Προς το περιεχόμενο

Καλύτερο Fighting Game για PC - ONLINE -


ektelion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για pc αυτή την στιγμή το πιο δημοφιλές και με μεγαλύτερο player base με διαφορά είναι το Tekken 7.  Επίσης δεν υπάρχει fighting game (τουλάχιστον για το online κομμάτι) που να μην είναι competitive. Όλοι οι καινούργιοι παίχτες θα φάνε ανελέητο ξύλο μέχρι να μάθουν...

Online fighting game και casual δεν νομίζω ότι πάνε μαζί...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kazeta είπε

Για pc αυτή την στιγμή το πιο δημοφιλές και με μεγαλύτερο player base με διαφορά είναι το Tekken 7.  Επίσης δεν υπάρχει fighting game (τουλάχιστον για το online κομμάτι) που να μην είναι competitive. Όλοι οι καινούργιοι παίχτες θα φάνε ανελέητο ξύλο μέχρι να μάθουν...

Online fighting game και casual δεν νομίζω ότι πάνε μαζί...

Νταξ, ίσως να μην το έθεσα σωστά. Ίσως πιο σωστή διατύπωση θα ήταν "να συνυπολογίζεται το skill κατά το matchmaking". Έχω λιώσει Tekken σε Playstation, αλλά αυτή τη φορά είπα να δοκιμάσω Street Fighter που έχω να παίξω από εποχές Amiga. Θα γελάσει ο κάθε πικραμένος XD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kazeta είπε

Για pc αυτή την στιγμή το πιο δημοφιλές και με μεγαλύτερο player base με διαφορά είναι το Tekken 7.  Επίσης δεν υπάρχει fighting game (τουλάχιστον για το online κομμάτι) που να μην είναι competitive. Όλοι οι καινούργιοι παίχτες θα φάνε ανελέητο ξύλο μέχρι να μάθουν...

Online fighting game και casual δεν νομίζω ότι πάνε μαζί...

Το T7 σίγουρα δεν είναι πιο ενεργό από το SFV ούτε κατά το ήμισυ και είναι λογικό γιατί παίζεις και με χρήστες ps4/5 και pc. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι λόγο τοποθεσίας μας κάνει match making με την Ευρώπη, μισή Αφρική και μισή Ασία και μέση ανατολή οπότε οι ποιότητες είναι έντονα διαφορετικές. Κατά τα άλλα όμως αγώνες βρίσκεις για πλάκα εντός δευτερόλεπτων για τα ranks ως ultra gold. Μετά αρχίζει δυσκολεύει αλλά και πάλι θα βρίσκεις σχετικά καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Το T7 σίγουρα δεν είναι πιο ενεργό από το SFV ούτε κατά το ήμισυ και είναι λογικό γιατί παίζεις και με χρήστες ps4/5 και pc. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι λόγο τοποθεσίας μας κάνει match making με την Ευρώπη, μισή Αφρική και μισή Ασία και μέση ανατολή οπότε οι ποιότητες είναι έντονα διαφορετικές. Κατά τα άλλα όμως αγώνες βρίσκεις για πλάκα εντός δευτερόλεπτων για τα ranks ως ultra gold. Μετά αρχίζει δυσκολεύει αλλά και πάλι θα βρίσκεις σχετικά καλά. 

Μιλούσα αποκλειστικά για pc...

Τώρα:

Street fighter v 3,152 In-Game

Tekken 7 5,312 In-Game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

7 ώρες πριν, ektelion είπε

Νταξ, ίσως να μην το έθεσα σωστά. Ίσως πιο σωστή διατύπωση θα ήταν "να συνυπολογίζεται το skill κατά το matchmaking". Έχω λιώσει Tekken σε Playstation, αλλά αυτή τη φορά είπα να δοκιμάσω Street Fighter που έχω να παίξω από εποχές Amiga. Θα γελάσει ο κάθε πικραμένος XD

Αν θες κασουαλ καταστάσεις, μπορείς να με κάνεις add στο steam για να παίζουμε μαζί. Θα ήθελα να παίζω και εγώ που και που κανα fighting game για να κάνω κανένα διάλειμα απο το Path of exile. Δεν είμαι καθόλου καλός στα fighting games οπότε το online matchmaking δεν με τραβάει και τόσο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Kazeta είπε

Μιλούσα αποκλειστικά για pc...

Τώρα:

Street fighter v 3,152 In-Game

Tekken 7 5,312 In-Game

Δεκτό αλλά δεν θα παίζει μόνο με pc στο sfv εκτός και αν το επιλέξει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επανέρχομαι στο θέμα για να ξαναγράψω το soulcalibur και αυτό που μου αρέσει σε αυτό το game εκτός σχεδόν της άψογου balance σε όλους τους χαρακτήρες είναι ότι βρίσκεις online αμέσως. 

Eπειδή έχω δοκιμάσει και ότι παίζει από tekken μέχρι το mortal kombat το soulcalibur είναι μακράν το καλύτερο στο να βρίσκεις με την μια ματσαρίσματα.

To μόνο κακό είναι ότι επειδή είναι παιχνίδι που κλείνει τριετία μην περιμένει κανείς που το πιάνει τώρα να μπορέσει να σταθεί σε online. Απλά θα το πετάξουν στον αέρα και θα πέσει μόνο κάτω με perfect :D 

To έχει και το xbox pass για όποιον ενδιαφέρετε 

Επεξ/σία από chek2fire
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, chek2fire είπε

To μόνο κακό είναι ότι επειδή είναι παιχνίδι που κλείνει τριετία μην περιμένει κανείς που το πιάνει τώρα να μπορέσει να σταθεί σε online. Απλά θα το πετάξουν στον αέρα και θα πέσει μόνο κάτω με perfect :D 

Αυτό είναι το βασικό μου πρόβλημα και ο λόγος που λατρεύω το MK11. Γιατί μπορείς να σπας κόμπο και να μην ξεφτιλίζεσαι τελείως, όσο ανώτερος κι αν είναι ο αντίπαλος. Αντίστοιχα, στο ΜΚ10 δεν υπήρχε κάτι τέτοιο κι έτρωγα 12χιτα κόμπο χωρίς να μπορώ να κάνω τίποτα. Δεν βρίσκω το νόημα αυτής της φάσης και προσωπικά το θεωρώ game breaking για ένα fighting game να μην μπορείς να σπάσεις κόμπο. 

Έχοντας ξεκινήσει δειλά-δειλά το SFV δηλώνω αρκετά έως πολύ ικανοποιημένος. Μου φαίνεται ότι έχει τη φιλοσοφία ενός pure fighting game, χωρίς σάλτσες και gimmicks (βλ. X-Ray attacks κλπ) που εν τέλει μάλλον υποβαθμίζουν, παρά ενισχύουν την εμπειρία. Βέβαια είμαι τελείως noob ακόμη και είναι πολύ πιθανό να αλλάξει η άποψή μου σε βάθος χρόνου. Η αρχική εμπειρία, όμως, είναι πολύ θετική :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ektelion είπε

Αυτό είναι το βασικό μου πρόβλημα και ο λόγος που λατρεύω το MK11. Γιατί μπορείς να σπας κόμπο και να μην ξεφτιλίζεσαι τελείως, όσο ανώτερος κι αν είναι ο αντίπαλος. Αντίστοιχα, στο ΜΚ10 δεν υπήρχε κάτι τέτοιο κι έτρωγα 12χιτα κόμπο χωρίς να μπορώ να κάνω τίποτα. Δεν βρίσκω το νόημα αυτής της φάσης και προσωπικά το θεωρώ game breaking για ένα fighting game να μην μπορείς να σπάσεις κόμπο. 

Έχοντας ξεκινήσει δειλά-δειλά το SFV δηλώνω αρκετά έως πολύ ικανοποιημένος. Μου φαίνεται ότι έχει τη φιλοσοφία ενός pure fighting game, χωρίς σάλτσες και gimmicks (βλ. X-Ray attacks κλπ) που εν τέλει μάλλον υποβαθμίζουν, παρά ενισχύουν την εμπειρία. Βέβαια είμαι τελείως noob ακόμη και είναι πολύ πιθανό να αλλάξει η άποψή μου σε βάθος χρόνου. Η αρχική εμπειρία, όμως, είναι πολύ θετική :)

Και στο MKX σπας combos αν έχεις meter. Το πιο skillάτο σε combo breakers είναι το killer instict πάντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ektelion είπε

Αυτό είναι το βασικό μου πρόβλημα και ο λόγος που λατρεύω το MK11. Γιατί μπορείς να σπας κόμπο και να μην ξεφτιλίζεσαι τελείως, όσο ανώτερος κι αν είναι ο αντίπαλος. Αντίστοιχα, στο ΜΚ10 δεν υπήρχε κάτι τέτοιο κι έτρωγα 12χιτα κόμπο χωρίς να μπορώ να κάνω τίποτα. Δεν βρίσκω το νόημα αυτής της φάσης και προσωπικά το θεωρώ game breaking για ένα fighting game να μην μπορείς να σπάσεις κόμπο. 

Έχοντας ξεκινήσει δειλά-δειλά το SFV δηλώνω αρκετά έως πολύ ικανοποιημένος. Μου φαίνεται ότι έχει τη φιλοσοφία ενός pure fighting game, χωρίς σάλτσες και gimmicks (βλ. X-Ray attacks κλπ) που εν τέλει μάλλον υποβαθμίζουν, παρά ενισχύουν την εμπειρία. Βέβαια είμαι τελείως noob ακόμη και είναι πολύ πιθανό να αλλάξει η άποψή μου σε βάθος χρόνου. Η αρχική εμπειρία, όμως, είναι πολύ θετική :)

το ότι σε πετάει κάποιος στο soulcalibur στον αέρα δεν είναι λόγο κακού σχεδιασμού του game αλλά από δική σου αδυναμία όπως και το ότι δεν μπορείς να βγάλεις άμυνα έγκαιρα.. Γιαυτό είναι μεγάλο κόλλημα σαν fighting game γιατί πάντα ξέρεις που έχεις κάνει λάθος και έχεις χάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...