Προς το περιεχόμενο

Τα Overwatch 2 και Diablo IV δεν θα κυκλοφορήσουν μέχρι το 2022


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Exoskeletor είπε

Αμα τα mission events και τα storyline videos ειναι καμια 10ρια+ ωρες διαφορετικού νέου περιεχομένου για μενα ειναι σουπερ. Αν ειναι 20ωρες είναι σουπερ ντουπερ

ναι, καλο θαναι. αλλα 60ε εγω δεν δινω γιαυτο, αν πανε με αυτην την τιμη.  Ακομη και στα 40, θα το σκεφτομουν. Διοτι εχω ηδη το πρωτο παιχνιδι, και παιρνω τζαμπα το mp.  Γιαυτο ειμαι περιεργος να δω τι εκδοσεις θα κυκλοφορησουν και σε τι τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, KilliK είπε

ναι, καλο θαναι. αλλα 60ε εγω δεν δινω γιαυτο, αν πανε με αυτην την τιμη.  Ακομη και στα 40, θα το σκεφτομουν. Διοτι εχω ηδη το πρωτο παιχνιδι, και παιρνω τζαμπα το mp.  Γιαυτο ειμαι περιεργος να δω τι εκδοσεις θα κυκλοφορησουν και σε τι τιμη.

Κανονικά οποιος εχει το 1 θα πρέπει να εχει τουλάχιστον 20% έκπτωση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα περιμενω το diablo ως φαν της σειρας . Απο την αλλη αυτο που δεν μου αρεσει ειναι η πολιτικη που εχουν με τις τιμες οταν αλλες εταιρειες κανουν σημαντικες εκπτωσεις . Οχι πως δεν κανει η blizzard απλα γνωμη μου εχει δειξει καιρο τωρα οτι ενδιαφερεται καθαρα για το χρηματικο κομματι . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κρατατε μικρο καλαθι για το Diablo 4. Το παιχνιδι θα βγει για κονσολες, οποτε θα ειναι εξαρχης σχεδιασμενο για τον casual console gamer, οχι τον PC gamer. Οτι ειχε γινει και με το 3 δηλαδη. Η διαφορα ειναι οτι αυτη τη φορα το μαρκεταρουν ως επιστροφη στις ριζες των κλασικων παιχνιδιων, οτι θαναι πιο σκοτεινο, πιο gory, θα εχει τα γνωριμα gothic visuals κτλ. Αλλα αυτο ειναι μονο η γαρνιτουρα, να ψαρεψουν τους παλιους φανς που ειχαν δυσαρεστηθει με το 3, για να επιστρεψουν για το 4. Ομως το πραγματικο gameplay που θα  διαθετει, μαλλον θα τους ξανααπογοητευσει, ενω το αναποφευκτο monetary system δεν θα κανει την κατασταση καλυτερη.

οπως λεει και η φραση, hope for the best, prepare for the worst.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, KilliK said:

Κρατατε μικρο καλαθι για το Diablo 4. Το παιχνιδι θα βγει για κονσολες, οποτε θα ειναι εξαρχης σχεδιασμενο για τον casual console gamer, οχι τον PC gamer. Οτι ειχε γινει και με το 3 δηλαδη. Η διαφορα ειναι οτι αυτη τη φορα το μαρκεταρουν ως επιστροφη στις ριζες των κλασικων παιχνιδιων, οτι θαναι πιο σκοτεινο, πιο gory, θα εχει τα γνωριμα gothic visuals κτλ. Αλλα αυτο ειναι μονο η γαρνιτουρα, να ψαρεψουν τους παλιους φανς που ειχαν δυσαρεστηθει με το 3, για να επιστρεψουν για το 4. Ομως το πραγματικο gameplay που θα  διαθετει, μαλλον θα τους ξανααπογοητευσει, ενω το αναποφευκτο monetary system δεν θα κανει την κατασταση καλυτερη.

οπως λεει και η φραση, hope for the best, prepare for the worst.

Είναι γνωστό άλλωστε ότι στο PC υπάρχουν αποκλειστικά και μόνο hardcore gamers. 

Εν τω μεταξύ το 1 είχε βγει μια χαρά σε κονσόλα. 

Προσπαθώ να θυμηθώ τι ιδιαίτερα hardcore είχε το 2. 

Τα Demon's και Bloodborne που βγήκαν αποκλειστικά σε κονσόλα στοχεύουν σε casuals? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οh god, και ειπα να μην χρησιμοποιησω την  λεξη  casual, γιατι ηξερα καποιος  θα  κλωτσαγε.

δεν εννοω αυτο, μην θιγεσαι. αντι για casual, γραψε average. την διακριση κανω αναμεσα στον σκληροπυρηνικο PC  παικτη  που εφαγε αμετρητρες ωρες  στα πρωτα παιχνιδια, με τον μεσο παικτη της  κονσολας που δεν εχει  ακριβως  την ιδια επαφη  με αυτo το  ειδος η  brand. το Diablo 3 σχεδιαστηκε ξεκαθαρα με τους  console gamers  στο νου, γιαυτο και ειναι τοσο διαφορετικο  απο τους προκατοχους του και γιαυτο δεν ξετρελαθηκαν μαζι του οι παλιοι φανς.

εμενα  μου αρεσε το 3,  να το ξεκαθαρισω, το  μονο  που λεω  ειναι οτι οποιος περιμενει να ξαναζησει την εμπειρια του 1+2, οπως αφηνει να εννοηθει το marketing της  Blizzard για το 4, ας εχει καλυτερα χαμηλα τις προσδοκιες του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/2/2021 στις 1:54 ΜΜ, basilis_k6 είπε

εγω δεν θέλω νέους ήρωες. νέους χάρτες ναι, θα ήθελα αλλα εχουμε 2 που ειναι εκτός και ακομα τους μοντάρουν. θέλω τουρνουα, κάποιο λόγο να παιζω και οχι στα χαμένα για το sr.

Ακομα και το ranked ειναι γεματο smurfs, το party matching πλεον για τα μπαζα και εχει να εμφανιστει νεος ηρωας εδω και κανα χρονο, overwatch league αφαντη και προωθηση προϊοντος 0. Με λιγα λογια αυτοματος πιλοτος aka παρακμη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση.

Δεν έχω ασχοληθεί κάθόλου με το Overwatch έως τώρα.

Το βρίκα προσφορά 5,50€ (GOTY Edition).

Αξίζει να το αγοράσω το 2021 ?

Όταν με το καλό βγει το 2 θα είναι ξεχωριστό παιχνίδι (άρα με full τιμή και άλλα lobbies) ή θα μπορείς να κάνεις update απο το 1 (με κάποιο fee φαντάζομαι) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...