Προς το περιεχόμενο

Το iOS 14.5 προσθέτει επιλογή για να ξεκλειδώσετε το iPhone μέσω Apple Watch αν φοράτε μάσκα


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

  • Super Moderators

Μιας και αναφέρατε το MacBook σε μια από τις "χαριτωμενιές" σας, να σας πω το πόσο ωραίο και βολικό είναι που ξεκλειδώνει το MacBook, iMac με το apple watch  όταν είσαι κοντά? 😛 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, eko13 said:

Ο ορισμός του χαχαχα😆 Που να βγει και το icar, θα σου ζητάει iphone max για να δουλέψει!!

Ποιος σου είπε πως θα μπορείς να αγοράσεις iCar αν έχεις android? 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό ήταν όπως φαίνεται πολύ βασικό πρόβλημα,κάποιων που φοράνε μάσκα 😎 ! 

spacer.png

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εμείς ρε γαμ***το που δεν γουστάρουμε τα smartwatches? Πρέπει να αγοράσουμε ξεκάθαρα για αυτό; Υπάρχει κανένα τρικάκι για να ξεκλειδώνει με μάσκα με άλλο τρόπο;

Επεξ/σία από charalampos21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
10 minutes ago, charalampos21 said:

Και εμείς ρε γαμ***το που δεν γουστάρουμε τα smartwatches? Πρέπει να αγοράσουμε ξεκάθαρα για αυτό; Υπάρχει κανένα τρικάκι για να ξεκλειδώνει με μάσκα με άλλο τρόπο;

Με το pin σου ξεκλειδώνει κανονικά και στο ζητάει μόλις το faceID "δει" πως φοράς μάσκα. 

Η διαφορά με το Apple Watch θα είναι πως η συσκευή θα ξεκλειδώνει αμέσως με το Face ID όταν θα φοράς μάσκα. Θα σκανάρει τα στοιχεία του προσώπου που θα είναι ορατά και η υπόλοιπη έγκριση θα έρχεται από το Apple Watch που θα φοράς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, billdanos είπε

Με το pin σου ξεκλειδώνει κανονικά και στο ζητάει με το που το faceID "δει" πως φοράς μάσκα. 

Ισχύει αυτό αλλά δεν είναι το ίδιο γρήγορο με το να μην έχω ενεργό το Face ID και να βάζω αμέσω κωδικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, charalampos21 said:

Ισχύει αυτό αλλά δεν είναι το ίδιο γρήγορο με το να μην έχω ενεργό το Face ID και να βάζω αμέσω κωδικό.

Ναι προφανώς αλλά από την άλλη δεν είμαστε και όλη τη μέρα με τη μάσκα στο πρόσωπο για να κάνουμε κάτι τέτοιο! :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nextp είπε

Το 14.5 που το ειδανε ; Προσωπικα μολις κοιταξει το 12 pro max μου και ειμαι στην 14.4 χωρις καμμια ενημερωση για 14.5....

Απο την αλλη δεν με χαλαει να δειχνω ... καθε τρεις και λιγο το m1 silicon mac μου στο coop η στα sainsburys η στα tesco - (αν και ειναι η απολυτη καφριλα) 😄

Και εγώ που είμαι beta tester, δεν είχα κάποια αναβάθμιση μέχρι στιγμής. Λογικά στις επόμενες 24 ώρες θα υπάρχει release. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ScorpioX777 είπε

Το πιο ευκολο πραγμα να καταλαβεις πλεον στο δρομο ποιος εχει iPhone ειναι οι τυποι που κοιτανε δεξια-αριστερα μην εχει αστυνομια μετα κατεβαζουν τη μασκα στα γρηγορα κοιτανε στο κινητο και την ανεβαζουν παλι...

Η Apple φροντισε για αυτους...απλα πρεπει να καταβαλουν το τιμημα...

 

2 ώρες πριν, ntarlas είπε

Ποσό αλήθεια !!!!!!! Είμαι ένας από αυτούς 🤣🤣🤣

Δεν υπάρχει κάποιο κουπόνι για μειωμένο πρόστιμο; 😄

Η αν φοράς διαφανές μάσκα δεν ξεκλειδώνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, charalampos21 είπε

Ισχύει αυτό αλλά δεν είναι το ίδιο γρήγορο με το να μην έχω ενεργό το Face ID και να βάζω αμέσω κωδικό.

τα 5" παραπάνω για τα τεσσερα νουμερα στην οθονη vs να πιανεις την μάσκα καθε 5 λεπτά και να μεταφέρεις μικρόβια.

 

1 ώρα πριν, whoever81 είπε

Cool stuff. Μου φαίνεται βέβαια ακόμα αδιανόητο το ότι αφαίρεσαν το Τouch ID.

τεχνολογία προχωράει, το touch ID είναι άβολο, δεν δουλευει με γάντια, απο θήκη θάλασσας κτλ κτλ. για πιο λογο να το κρατήσουν ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
10 minutes ago, ADHD said:

14.4 βλεπω μονο..

Στην beta 14.5 που κυκλοφόρησε πρόσφατα υπάρχουν αυτά τα νέα χαρακτηριστικά. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...