Προς το περιεχόμενο

pixel 4a 5G ή το OnePlus Noth ;


thelos257

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σας ειμαι μεταξυ αναμεσα αυτων των δυο χρονια χρηστης της samsung και της Apple καθε χρονο τα ιδια και τα ιδια ετσι ειπα να αλλαξω μονοπατι και να επιλεξω καθαρο android. Θα ηθελα να ρωτησω το OnePlus Noth (399 ευρω) εχει πιο πολλα Extra effer απο το Pixel 4a 5G της Google ; Δηλαδη μπορω να αλλαξω την μπαρα τα χρωματα της τα εικονιδια του wifi να γινουν καπως αλλιως με αλλη μορφη η αυτο μονο στο Pixelάκι γινεται αν γνωριζεται ; Μου αρεσουν αυτα τα παιχνιδαρικα effer τα βρισκω διαρκεραστικα και θα κυλαει πιο ομαλα το κινητο πιστευω επειδη ειναι απλα pure stock android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pixel 4a με κλειστά τα μάτια. Πολύ ποιοτικότερο σε όλα ακόμα και αν στα χαρτιά υπερτερεί το Nord. 

Αν δεν σου φτάνει το παραπάνω τότε σκέψου ότι το Nord έχει ένα τρομερό bug (που υπάρχει ακόμα) που στα καλά καθούμενα κάνει μόνο του hard reset και χάνεις τα πάντα και θέλει set up από την αρχή. Μείνε μακριά του λοιπόν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εννοείται πας pixel δεν υπάρχει σύγκριση. 

Απλά να έχεις υπόψη σου ότι δεν θα έχεις 5G και vowifi volte. 

Επεξ/σία από chios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, chios είπε

Εννοείται πας pixel δεν υπάρχει σύγκριση. 

Απλά να έχεις υπόψη σου ότι δεν θα έχεις 5G και vowifi volte. 

Καλησπερα τι εννοεις φιλε μου οτι δεν θα εχω 5G και vowifi volte ; Αφου ειναι 5G

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να είναι 5g αλλά δεν πουλιέται επίσημα στην Ελλάδα, έχω την εντύπωση χωρίς να είμαι βέβαιος 100% ότι δεν έχει ενεργοποιηθεί το 5g, μπορεί να το επιβεβαιώση κάποιος που έχει pixel. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Pixel 4a με κλειστά τα μάτια. Πολύ ποιοτικότερο σε όλα ακόμα και αν στα χαρτιά υπερτερεί το Nord. 

Αν δεν σου φτάνει το παραπάνω τότε σκέψου ότι το Nord έχει ένα τρομερό bug (που υπάρχει ακόμα) που στα καλά καθούμενα κάνει μόνο του hard reset και χάνεις τα πάντα και θέλει set up από την αρχή. Μείνε μακριά του λοιπόν. 

Καλησπερα τι εννοεις οτι το bug αυτο κανει αυτοματα στα καλα καθουμενα hard reset την συσκευη ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, thelos257 είπε

Καλησπερα τι εννοεις οτι το bug αυτο κανει αυτοματα στα καλα καθουμενα hard reset την συσκευη ;

Αυτό που λέει. Στα καλά καθούμενα μπορεί να γίνει reset στη συσκευή. Σαν επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, thelos257 είπε

Καλησπερα τι εννοεις οτι το bug αυτο κανει αυτοματα στα καλα καθουμενα hard reset την συσκευη ;

Ότι κάνει random επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων από μόνο του. 

2 ώρες πριν, chios είπε

Μπορεί να είναι 5g αλλά δεν πουλιέται επίσημα στην Ελλάδα, έχω την εντύπωση χωρίς να είμαι βέβαιος 100% ότι δεν έχει ενεργοποιηθεί το 5g, μπορεί να το επιβεβαιώση κάποιος που έχει pixel. 

Αυτό δεν έχει σχέση με την συσκευή αλλά το δίκτυο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Τι ισχύει πλέον για την εγγύηση των Pixel στην Ελλάδα, έχει ξεκαθαρίσει η κατάσταση;Ποιός τα καλύπτει;

Δεν εισάγονται επίσημα Ελλάδα.

Επεξ/σία από Ukforthemoment
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To pixel 4a 5g ειναι καλυτερο αλλα να παρεις το oneplus nord λογω volte, vowifi, 5g και αντιπροσωπειας στην Ελλαδα

ενώ το pixel 4a 5g δεν υποστηριζεται στην Ελλαδα

Επεξ/σία από chtsarts
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, chtsarts είπε

To pixel 4a 5g ειναι καλυτερο αλλα να παρεις το oneplus nord λογω volte, vowifi, 5g και αντιπροσωπειας στην Ελλαδα

ενώ το pixel 4a 5g δεν υποστηριζεται στην Ελλαδα

Ακουσα καποιες φημες πως το Google Pixel 4a (5G) δεν υποστηριζει 5g volte vowifi τι ειναι αυτα τα δυο τελευταια και τι κανουν ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Νορδ και γενικότερα τα 1+ δεν έχουν επισκευαστικό στην ελλάδα, πάνε εξωτερικό. Κάνεις service request απο την ιστοσελίδα της 1+ αφού πάρεις το κινητό και δηλώσεις τα στοιχεία του.

Επίσης το bug του nord δεν υπάρχει πλέον διορθώθηκε με ενημέρωση. 5G ναι μεν υποστηρίζει ΑΛΛΑ δεν ειναι στις επισημες συσκευές κάπου παρόχου με συνέπεια να μην πιάνει 5G όπως και πολλές ακόμα συσκευές (αναφέρομαι για δίκτυα κοσμοτέ, δεν ξέρω τι γίνεται με τη βόνταφον)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...