Προς το περιεχόμενο

[Laptop] Acer Aspire 5 15.6" (R3-4300U/4GB/128GB/FHD IPS/W10S) ~427€ @Amazon.com


LaMereda

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, christou είπε

Το παρήγγειλα και εγω πριν απο λιγο. πληρωμη σε δολλαρια με πιστωτικη εθνικης που δεν χρεωνει προμηθειες μετατροπης μου βγηκε 416,40.

 

Εισαι σιγουρος οτι η εθνικη δεν χρεωνει προμηθεια συναλλαγματος;

Με χρεωστικη εθνικης και σε μενα και σε φιλο μου σε αλλη αγορα εξωτερικου χρεωσε 2% προμηθεια.

Μηπως κατι δεν υπολογισες σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 147
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, christou είπε

μιλαμε για πιστωτικη φιλε της εθνικης.ειμαι σιγουρος γιατι την εχω και για αγορες με paypal απο κινα κλπ.

visa της εθνικης πιστωτικη

Εγραψες για πιστωτικη; Οκ σορρυ

Παντως για χρεωστικη χρεωνει κανονικα προμηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται ακριβώς ίδιο σασί με τον 3200u που πήρα πρόπερσι. Πολύ καλό μηχάνημα γενικά. Καλή θερμική συμπεριφορά, ωραί ψυχρή αίσθηση του αλουμινίου πάνω, φτηνιάρικο πλαστικό κάτω, καλή οθόνη, μέτρια μπαταρία, αλλά όχι και τόσο ποιοτικό εσωτερικό. Το 3.5 jack με χαιρέτισε εδώ και μήνες χωρίς ιδιαίτερη χρήση, ενώ ξεκόλλησε και η κεντρική εσωτερική υποδοχή βίδας του κάτω καπακιού. Πάντως δεν κρατήθηκα και παρήγγειλα τον 4500U και τον περιμένω. Έχει και αυτό τις σπαστικές 10! βίδες για να ξεκουμπώσεις το καπάκι;

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, karatzes είπε

Φαίνεται ακριβώς ίδιο σασί με τον 3200u που πήρα πρόπερσι. Πολύ καλό μηχάνημα γενικά. Καλή θερμική συμπεριφορά, ωραί ψυχρή αίσθηση του αλουμινίου πάνω, φτηνιάρικο πλαστικό κάτω, καλή οθόνη, μέτρια μπαταρία, αλλά όχι και τόσο ποιοτικό εσωτερικό. Το 3.5 jack με χαιρέτισε εδώ και μήνες χωρίς ιδιαίτερη χρήση, ενώ ξεκόλλησε και η κεντρική εσωτερική υποδοχή βίδας του κάτω καπακιού. Πάντως δεν κρατήθηκα και παρήγγειλα τον 4500U και τον περιμένω. Έχει και αυτό τις σπαστικές 10! βίδες για να ξεκουμπώσεις το καπάκι;

Καλημέρα. Ναι καμιά δεκαριά είναι αλλά δεν τις βρήκα τόσο σπαστικές. Περισσότερο σπαστικές ήταν σε ένα 3200U thinkpad που άνοιξα. Γνώμη μου πάντα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Παρέλαβα και εγώ χωρίς κάποιο πρόβλημα πέραν της μικρής χρονικής καθυστέρησης. Ο φορτιστής είναι αμερικανικός οπότε θέλει μετατροπέα για την πρίζα. Δεν θα υπάρχει κανένα θέμα με τις τάσεις, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι κατοχοι αν θελουν ας γραψουν 2 λογια σχετικα με εντυπωσεις μετα απο τις λιγες μερες χρησης του λαπτοπ να ζεσταινομαστε οσοι το περιμενουμε...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, darkelf98 είπε

Καλησπέρα. Παρέλαβα και εγώ χωρίς κάποιο πρόβλημα πέραν της μικρής χρονικής καθυστέρησης. Ο φορτιστής είναι αμερικανικός οπότε θέλει μετατροπέα για την πρίζα. Δεν θα υπάρχει κανένα θέμα με τις τάσεις, σωστά;

Κανένα θέμα. Άλλαξα απλά το καλώδιο από άλλο λάπτοπ κ φορτίζει κανονικότατα!

Μεγειά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα παλμοτροφοδοτικά είναι universal στην τάση. 90-250 volt παίζουν.

Τα κλασσικά τροφοδοτικά με μετασχηματιστή παίζουν μόνο σε συγκεκριμένη τάση, αλλά έχουν καταργηθεί. 

Οπότε αγοράζετε άφοβα όσον αφορά την τάση στα ηλεκτρονικά με τροφοδοτικό από Αμερική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω έχουν γίνει κάποιες αλλαγές στο πλαίσιο. Πλέον δεν υπάρχουν φωτάκια φόρτισης και λειτουργίας (on/off). Επίσης, η περιοχή στήριξης της οθόνης άλλαξε, όπου υπήρχαν 2 σημεία/μεντεσέδες ενώ τώρα είναι 1 ενιαία περιοχή.

Μήπως το έκαναν όπως το σύστημα της Asus, για αισθητικούς λόγους και για να υψώνεται εκείνη η μεριά του όταν ανοίγεις την οθόνη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδια επειδη σκεφτομαι κ γω για αγορα λαπτοπ απο αμαζον με την μπριζα τι γινεται; θα χω θεμα αν χρησιμοποιησω τον παλιο φορτιστη απο το παλιο μου λαπτοπ; αν δεν σας ειναι κοπος σας παρακαλω στειλτε μου ενα πμ.

Επισης ερχονται στο κανονικο κουτι της acer;

Επεξ/σία από badiroula
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλό μήνα.

Ενγμερωτικά προσπάθησα να βάλω δεύτερο δίσκο αλλά είναι πολύ σφιγμένη η ασύρματη κάρτα!εκεί από κάτω πάει η καλωδιοταινία!

θα το επιχειρήσω με καλύτερο κατσαβίδι!

https://www.youtube.com/watch?v=XiadRhJ70Rs

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...