Προς το περιεχόμενο

Aποζημίωση 25.000 λιρών καλείται να καταβάλει άντρας για αρνητική αξιολόγηση μέσω TrustPilot


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εάν όντως ο άλλος δουλεύει με πρακτικές scammer και θες να προειδοποιήσεις τον κόσμο, τότε πώς γράφεις την κριτική σου επώνυμα?

"Κάποιος ίσως να έλεγε/έγραφε ότι είναι scammers! Προσοχή! Disclaimer! Όχι εγώ! Αυτός ο κάποιος ΔΕΝ είμαι εγώ. Εγώ δεν θα έλεγα ποτέ ότι είναι scammers. Αλλά ωστόσο ρε παιδί μου, έχω μερικά παραπονάκια [...]"

προφανώς και όχι - γράφετε τις κριτικές σας ανώνυμα και μέσω VPN ντε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 103
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, papoys1 είπε

Είπαμε ρε παιδιά άλλο κριτική άλλο βρίσιμο. Σήμερα δικάζουν το βρίσιμο , αύριο θα δικάζουν την κριτική , μεθαύριο την άποψη. Δικό τους το μαχαίρι δικό τους το πεπόνι.

΄Ετσι φιμώνεται σιγά - σιγά η ελευθερία λόγου στα δημοκρατικά καθεστώτα. (σιγά μην έχουν  απομείνουν και πολλά τέτοια σήμερα)😇

Αμα αρχίσω να σε βρίζω θα είσαι οκ ?Θα συνεχίσεις να λες για ελευθεριά του λόγου;

(παράδειγμα φερνω,δεν εχω κάτι προσωπικό μαζί σου ούτε και εχω βρίσει κανεναν σε φορουμ κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει ο κοσμος να αρχισει να σοβαρευεται....επειδη γραφει στο διαδικτυο νομιζει οτι μπορει να γραφει χωρις συνεπειες,να βριζει μανες,πατερες,να σπιλωνει συνειδησεις,επιχειρησεις και μετα να πηγαινει ησυχος να βλεπει big brother και survivor 

Γραφεις δημοσια βλακα.....εκατομμυρια ανθρωποι που δεν ειχαν ιδεα οτι υπαρχεις,μπορουν να σε βρουν.

Μαθε να γραφεις σαν ανθρωπος και οχι σαν τελειωμενος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
16 minutes ago, georgepppo said:

δικηγόροι λέρες μη μπλέξεις με την φάρα τους .....

Ελπίζω να τους το πεις αυτό και όταν θα χρειαστεις τις υπηρεσίες τους... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Αμα αρχίσω να σε βρίζω θα είσαι οκ ?Θα συνεχίσεις να λες για ελευθεριά του λόγου;

(παράδειγμα φερνω,δεν εχω κάτι προσωπικό μαζί σου ούτε και εχω βρίσει κανεναν σε φορουμ κλπ)

Εγώ ποτέ δεν βρίζω και ποτέ δεν ήμουν υπέρ του βρισίματος αλλά αν είναι να νοιώσεις καλά  βρίσε δεν έχω  πρόβλημα. Και στο γήπεδο οι περισσότεροι για αυτό το λόγο πάνε και όχι να στηρίξουν τις ομάδες τους. Από μένα ελεύθερα. Εάν δεν εξέφρασα καλά κάτι ή αν κάποιοι θέλουν να το μεταφράζουν κατά το δοκούν παραφράζοντάς το τι να πω. Ότι αγαπάει ο καθένας. 

Κατά τη δική μου σκέψη αν θέλεις να είσαι και εσύ μέσα σε αυτούς που ασχολούνται με το δέντρο και δε βλέπουν το δάσος δικό σου δικαίωμα. Όπως είπα και παραπάνω κανένα ζόρι δεν τραβάω αν κάποιος Βρετανός  τιμωρήθηκε με 25.000 λίρες. Και 40 να ήταν ούτε ζέστη ούτε κρύο. Αλλού στόχευαν αυτά που έγραψα και όποιος κατάλαβε κατάλαβε. όποιος δεν κατάλαβε ή δεν ήθελε να καταλάβει πάλι δεν τραβάω στεναχώρια. Ο καθένας με τη δική του σκέψη και τις δικές του απόψεις. Από μένα σεβαστές είναι όλες άσχετα με ποιες συμφωνώ και με ποιες διαφωνώ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, papoys1 είπε

Εγώ ποτέ δεν βρίζω και ποτέ δεν ήμουν υπέρ του βρισίματος αλλά αν είναι να νοιώσεις καλά  βρίσε δεν έχω  πρόβλημα. Και στο γήπεδο οι περισσότεροι για αυτό το λόγο πάνε και όχι να στηρίξουν τις ομάδες τους. Από μένα ελεύθερα. Εάν δεν εξέφρασα καλά κάτι ή αν κάποιοι θέλουν να το μεταφράζουν κατά το δοκούν παραφράζοντάς το τι να πω. Ότι αγαπάει ο καθένας. 

Κατά τη δική μου σκέψη αν θέλεις να είσαι και εσύ μέσα σε αυτούς που ασχολούνται με το δέντρο και δε βλέπουν το δάσος δικό σου δικαίωμα. Όπως είπα και παραπάνω κανένα ζόρι δεν τραβάω αν κάποιος Βρετανός  τιμωρήθηκε με 25.000 λίρες. Και 40 να ήταν ούτε ζέστη ούτε κρύο. Αλλού στόχευαν αυτά που έγραψα και όποιος κατάλαβε κατάλαβε. όποιος δεν κατάλαβε ή δεν ήθελε να καταλάβει πάλι δεν τραβάω στεναχώρια. Ο καθένας με τη δική του σκέψη και τις δικές του απόψεις. Από μένα σεβαστές είναι όλες άσχετα με ποιες συμφωνώ και με ποιες διαφωνώ.

Δεν βγαζουν νόημα αυτά που γραφεις.Ειδικά σε σχεση με το πρωτο σου ποστ που σχολίασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, vagos789 είπε

Πρεπει ο κοσμος να αρχισει να σοβαρευεται....επειδη γραφει στο διαδικτυο νομιζει οτι μπορει να γραφει χωρις συνεπειες,να βριζει μανες,πατερες,να σπιλωνει συνειδησεις,επιχειρησεις και μετα να πηγαινει ησυχος να βλεπει big brother και survivor 

Γραφεις δημοσια βλακα.....εκατομμυρια ανθρωποι που δεν ειχαν ιδεα οτι υπαρχεις,μπορουν να σε βρουν.

Μαθε να γραφεις σαν ανθρωπος και οχι σαν τελειωμενος

το ωραιο σε αυτο που γραφεις ειναι οτι ενας δικηγορος ξεκιναει να σε ψαχνει και ξεσκεπαζει την <<ανωνυμια>> σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν βγαζουν νόημα αυτά που γραφεις.Ειδικά σε σχεση με το πρωτο σου ποστ που σχολίασα.

Ας πούμε ότι αυτά που γράφω είναι ακατάληπτα και ας κλείσουμε το διάλογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 11/02/2021 at 13:55, Snoob said:

... στην ιστοσελίδα TrustPilot, καλείται να καταβάλει ποσό το οποίο ανέρχεται στις 25.000 λίρες, λόγω συκοφαντικής δυσφήμισης. ...

Κακώς, πολύ κακώς, κατά την γνώμη μου καταδικάστηκε για μια απλή αρνητική αξιολόγηση. Την γνώμη του είπε ο άνθρωπος και το σύστημα τον τιμωρεί. Αν δεν θέλετε αρνητικές αξιολογήσεις τότε να βάζετε κάποιον να τις φιλτράρει και ενίοτε να τις "βελτιώνει" ή να τις σβήνει.

Η εταιρεία θα μπορούσε να απαντήσει με κάτι σαν "ο κ. Γουέιμουθ δεν κατάλαβε ή δεν εξήγησε ή δεν έφερε στοιχεία κλπ" και όχι να αρχίσει πόλεμο με έναν πολίτη που ζήτησε τις επ'αμοιβή συμβουλές τους.
Μετά ψάχνουν να βρουν γιατί ο κόσμος δεν χωνεύει τους δικηγόρους.

.

On 11/02/2021 at 13:55, Snoob said:

... στη δικηγορική εταιρία Summerfield Browne, η οποία εδρεύει στο Λονδίνο, ...

name and shame, ευτυχώς και +1 στο insomnia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, billdanos είπε

Ελπίζω να τους το πεις αυτό και όταν θα χρειαστεις τις υπηρεσίες τους... 

ούτε οι νεκροθάφτες είναι αρεστοί στον κόσμο αλλά χρειάζονται , αλλά κάπου οι δικηγόροι (όχι όλοι) κλείνουν σπίτια για το συμφέρον τους 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, JohnGTA είπε

Βασικά τιμωρήθηκε η νοοτροπία του μέσου Έλληνα, δηλαδή δεν δείχνω σεβασμό στον επαγγελματισμό του άλλου και ζητάω τα ρέστα όταν δεν γίνεται η δουλειά μου με τα χρήματα που γουστάρω εγώ.

gg lads.

 

15 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

πυροβολήσανε τα πόδια τους βασικα.

η ανακοίωση του t pilot

Alert

Please be aware that this business has taken legal action against a consumer for a review left on this profile. 
We strongly oppose the use of legal action to silence consumer’s freedom of speech. As a public, open, review platform we believe strongly in consumers having the ability to leave feedback - good or bad - about a business at any time, without interference. 
This is the first time we’ve seen a business taking such extreme measures against a consumer voicing their genuine opinion. The vast majority of businesses on Trustpilot engage with their consumers or use our flagging tools to report content and resolve their issues.   
Unfortunately, we are required to remove the review which was the subject of the legal action. We are exploring our options to challenge this decision.
The business’ actions have resulted in media attention and this profile has seen a significant increase in reviews that don’t reflect an experience with the business.
Due to this, this profile has been temporarily closed for new reviews.

Βασικά δεν έχει να κάνει με το αν έχει δίκιο ο κατηγορούμενος σε σχέση με τις υπηρεσίες που του παρείχαν ή όχι, δηλ αν του έκανε την δουλειά η δικηγορική ή όχι, αλλά το δικαστήριο έβγαλε απόφαση για την αγωγή της εταιρίας εναντίον του, για δυσφήμιση.

Νομίζω ότι, ο κατηγορούμενος έπεσε σε λάθη, είτε εν αγνοία του (που δυσφήμισε την εταιρία δημόσια, χωρίς αποδεικτικά στοιχεία, είτε λόγω εγωισμού (π.χ. δεν προσέλαβε συνήγορο υπεράσπισης). 

Το πρώτο post θα το θεωρήσω λάθος , διότι δεν αφορά τον Έλληνα και μόνο, ούτε όταν δεν γίνετε η δουλειά σου, να δυσφημίζεις δημόσια, άσχετα με το τι πλήρωσες. Υπάρχουν οι νόμοι, που πρέπει να γνωρίζεις, αλλά και οι δικηγόροι, όταν δεν τους γνωρίζεις.

Η t pilot αντέδρασε ενστικτωδώς, διότι θίγετε η ίδια. Σίγουρα την γλίτωσε, διότι δημοσίευσε δυσφημιστικό περιεχόμενο, αλλά νομίζω της έγινε σχετικό υπόμνημα για μελλοντικό θέμα.

Πάντως το δικαστήριο σωστά έβγαλε απόφαση για την δυσφήμιση. Οι διαφορές λύνονται στα δικαστήρια. Ούτε με ξύλο, ούτε με απειλές, ούτε με δυσφήμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Makatsoras είπε

το ωραιο σε αυτο που γραφεις ειναι οτι ενας δικηγορος ξεκιναει να σε ψαχνει και ξεσκεπαζει την <<ανωνυμια>> σου...

Πρεπει να εχει δικαιωμα να το κανει οταν εσυ τον συκοφαντεις, απο την εταιρεια αυτη βιοποριζεται,δεν ειναι το χομπι του

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, JohnGTA είπε

Βασικά τιμωρήθηκε η νοοτροπία του μέσου Έλληνα, δηλαδή δεν δείχνω σεβασμό στον επαγγελματισμό του άλλου και ζητάω τα ρέστα όταν δεν γίνεται η δουλειά μου με τα χρήματα που γουστάρω εγώ.

gg lads.

Σοβαρά μιλάς τώρα; Όταν κάποιος πέφτει θύμα και αφήνει αρνητική αξιολόγηση σημαίνει πως δεν δείχνει σεβασμό στον "επαγγελματισμό" του άλλου; Αν υπήρχε επαγγελματισμός δεν θα είχε φτάσει σε αυτό το σημείο εξαρχής. Προσωπικά εγώ ο ίδιος έσκασα 4.500 ευρώ σε μεγάλο δικηγορικό γραφείο και δύο χρόνια μετά όχι μόνο δεν κάναν καμία ενέργεια αλλά προκαλέσαν και απώλεια σημαντικών προσωπικών μου δεδομένων. Εγώ δηλαδή που μετά από ταλαιπωρία δύο ετών, αναφορές στον Δικηγορικό Σύλλογο Αθηνών, συνομιλίες για μήνες, εν τέλη άφησα και μια αρνητική αξιολόγηση σημαίνει ότι δεν σέβομαι τον "επαγγελματισμό" τους; Έλα σε παρακαλώ πολύ. Μην τα τσουβαλιάζεις όλα κάτω από την γενικούρα της νοοτροπίας του μέσου Έλληνα που το έχετε κάνει καραμέλα όλοι. Μίλησε καλύτερα για την νοοτροπία του μέσου επαγγελματία που κοιτάζει με ημιγνώσεις και ψεύτικες υποσχέσεις να σου πάρει τα λεφτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, vagos789 είπε

Πρεπει να εχει δικαιωμα να το κανει οταν εσυ τον συκοφαντεις, απο την εταιρεια αυτη βιοποριζεται,δεν ειναι το χομπι του

 

ετσι ειναι.

για αυτο και προσεχουμε με τετοια πραγματα.

6 λεπτά πριν, Tiramolas είπε

Σοβαρά μιλάς τώρα; Όταν κάποιος πέφτει θύμα και αφήνει αρνητική αξιολόγηση σημαίνει πως δεν δείχνει σεβασμό στον "επαγγελματισμό" του άλλου; Αν υπήρχε επαγγελματισμός δεν θα είχε φτάσει σε αυτό το σημείο εξαρχής. Προσωπικά εγώ ο ίδιος έσκασα 4.500 ευρώ σε μεγάλο δικηγορικό γραφείο και δύο χρόνια μετά όχι μόνο δεν κάναν καμία ενέργεια αλλά προκαλέσαν και απώλεια σημαντικών προσωπικών μου δεδομένων. Εγώ δηλαδή που μετά από ταλαιπωρία δύο ετών, αναφορές στον Δικηγορικό Σύλλογο Αθηνών, συνομιλίες για μήνες, εν τέλη άφησα και μια αρνητική αξιολόγηση σημαίνει ότι δεν σέβομαι τον "επαγγελματισμό" τους; Έλα σε παρακαλώ πολύ. Μην τα τσουβαλιάζεις όλα κάτω από την γενικούρα της νοοτροπίας του μέσου Έλληνα που το έχετε κάνει καραμέλα όλοι. Μίλησε καλύτερα για την νοοτροπία του μέσου επαγγελματία που κοιτάζει με ημιγνώσεις και ψεύτικες υποσχέσεις να σου πάρει τα λεφτά. 

σωστο.

αλλα απο την αλλη θα σου πει ενας τριτος, και που να τις βρει τις αρτιες γνωσεις ενας επαγγελματιας?

μου θυμισες μια ιστορια***  παλια εδω σε ενα εργοστασιο που ζητουσανε εναν ηλεκτρολογο για το team συντηρησης.

εγω πεταχτηκε ενα πατριωτακι απο Καστορια. στο χωριο δουλευα ηλεκτρολογος και πιανουνε τα χερια μου.

του δωσανε εκει κατι εργαλεια να τους δειξει αν οντως ξερει για να τον παρουνε στην ομαδα.

στην δευτερη λαβη που εκανε πεσανε επανω του δυο και του τραβηξανε τα εργαλεια και τα καλωδια απο τα χερια.

μην με ρωτας τι και πως, αλλα ακουσα οτι ηπιανε απο τεσσερα σναπς για να συνερθουνε.

(***ιστoρια απο τους παλιους μεταναστες εδω στο αλερμανια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...