Προς το περιεχόμενο

Mass Effect Legendary Edition [Saga Remaster]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το 1 το εχω παιξει μία φορά και ψιλοθυμάμαι  και τους χαρακτήρες και την ιστορία. Χωρις dlc.

Το 2 και το 3 τα έχω παίξει απο 4, 5 φορές το καθενα με ολα τα dlc κάνοντας διαφορετικό class και επιλογές. Μεχρι και στο multi του 3 έχω λιώσει κάνα 30αωρο.

Αυτά στα παλιά τα χρόνια όμως. Τωρα με κάνα (5-10)ωρο χρονο την εβδομαδα για gaming δεν έχω και πολύ όρεξη να ξοδευω χρόνο για βόλτες με το Mako.

Τεσπά μάλλον θα ψάξω κανα editor για να φτιαξω ενα save οπως το θέλω και θα ξεκινησω το 2 με αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 182
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παρολο που το gameplay του πρωτου ηταν το πιο rough σε σχεση με τα υπολοιπα,νομιζω οτι ειχε με διαφορα την καλυτερη κεντρικη ιστορια.

Του ME3 για παραδειγμα μου ειχε φανει πολυ αδυναμη

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις αποθηκευσει τα saves του original ME1 τοτε ισως μπορεις να τα κανεις import στο ME2 του Legendary: https://www.gamespot.com/articles/mass-effect-legendary-edition-supports-old-save-data-for-mass-effect-2-and-3/1100-6491523/

Ισως δε γινεται αλλα δε χανεις και κατι να δοκιμασεις.

Επισης σκεψου το ενδεχομενο να τρεξεις το ΜΕ1 σε narrative difficulty οπου ολοι οι αντιπαλοι πεφτουν με ενα hit σχεδον και τα shields σου δεν πεφτουν με τιποτα, οποτε ενα τετοιο playthrough θα βγει πολυ συντομο.

 

Οσον αφορα την ιστορια, στο ΜΕ1 μου αρεσε το μυστηριο που υπηρχε γυρω απο τους protheans και reapers, γενικα δεν ξεραμε τι ειναι αυτο που ερχεται και αν ειναι οντως κατι αληθινο ή απλως οραματα. Το main story του ΜΕ2 μου αρεσε ολο, ο illusive man, η προσπαθεια δικαιολογησης των μεθοδων της Cerberus, και φυσικα η φανταστικη κορυφωση στο suicide mission. Στο ΜΕ3 μου αρεσε παρα πολυ το intro (απο τα καλυτερα intros που εχω δει σε παιχνιδι) μεχρι το "leaving earth", ενω μου αρεσαν πολυ καποια συγκεκριμενα missions (tuchanka, rannoch, priority earth μεχρι το beam). Σαν ending μου αρεσει να θεωρω και εγω το παρτυ του citadel dlc.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...