Προς το περιεχόμενο

Scooter για διανομή 2021


ts4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, TRILOBYTER είπε

Στο νμαξ εχεις ξαπλωτη ανετη θεση οδηγησης και περιπου 500 ευρω φθηνοτερο. Στο χονδα εχεις καθιστη θεση οδηγησης

Πιο σωστη θεση εχει το honda,το ανετη ειναι σε δευτερη μοιρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, TRILOBYTER είπε

Και θα δωσεις 4000 ευρω για 150αρι σκουτερ; Ακραιο. Το νμαξ ειναι αρκετα φθηνοτερο και δεν εχει καμια σχεση η θεση οδηγησης με παπι. Θα ελεγα οτι αναμεσα στα 2 το χονδα εχει πιο παπισια θεση μιας και εισαι καθιστος και οχι ξαπλωτος σαν του νμαξ. 

 

Επισης αυτο για το σασι προφανως και δεν ισχυει. Το οτι στο μοτερ μπαινει και 300αρι μοτερ δεν εχει να λεει. Ας αφησουν το αν και το ισως και ας σκεφτουμε τι προσφερει το καθενα απ τα 2. Στο νμαξ εχεις ξαπλωτη ανετη θεση οδηγησης και περιπου 500 ευρω φθηνοτερο. Στο χονδα εχεις καθιστη θεση οδηγησης, 500 ευρω ακριβοτερο. Αλλα στα συν εχεις πατωμα στα ποδια και μεγαλυτερες ροδες. Βεβαια απο οσο ξερω το νμαξ ειναι και χωρις κλειδι, κατι το οποιο δεν υπαρχει στο χονδα. Επιλεγεις και παιρνεις, για μενα το νμαξ ειναι καλυτερο σχεδον σε ολα, και πιο ομορφο.

Αυτό με το σασί προφανώς και ισχύει ... Όπως επίσης και ότι Το honda είναι keyless δλδ χωρίς κλειδί  . Ψάξου καλύτερα και μιλά αφού ψαχτεις, και μην δίνεις ανακριβείς πληροφορίες .

Επίσης το honda έχει και esp στον πίσω τροχό σε περίπτωση που σου γλυστρισει σε νερά, κόβει το μοτέρ αυτόματα για να μην πέσεις . 

Θέση οδήγησης που λες , το nmax έχει ίδια θέση οδήγησης με το pcx. Το nmax συγκρίνεται με.το pcx , όχι με το sh..

Από θέμα ομορφιάς νομίζω ότι το medley είναι μακράν πιο όμορφο από όλα τα 150αρια , αλλά αυτό είναι θέμα γούστου . 

Επεξ/σία από dimitrisdim14
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετα απο ερευνα κατεληξα οτι , το honda ειναι honda αλλα ζηταει πολλα γι αυτα που προσφερει.Με ξινίζει πολυ ότι δεν εχει ντουλαπακι μπροστα και οτι εχει 4000 ευρω και ειναι 150 κυβικα στην τελικη..

Το nmax ειναι ωραιο μεν , φτηνοτερο, αλλα εχει μικρες ροδες.

Το medley εχει τα παντα και συμφέρει. Οτι εκανε το bv300 τοσα χρονια  στα 4000 ευρω.

euro5 κινητηρας , 2full face κρανη απο κατω , μικρή καταναλωση , ντουλαπακι εμπρος , εγγυηση 4 ετη με 60 ευρα παραπανω. Δεν ξερω αν ειναι keyless βεβαια αλλα μικρο το κακο.

Τα 150αρια με πάνε μέχρι Λαύριο-σουνιο για μπάνιο το καλοκαίρι ?

Η ζυγαρια κλεινει προς medley.

 

Επεξ/σία από anonymGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη συγκρίνετε διαφορετικά μηχανάκια.

Το αντίστοιχο του ΝMAX είναι το PCX, καμία απολύτως σχέση με SH, Medley.

Αν θέλετε scooter με πάτωμα ή όχι αποφασίστε πρώτα δηλαδή.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, anonymGR είπε

Μετα απο ερευνα κατεληξα οτι , το honda ειναι honda αλλα ζηταει πολλα γι αυτα που προσφερει.Με ξινίζει πολυ ότι δεν εχει ντουλαπακι μπροστα και οτι εχει 4000 ευρω και ειναι 150 κυβικα στην τελικη..

Το nmax ειναι ωραιο μεν , φτηνοτερο, αλλα εχει μικρες ροδες.

Το medley εχει τα παντα και συμφέρει. Οτι εκανε το bv300 τοσα χρονια  στα 4000 ευρω.

euro5 κινητηρας , 2full face κρανη απο κατω , μικρή καταναλωση , ντουλαπακι εμπρος , εγγυηση 4 ετη με 60 ευρα παραπανω. Δεν ξερω αν ειναι keyless βεβαια αλλα μικρο το κακο.

Τα 150αρια με πάνε μέχρι Λαύριο-σουνιο για μπάνιο το καλοκαίρι ?

Η ζυγαρια κλεινει προς medley.

 

Εγω που έχω το μοντέλο του 2018 σ λέω ότι είναι τρομερό μηχανάκι . Και πολύ οικονομικό . 10€ γεμίζει και κανείς 240 χιλιόμετρα χαλαρά μέσα στην πόλη . Επίσης έχει φθηνά σέρβις και πολύ αραιά . Λάδια κάθε 10.000 σε αντίθεση με Honda , Yamaha , sym κλπ. Παρόλα αυτά εγώ αλλάζω λάδια κάθε 5000. Αλλά μέσα στο βιβλίο σέρβις του κατασκευαστή , αναφέρει λάδια κάθε 10.000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimitrisdim14 είπε

Εγω που έχω το μοντέλο του 2018 σ λέω ότι είναι τρομερό μηχανάκι . Και πολύ οικονομικό . 10€ γεμίζει και κανείς 240 χιλιόμετρα χαλαρά μέσα στην πόλη . Επίσης έχει φθηνά σέρβις και πολύ αραιά . Λάδια κάθε 10.000 σε αντίθεση με Honda , Yamaha , sym κλπ. Παρόλα αυτά εγώ αλλάζω λάδια κάθε 5000. Αλλά μέσα στο βιβλίο σέρβις του κατασκευαστή , αναφέρει λάδια κάθε 10.000.

Διπλός , καλοκαίρι μέχρι Λαύριο - σουνιο αν χρειαστεί πάει ? έτσι χαλαρά 100 - 110?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, anonymGR είπε

Διπλός , καλοκαίρι μέχρι Λαύριο - σουνιο αν χρειαστεί πάει ? έτσι χαλαρά 100 - 110?

Μέχρι 90 πάει αμέσως και άνετα  , 100 τα πάει δικαβαλο  , τελική έχω δει μέχρι 110 μόνος μου πάνω , παραπάνω δεν πάει. 

  Το καινούριο είναι και 2 ίππους πιο δυνατό από το δικό μου που είναι 2018 μοντέλο .

Επίσης αν είσαι ψηλός , δεν θα έχεις θέμα κανένα , γιατί εγώ είμαι 1.90 και σε πολλά μηχανάκια που είχα κάνει τεστ drive  έβρισκαν τα πόδια μου στο τιμόνι και για να στρίβω έπρεπε να βγάζω το γόνατο έξω από το τιμόνι ... 😂😂

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά υπάρχει κανενα μηχανάκι διαθέσιμο? Απο 125 piaggio kymco, sym δεν βρίσκω τίποτα ετοιμοπαράδοτο. Η ξαδέρφη μου παρήγγειλε το liberty 125 απο αρχές αυγούστου και ακόμα περιμένει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν παιζει τιποτα, κοιταξα για νμαξ 155 και μου ειπαν 1,5-2 μηνες αναμονή, 10% προκαταβολή. (αλλα άφησαν να εννοηθεί πως ΑΓΝΩΣΤΟ το πότε θα έρθουν τα κοντεϊνερ)

Επεξ/σία από yakoumis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/9/2021 στις 3:42 ΜΜ, anonymGR είπε

Μετα απο ερευνα κατεληξα οτι , το honda ειναι honda αλλα ζηταει πολλα γι αυτα που προσφερει.Με ξινίζει πολυ ότι δεν εχει ντουλαπακι μπροστα και οτι εχει 4000 ευρω και ειναι 150 κυβικα στην τελικη..

Το nmax ειναι ωραιο μεν , φτηνοτερο, αλλα εχει μικρες ροδες.

Το medley εχει τα παντα και συμφέρει. Οτι εκανε το bv300 τοσα χρονια  στα 4000 ευρω.

euro5 κινητηρας , 2full face κρανη απο κατω , μικρή καταναλωση , ντουλαπακι εμπρος , εγγυηση 4 ετη με 60 ευρα παραπανω. Δεν ξερω αν ειναι keyless βεβαια αλλα μικρο το κακο.

Τα 150αρια με πάνε μέχρι Λαύριο-σουνιο για μπάνιο το καλοκαίρι ?

Η ζυγαρια κλεινει προς medley.

 

Γιατι δεν κοιτας και το sym drg 160; Το οποιο εχει και μονοσοκ αναρτηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, TRILOBYTER είπε

Γιατι δεν κοιτας και το sym drg 160; Το οποιο εχει και μονοσοκ αναρτηση;

Ωραίο φαίνεται , αλλά δεν δίνω 3200 για sym.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

και να ρωτησω κεγω κατι σε αυτο το πολυ ενδιαφερον θεμα,  ποιο/α απο ολα αυτα εχει τη μεγαλυτερη ανεση αναρτησεις σελλα κοπαναει λιγοτερο στους υπεροχους μας δρομους ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, andyandy είπε

και να ρωτησω κεγω κατι σε αυτο το πολυ ενδιαφερον θεμα,  ποιο/α απο ολα αυτα εχει τη μεγαλυτερη ανεση αναρτησεις σελλα κοπαναει λιγοτερο στους υπεροχους μας δρομους ?

το drg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

👍 χμμ εχει αυτο το μονο αμορτισερ πισω που ισος βοηθαει αντι για τα αλλα που τρως τη κλωτσια κατευθειαν απανω απ τη μπουκαλα !?  σε σειρα απο ποιο ανετο προς ποιο κουτσουρο ?🙄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/2/2022 στις 11:03 ΜΜ, andyandy είπε

👍 χμμ εχει αυτο το μονο αμορτισερ πισω που ισος βοηθαει αντι για τα αλλα που τρως τη κλωτσια κατευθειαν απανω απ τη μπουκαλα !?  σε σειρα απο ποιο ανετο προς ποιο κουτσουρο ?🙄

μονοσοκ εχει το δργ160. Τα αλλα δε ξερω, ολα σαπια ειναι. Οποιο εχει μεγαλες ροδες βαραει και λιγοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...