Προς το περιεχόμενο

πιστωτικες καρτες και τοκοι


margarita2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια γρηγορη ερώτηση πηρε μια εισπρακτικη φιλο μου κ του ελεγε για ενα υπολοιπο του...2008, για το οποιο οντως δεν θυμοταν κατι, θεωρουσε οτι ειχε μετεφερει ολο το υπολοιπο στην πιστωτικη της νεας του τραπεζας μισθοδοσιας. πως θα βγαλει ακρη πως και γιατι? του ειπαν να παει σε καταστημα για να τον ενημερωσουν.... δεν υπαρχει παραγραφη 5ετιας σε αυτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βγαινει λογαριασμος για 1000 πχ που ληγει 15 του μηνα εσυ βαζεις 990 στις 10  θα βγουν τοκοι να πληρωσεις για 1000 στον ενα μηνα και  τον αλλο μηνα αν δεν δωσεις τιποτε εκτος απο τους τοκους του 1000ρικου θα πληρωσεις για τους τοκους των 10€

Δηλαδη θα δωσεις 990+τοκοι χιλιαρικου+10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, elgol said:

Βγαινει λογαριασμος για 1000 πχ που ληγει 15 του μηνα εσυ βαζεις 990 στις 10  θα βγουν τοκοι να πληρωσεις για 1000 στον ενα μηνα και  τον αλλο μηνα αν δεν δωσεις τιποτε εκτος απο τους τοκους του 1000ρικου θα πληρωσεις για τους τοκους των 10€

Δηλαδη θα δωσεις 990+τοκοι χιλιαρικου+10

Κάνεις αγορά στις 10 του μηνός, ο λογαριασμός βγαίνει 7 του επόμενου,  βγαίνει χωρίς τόκους και έχεις ακόμα 20 με 26 μέρες να τον πληρώσεις,  αν δώσεις τα 990  πριν βγει νέος, τότε στον επόμενο έχεις υπόλοιπο 10 ευρώ και έχεις και τόκο για αυτα τα 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οχι θα εχεις τοκους ολου του ποσου απο την ημερομηνια αγορας αν δεν εξοφλησειςτο συνολο εμπροθεσμα

Κι εγω ετσι πιστευα πηρα την τραπεζα και μου το ειπε

Επισης ψωνιζεις 10 Ιουνου σου ερχεται λογαριασμος 7 Ιουλιου και μπορεις να εξοφλησεις μεχρι 2 Αυγουστου δε νομιζω να γινεται ημερομηνιες που λες εκτος αν το καταστημα το δηλωσει αργα αν το δηλωσει 10 του μηνα οχι

Επεξ/σία από elgol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ας συμφωνήσουμε οτι διαφωνούμε

 

Είχα πριν κάποιους μήνες θέμα,  μου ήρθε τόκος 40 ευρώ,   κάλυψα σε εκείνο τον λογαριασμό το 50% του υπόλοιπου, σύμφωνα με το σκεπτικό σου θα έπρεπε και ο άλλος να έρθει 40 ευρώ,  ήρθε λιγότερο

Επεξ/σία από sdikr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαω για τον πρωτο μηνα που θα εχει ερθει λογαριασμος χωρις τοκο αρχικα και δεν τον καλυπτεις οχι λογαριασμος με τοκο αλλωστε αυτα μου ειπε η Πειραιως δεν τα λεω εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...