αλλά από ατελείωτο χώρο το obsidian

+1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος θέλει να φτιάξει δύο ξεχωριστά loops θα είχε νόημα κατά τη γνώμη μου να δώσει και 1000 ευρώ και 2000 ευρώ για κουτί αρκεί να έχει συνειδητοποιήσει ότι το μόνο που θα κερδίσει από όλα αυτά είναι ότι ένα σύστημα με ιδιαίτερη εμφάνιση. Άλλοι δίνουν εκατομμύρια για ένα γλυπτό.

Επειδή το θέμα έχει σχέση αποκλειστικά με την εμφάνιση η επιλογή είναι καθαρά υποκειμενική. Εγώ αν ήθελα να ξοδέψω χρήματα για κάτι τέτοιο πρώτα θα φανταζόμουν πως θα φτιάξω τα δύο loop ώστε να φαίνονται εντυπωσιακά μετά θα επέλεγα από τα κουτιά που έχουν τον απαραίτητο χώρο το πιο όμορφο σύμφωνα με τα δικά μου αισθητικά κριτήρια.

Από τα παραπάνω κουτιά το Lian Li είναι παλιό και λογικά καταργημένο εδώ και χρόνια, το Phanteks το πιο δοκιμασμένο σε τέτοια build, το Corsair είναι φτηνότερο με ότι συνεπάγεται αυτό και το Singularity αν και κορυφαίο είναι αποκλειστικά για χώρους που δεν υπάρχει ίχνος σκόνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/1/2021 στις 11:32 ΠΜ, elpenor είπε

Αν κάποιος θέλει να φτιάξει δύο ξεχωριστά loops θα είχε νόημα κατά τη γνώμη μου να δώσει και 1000 ευρώ και 2000 ευρώ για κουτί αρκεί να έχει συνειδητοποιήσει ότι το μόνο που θα κερδίσει από όλα αυτά είναι ότι ένα σύστημα με ιδιαίτερη εμφάνιση. Άλλοι δίνουν εκατομμύρια για ένα γλυπτό.

Επειδή το θέμα έχει σχέση αποκλειστικά με την εμφάνιση η επιλογή είναι καθαρά υποκειμενική. Εγώ αν ήθελα να ξοδέψω χρήματα για κάτι τέτοιο πρώτα θα φανταζόμουν πως θα φτιάξω τα δύο loop ώστε να φαίνονται εντυπωσιακά μετά θα επέλεγα από τα κουτιά που έχουν τον απαραίτητο χώρο το πιο όμορφο σύμφωνα με τα δικά μου αισθητικά κριτήρια.

Από τα παραπάνω κουτιά το Lian Li είναι παλιό και λογικά καταργημένο εδώ και χρόνια, το Phanteks το πιο δοκιμασμένο σε τέτοια build, το Corsair είναι φτηνότερο με ότι συνεπάγεται αυτό και το Singularity αν και κορυφαίο είναι αποκλειστικά για χώρους που δεν υπάρχει ίχνος σκόνης.

γιατι το  Phantek  Ελιτε ειναι τοσο ακριβο? κοστιζει στα 940 ευρω περιπου

Μόλις τώρα, hellraiser2030 είπε

γιατι το  Phantek  Ελιτε ειναι τοσο ακριβο? κοστιζει στα 940 ευρω περιπου

γιατι το  Phantek  Ελιτε ειναι τοσο ακριβο? κοστιζει στα 940 ευρω περιπου  σε σχεση με τα αλλα  κουτια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι νόμισα ότι είμαι ο μόνος με το ερώτημα γιατί δεν απαντώ στα p.m.... λες και δεν έχουμε ζωή εκτός internet και πρέπει να είμαστε stand by σε οποιονδήποτε 24/7, προσωπικά έχω στο κινητό μόνο ειδοποιήσεις για e-mail, στο επαγγελματικό μου, οτιδήποτε άλλο περιμένει ευτυχώς δεν έχω ούτε fb, instagram και γενικώς κανένα social network...και sms ας περιμένει που λέει ο λόγος, έτσι και αλλιώς από η γυναίκα μου δεν παίζει να μην με βρει οπότε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...