Προς το περιεχόμενο

Refurbished desktop...?


Christos_Tz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το εχω δει Τερη....απλα ελεγα οκ... θα εχουν αφησει τηλεφωνικα κατι καπωs..για να εξυπηρετηθει ο ενδιαφερομενοs...καλωs..αναμενω και βλεπουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Γιατί δεν στέλνετε mail;

Οκ Τερη..θα επικοινωνησω μαζι τουs ετσι....καταννοητα ολα λογω εποχων που διανυουμε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Christos_Tz είπε

Τελικα απο οτι φαινεται το desktop με αφηνει εχετε γεια βρυσουλεs(δεν σωνετε μου ειπε ο φιλαρακοs μου..)...δεν μου λετε ρε παιδια επειδη το εχω παρει αποφασει για αυτο..https://www.info-world.gr/el/proionta/stock-house/anakataskevasmena-&-metacheirismena/statheri-ipologistes/lenovo-thinkcentre-m82-mt-tower-i3-3220/4gb/250gb/dvdrw/freedos/win7pcoa-ref,gra10124494.html...ωστε να μεταφερω καρτα γραφικων μου..ssd μου και μνημεs μου απο το παλιο σε αυτο το Lenovo....εκει στο info-world στο Γαλατσι εχουν τσακωθει με τα τηλεφωνα...??...και δεν τα σηκωνουν...?...

Αγοράζεις με αντικαταβολή και είσαι κομπλέ εκτός αν θες να ρωτήσεις αν κάνει κάτι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Αγοράζεις με αντικαταβολή και είσαι κομπλέ εκτός αν θες να ρωτήσεις αν κάνει κάτι 

ε θελω να ρωτησω και διαφορα.....ενταξει βλεπωνταs και κανωνταs..το καλο τηs υποθεσηs ειναι οτι εχω φιλο αδελφικο να μου κανει μεταφορα hard drives + ssd + rams + Ati Radeon vga μου στο κουτι τηs Lenovo....(διοτι θελω το hdmi οπωσδηποτε....)....

Να κανω και μια ερωτηση ρε παιδια...εχω δυο μηχανικουs + τον ssd μου...χωρανε στο κουτι αυτο τησ Lenovo και οι τρειs...η μονο εναs μηχανικοs + εναν ssd χωραει μεσα..?...επισηs οι Ati Radeon vga ειναι συμβατεs στο συνολο αυτο..??....η μονο οι nvdia καρτεs γραφικων ειναι συμβατεs..?

Διοτι αυτη η καρτα που εχω τωρα και θελω να την μεταφερω στο Λενοβο ειναι μια του 1gb καρτουλα Ati Radeon..αλλα παιζει μια χαρα για αυτα τα απλα που την θελω..και την θελω SOS για το hdmi τηs...

Επεξ/σία από Christos_Tz
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, Christos_Tz είπε

οι Ati Radeon vga ειναι συμβατεs στο συνολο αυτο..??....η μονο οι nvdia καρτεs γραφικων ειναι συμβατεs..?

PCI-e νά 'ναι κι ότι νά 'ναι!

Spoiler

(Όχι πάνω από GTX1060)

 

Επεξ/σία από Τέρης Α.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παμε αλλη μια! 😜
https://psref.lenovo.com/syspool/Sys/PDF/withdrawnbook/M82.pdf
- Disk SATA 6.0Gb/s 7200 rpm (1)
- Optical Super Multi-Burner DL DVD±RW SATA 1.5Gb/s Drive (+ 1 = 2 συνδεδεμενα)

SATA controller Serial ATA, SATA 3.0Gb/s and SATA 6.0Gb/s, integrated in chipset
Onboard SATA Two SATA cables (each 1-drop to device), one SATA 6.0Gb/s connector, two SATA 3.0Gb/s connectors, and one eSATA connector (4 + 1 esata - 2 τα δικα του = 2 ελευθερα για δικo σου + 1 esata που θα μπορεις & αυτο να το κανεις με adaptor sata! Αυτα τουλαχιστον επισημως απο = Lenovo, γιατι δεν το εχω).

Eπιπλεον sata διαθεσιμο μπορεις να εχεις: εκτος απο το esata, αν δεν χρησιμοποιεις το DVD η με καποιο
pciex -οχι pci- controller για extra. Μια φωτογραφια της μητρικης αλιευμενη απ' το .net, ειναι η παρακατω:
Lenovo-ThinkCentre-M82-M82P-2756-IS7XM-R

Επεξ/σία από TheDevilMayCare
φωτο!
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, TheDevilMayCare είπε

Παμε αλλη μια! 😜
https://psref.lenovo.com/syspool/Sys/PDF/withdrawnbook/M82.pdf
- Disk SATA 6.0Gb/s 7200 rpm (1)
- Optical Super Multi-Burner DL DVD±RW SATA 1.5Gb/s Drive (+ 1 = 2 συνδεδεμενα)

SATA controller Serial ATA, SATA 3.0Gb/s and SATA 6.0Gb/s, integrated in chipset
Onboard SATA Two SATA cables (each 1-drop to device), one SATA 6.0Gb/s connector, two SATA 3.0Gb/s connectors, and one eSATA connector (4 + 1 esata - 2 τα δικα του = 2 ελευθερα για δικo σου + 1 esata που θα μπορεις & αυτο να το κανεις με adaptor sata! Αυτα τουλαχιστον επισημως απο = Lenovo, γιατι δεν το εχω).

Eπιπλεον sata διαθεσιμο μπορεις να εχεις: εκτος απο το esata, αν δεν χρησιμοποιεις το DVD η με καποιο
pciex -οχι pci- controller για extra. Μια φωτογραφια της μητρικης αλιευμενη απ' το .net, ειναι η παρακατω:
Lenovo-ThinkCentre-M82-M82P-2756-IS7XM-R

Devil εισαι ωραιοs...και εχειs βοηθησει αρκετα στιs αποριεs μου...ολα καλα...απλα ψαχνω τα παντα ολα ωστε να εκμεταλευτω τα πραγματα που εχω στον πριν...να μπουνε ομορφα και ωραια στον μετα.....

Επεξ/σία από Christos_Tz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω πως τα βλεπω (στα) επισημα δεν θα εχεις προβλημα. Και το τροφοδοτικο αρκετο:
Power supply 280 watts
Αν δεν εχει αρκετες/5 τροφοδοσιες για δισκους θα χρειαστεις διακλαδωτες τυπου:
https://www.mgmanager.gr/καλώδια-adapters/100456-gembird-sata-power-splitter-cable-with-angled-output-connectors-015m-cc-satam2f-02.html
Αλλα αφου εχεις ανθρωπο να τα επιληφθει ετουτα και παλι δεν θα εχεις προβλημα.
😀

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, TheDevilMayCare είπε

*Είχα πρόβλημα αποσυνδέσεων και πήγα σ' αυτόν και ησύχασα!

Επεξ/σία από Τέρης Α.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, TheDevilMayCare είπε

Λεω πως τα βλεπω (στα) επισημα δεν θα εχεις προβλημα. Και το τροφοδοτικο αρκετο:
Power supply 280 watts
Αν δεν εχει αρκετες/5 τροφοδοσιες για δισκους θα χρειαστεις διακλαδωτες τυπου:
https://www.mgmanager.gr/καλώδια-adapters/100456-gembird-sata-power-splitter-cable-with-angled-output-connectors-015m-cc-satam2f-02.html
Αλλα αφου εχεις ανθρωπο να τα επιληφθει ετουτα και παλι δεν θα εχεις προβλημα.
😀

καλα δεν ειναι οτι θελω να του κουμπωσω και 10 δισκουs μεσα...δυο μηχανικουs εχω με τα αναγκαια αρχεια μου..και εναν ssd για τα 10αρια και τα software μου..ο ανθρωποs ok..θα τα επιληφθει τα θεματα..απλα λυνω τυχον αποριεs μου εδω μεσα για να του κανω και την μεταβαση ευκολοτερη μιαs και αυτοs θα μου τον σενιαρει..

Επεξ/σία από Christos_Tz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

*Είχα πρόβλημα αποσηνδέσεων και πήγα σ' αυτόν και ησύχασα!

Eχω χρησιμοποιησει κανονικα 4-5(!) απο αυτον -στα 1.80ε- αλλα ειναι εξαντλημενος:
https://www.e-shop.gr/cablexpert-cc-satam2f-02-sata-power-splitter-cable-with-angled-output-connectors-015m-p-PER.584872
Μου φαινεται να ειναι οι ιδιοι.

19 λεπτά πριν, Christos_Tz είπε

καλα δεν ειναι οτι θελω να του κουμπωσω και 10 δισκουs μεσα...δυο μηχανικουs εχω με τα αναγκαια αρχεια μου..και εναν ssd για τα 10αρια και τα software μου..ο ανθρωποs ok..θα τα επιληφθει τα θεματα..απλα λυνω τυχον αποριεs μου εδω μεσα για να του κανω και την μεταβαση ευκολοτερη μιαs και αυτοs θα μου τον σενιαρει..

Βιδεο 🧐

 

Με i5 και 1650 -last year: οταν αι τιμαι λογικαι!- αρκετοι
τα εκαναν αυτα σχετικα cheap gaming towers, χα! 😋 👾

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Update : ειμαι ακομα στο περιμενε απο Info world πλευρα...σε θεμα επικοινωνιαs μαζι τουs οκ μου εχουν απαντησει μια φορα στο FB....και σε κανα δυο email μου...αυτο που μου λενε ειναι οτι ειναι σε ελεγχο στο τεχνικο τμημα τουs το μηχανημα και υπομονη σιγουρα δυο βδομαδεs απο την μερα παραγγελειαs....οποτε τι να κανουμε...υπομονη κανουμε.....

Επεξ/σία από Christos_Tz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...