Προς το περιεχόμενο

[Ξυριστική/trimmer] Philips OneBlade Pro QP6510/30 στα 38,78 (τελική) @ Amazon.de [ΞΑΝΑ ΤΕΛΟΣ]


vsk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Ναι. Βαζω το τελος στον τιτλο.

Στο Γαλλικο βγαινει καπου στα 46€. https://www.amazon.fr/dp/B01AXMKPG8

Ειχα και κατι αλλα πραγματακια σε αναμονη στο καλαθι του Γερμανικου και με την ευκαιρια ειπα να δοκιμασω να παρω παντως μια και εγω. Ελπιζω και πιστευω οτι δεν θα ειναι κακη αγορα. Μονο αυτο με τα ανταλλακτικα δεν εψαξα, ισως εκει χαλασει η "συνταγη" απο οσα διαβασα τωρα εδω στο τοπικ προς το τελος. Ελπιζω να μην βγει αληθινος ο αλλος με τα χαστουκια και να ειναι υπερβολικος ή απλα ασυμβατη με το προϊον περιπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Ακριβα βλεπω τα ανταλλακτικα. 25ευρω τα 2.

Και αυτο ποσο ασχημο ειναι να το βλεπεις; Ενω απο τις εικονες νομιζεις οτι ειναι μεταλλικο το pattern, με αυτη την εικονα καταλαβαινεις οτι ειναι απλα μια επικαλυψη;

image.png.722ab1ab3a68deab951202de32a28b72.png

 

Διαβαζω και καλα λογια βεβαια αν εξαιρεσουμε τα ακριβα ανταλλακτικα και προβληματα ισως απο ελαττωματα οπως σπασιματα της κεφαλης, οποτε μαλλον δεν θα ακυρωσω...

Εχω μπερδευτει παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Απο αυτους που την εχουν καμια γνωμη για τα παραπανω; Εχετε δει σε τετοια κατασταση την κεφαλη μετα απο ελαχιστους μηνες; Σας εχει σπασει ποτε; Κραταει 6 μηνες με 2 χρησεις την βδομαδα ή μονο 2 μηνες που λενε αλλοι σε κριτικες; Ποσο αγοραζετε και απο που κεφαλες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, postfire είπε

κακως

κακως

Αν δεν ειναι ξυριστικη αλλα μονο για trimming τοτε ποια της σειρας ειναι? Γιατι βλεπω ότι η Philips εχει απειρα μοντελα στη σειρα oneblade που μου φαινονται ιδια.

Πχ Philips Oneblade QP2520/30, Philips One Blade QP2530/20, Philips Oneblade QP2530/30, Philips OneBlade QP2520/20 ειναι ιδιες σχεδον σε εμφανιση, ολες δηλωνουν ξυριστικες μηχανες προσωπου ενω ορισμενες λενε και σωματος. Και οι τιμες ειναι κοντα στο 30αρι με μια 40αρα (στο σκρουτζ παντα).

Και εγω εχω μπερδευτει με τα τοσα διαφορετικα μοντελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, matrixxx είπε

Απο αυτους που την εχουν καμια γνωμη για τα παραπανω; Εχετε δει σε τετοια κατασταση την κεφαλη μετα απο ελαχιστους μηνες; Σας εχει σπασει ποτε; Κραταει 6 μηνες με 2 χρησεις την βδομαδα ή μονο 2 μηνες που λενε αλλοι σε κριτικες; Ποσο αγοραζετε και απο που κεφαλες;

Την έχω 4μηνες την πήρα από την Shell που είχε προσφορά να βάλεις ένα 20ρι βενζίνη κ στην έδινε στα 20ευρω αν θυμάμαι καλά. Δουλευει απροβληματιστα την χρησιμοποιώ τουλάχιστον 3 φορές την εβδομάδα δεν είχα θέμα μέχρι τώρα. Αν συγκρίνεις τους αφρούς που θα επαιρνες τα ξυραφάκια κ το after shave έχεις κάνει απόσβεση τα 25 πιστεύω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, matrixxx είπε

Ακριβα βλεπω τα ανταλλακτικα. 25ευρω τα 2.

Και αυτο ποσο ασχημο ειναι να το βλεπεις; Ενω απο τις εικονες νομιζεις οτι ειναι μεταλλικο το pattern, με αυτη την εικονα καταλαβαινεις οτι ειναι απλα μια επικαλυψη;

image.png.722ab1ab3a68deab951202de32a28b72.png

 

Διαβαζω και καλα λογια βεβαια αν εξαιρεσουμε τα ακριβα ανταλλακτικα και προβληματα ισως απο ελαττωματα οπως σπασιματα της κεφαλης, οποτε μαλλον δεν θα ακυρωσω...

Εχω μπερδευτει παντως.

Η επικάλυψη βοηθά ώστε να την έχεις ως ένδειξη φθοράς της λεπίδας. Το γράφουν και οι οδηγίες. Επίτηδες είναι κατασκευασμένο έτσι.

Όσο περισσότερο "σβήνει" τόσο έχει φθαρεί. 

Προσωπικά με ικανοποιεί πλήρως 2.5 χρόνια που έχω την απλή έκδοση ( πράσινη με γκρι γραμμή μπροστά - Li ion battery ) αν και πλέον έχω σκεφτεί να δοκιμάσω και safety razor. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, steliosdim είπε

Δουλευει απροβληματιστα την χρησιμοποιώ τουλάχιστον 3 φορές την εβδομάδα δεν είχα θέμα μέχρι τώρα.

Με την αρχικη κεφαλη; Οποτε ακομα δεν εχεις αγορασει ανταλλακτικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Η επικάλυψη βοηθά ώστε να την έχεις ως ένδειξη φθοράς της λεπίδας. Το γράφουν και οι οδηγίες. Επίτηδες είναι κατασκευασμένο έτσι.

Όσο περισσότερο "σβήνει" τόσο έχει φθαρεί. 

Προσωπικά με ικανοποιεί πλήρως 2.5 χρόνια που έχω την απλή έκδοση ( πράσινη με γκρι γραμμή μπροστά - Li ion battery ) αν και πλέον έχω σκεφτεί να δοκιμάσω και safety razor. 

Εγώ από safety razor ξαναγυρισα σε απλά ξυραφακια με 3 λεπιδες και λωριδα λιπανσης γιατι το safety υστερα απο τοσα χρονια (με ξυρισμα 2 φορες την εβδομαδα) μου εβγαζε συνεχεια ερεθισμους στο λαιμο και μικρο κοψιματα ανεξαρτητα απο τον τυπο/μαρκα λεπιδας που αγοραζα/δοκιμαζα.

Με το κλασσικο 3λεπιδο του εμποριου εχουν εξαφανιστει οι ερεθισμοι και τα μικροκοψιματα αλλα σκεφτομαι το oneblade για να ξεμπερδεψω μια και καλη απο αφρους και νερα. Το 3λεπιδο ευτυχως ειχα βρει τον Οκτωβρη προσφορα στο σουπερμαρκετ τα 4+2 και το 1 πακετο δωρο και βρεθηκα με ουτε 5 ευρω με 12 ξυραφακια που για τα δεδομενα μου με βγαζουν 1 χρονο περιπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Με την αρχικη κεφαλη; Οποτε ακομα δεν εχεις αγορασει ανταλλακτικο;

Ναι ακόμα δεν έχω αγοράσει επειδή  οι λεπίδες κόβουν αρκετά καλά..θέλει 2-3 περάσματα ειδικά στο λαιμο σε μένα για να είναι ικανοποιητικό το αποτέλεσμα ..βλέπω έχουν γύρω στα 20ευρω οι 2 κεφαλές θεωρώ καλή τιμή αν αναλογιστεί κανείς ξυραφάκια/αφρούς/after shave ... προσωπικά με βόλεψε δυσκολεύτηκα στην αρχή να βρω το βέλτιστο τρόπο ξυρίσματος αλλά μετά όλα καλά..είναι υποκειμενική η άποψη μου προφανώς αλλά δεν ξαναερεθισα το δέρμα από τους που ξεκίνησα να την χρησιμοποιώ 

Επεξ/σία από steliosdim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Sebu είπε

Εγώ από safety razor ξαναγυρισα σε απλά ξυραφακια με 3 λεπιδες και λωριδα λιπανσης γιατι το safety υστερα απο τοσα χρονια (με ξυρισμα 2 φορες την εβδομαδα) μου εβγαζε συνεχεια ερεθισμους στο λαιμο και μικρο κοψιματα ανεξαρτητα απο τον τυπο/μαρκα λεπιδας που αγοραζα/δοκιμαζα.

Με το κλασσικο 3λεπιδο του εμποριου εχουν εξαφανιστει οι ερεθισμοι και τα μικροκοψιματα αλλα σκεφτομαι το oneblade για να ξεμπερδεψω μια και καλη απο αφρους και νερα. Το 3λεπιδο ευτυχως ειχα βρει τον Οκτωβρη προσφορα στο σουπερμαρκετ τα 4+2 και το 1 πακετο δωρο και βρεθηκα με ουτε 5 ευρω με 12 ξυραφακια που για τα δεδομενα μου με βγαζουν 1 χρονο περιπου.

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω ξυριστεί ποτέ με ξυραφακι. Από τα 14 που ξυρίζομαι ( πλέον 26 ), δεν το έχω επιχειρήσει ποτέ να δω πώς είναι. Μέχρι στιγμής με ικανοποιεί το αποτέλεσμα της oneblade αλλά θέλει αρκετά περάσματα για να καταφέρω το βαθύ πέρασμα που θέλω κάθε φορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 ώρες πριν, mcret είπε

Αυτή εκτός από το χρώμα έχει κάποια άλλη διαφορά;

https://www.you.gr/ygeia-omorfia/syskeves-peripoiisis-frontidas/xyristikes-michanes/philips-oneblade-pro-lime-qp6505-20

 

Μια διαφορα που βρηκα:

Ενω μιλαει για 12 ρυθμισεις μηκους σε 2 σημεια της σελιδας, σε αλλα αναφερει 9 ρυθμισεις που ειναι και οι σωστες.

Εκει λοιπον ειναι η διαφορα, στο τριμμερ εχει λιγοτερες ρυθμισεις, 9 αντι για 12. 

Χτένα οδηγός: 9 ρυθμίσεις μήκους (0,5 έως 7 χιλ.)

Ενω του τιτλου 12 ρυθμισεις 0.5-9mm

Η μπαταρια ιδια.

Ειναι φτηνοτερη ομως, Ελλαδα απο 32-33-34-36 μονιμα, να το ιστορικο τιμων απο σκρουτζ.

image.png.4588d81a7722200257f447f14ab9c5cb.png

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...