Προς το περιεχόμενο

Η νέα λειτουργία FPS Boost για τα Xbox Series X/S μπορεί μέχρι και να διπλασιάσει τα fps κάποιων παιχνιδιών


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ενδιαφέρον το post , η αλήθεια είναι οτι φαίνεται η Microsoft να εχει το πανω χερι μεχρι στιγμης σε αυτη τη γενια consoles.

Στα σχολια κλασσικα ολοι οι μεγαλοεπιστημονες με διδακτορικα και χρονια εμπειριας σε console engines , hardware performance , 3d processing κτλπ κτλπ

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή βγήκαν οι νέες κονσόλες για να παίζουν με fps της προκοπής τα παιχνίδια της προηγούμενης?? Αυτή τη δουλειά την έκανε και το Χbox Οne X και το Ps4 Pro.

Ειδικά για το Χbox Οne X, τα μισά να ισχύουν από όσα λέγανε όταν το κυκλοφορήσανε, τέτοιες βελτιώσεις θα έπρεπε να τις κάνει Day One..

 

  • Confused 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, nicknickyout είπε

Δεν ξερω, μονο εμενα μου φαινεται κουλο να παιζεις με χειριστηριο? Εχω κονσολα και απλα δεν θελω να την αγγιξω απο τη στιγμη που πηρα gaming pc.

Εγώ παλι με series Χ παίζω με Mouse και πληκτρολογιο ΚΑΝΟΝΙΚΑ με το gamesir νx, και από όταν είχα το one s... με ένα κόστος 80 ευρω επιπλέον της αγοράς της κονσόλας... και δεν έχω ξαναγγιξει το pc για game και γλυτωσα χιλιάρικα για αγορά και αναβαθμισεις game pc ... είναι πως το βλεπει κανείς φιλτατε.

Επεξ/σία από georgetsl
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, georgetsl είπε

Εγώ παλι με series Χ παίζω με Mouse και πληκτρολογιο ΚΑΝΟΝΙΚΑ με το gamesir νx, και από όταν είχα το one s... με ένα κόστος 80 ευρω επιπλέον της αγοράς της κονσόλας... και δεν έχω ξαναγγιξει το pc για game και γλυτωσα χιλιάρικα για αγορά και αναβαθμισεις game pc ... είναι πως το βλεπει κανείς φιλτατε.

Για δωσε μ λιγες πληροφοριες. Παιζουν ολα τα παιχνιδια με ποντικι και πληκτρολογιο?

Μπορω να βαλω οτι να ναι πληκτρολογιο ή μονο αυτο? Αυτο που λες ειναι ολοκληρο πληκτρολογιο ή μονο το wasd οπως ειδα σε κατι εικονες?

το assassins creed, το gta και το rdr2 τα παιζει?

Εχω το one s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, darkwolf8 είπε

Ναι για αυτον που τα εχει.Για να φτιαξεις ενα συστημα 4κ ξερεις ποσα λεφτα θες.Και αστο αυτην την εποχη που θα σου παει ο κουκος αηδονι.Για 4κ θες 3080 αρα μιλαμε για συστημα απο 2000 και ανεβαινε.Για μενα η καλυτερη λυση ειναι ενα συστηματακι για fps 1080p και μια κονσολα για 4κ gaming σε τουμπανο τηλεοραση.

Ότι δηλαδή εσύ πιστεύεις πραγματικά ότι το PS5 που κάνει 400 δολάρια (MSRP) βγάζει παρόμοια 4K απόδοση με PC με κάρτα γραφικών 3080 που ΜΟΝΟ αυτή κάνει 700 (MSRP)

Το 4Κ των κονσολών δεν έχει καμία σχέση με το upscaling και τα διάφορα παρόμοια tricks που γίνονται με το 4K που εννοούμε στο PC

Επεξ/σία από Hacker?pcs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, TheCisconian είπε

Πολύ ενδιαφέρον το post , η αλήθεια είναι οτι φαίνεται η Microsoft να εχει το πανω χερι μεχρι στιγμης σε αυτη τη γενια consoles.

Στα σχολια κλασσικα ολοι οι μεγαλοεπιστημονες με διδακτορικα και χρονια εμπειριας σε console engines , hardware performance , 3d processing κτλπ κτλπ

Αυτό περίμενα απο νέα γενιά, να κάνει τα παλιά παιχνίδια καλύτερα χωρίς να προσφέρει νέα. Πρόοδος.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Hacker?pcs είπε

Ότι δηλαδή εσύ πιστεύεις πραγματικά ότι το PS5 που κάνει 400 δολάρια (MSRP) βγάζει παρόμοια 4K απόδοση με PC με κάρτα γραφικών 3080 που ΜΟΝΟ αυτή κάνει 700 (MSRP)

Το 4Κ των κονσολών δεν έχει καμία σχέση με το upscaling και τα διάφορα παρόμοια tricks που γίνονται με το 4K που εννοούμε στο PC

Συμφωνω αλλα 3080 στα 700 δεν.Επισης μια 3080 συνδυαζεται και με αλλα ακριβα parts(μητρικη,επεξεργαστη,τροφοδοτικο).Το δικο μου pc κοστιζει καπου στα 1000 και φορα 5600χτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, darkwolf8 είπε

Συμφωνω αλλα 3080 στα 700 δεν.Επισης μια 3080 συνδυαζεται και με αλλα ακριβα parts(μητρικη,επεξεργαστη,τροφοδοτικο).Το δικο μου pc κοστιζει καπου στα 1000 και φορα 5600χτ.

Θέλω να πω ότι δεν είναι το ίδιο. 4Κ κανονικό σαν αυτό των PC δεν είναι φθηνό, οι κονσόλες απλά δεν μπορούν, όπως δεν μπορούν και τα φθηνότερα PC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Hacker?pcs είπε

Θέλω να πω ότι δεν είναι το ίδιο. 4Κ κανονικό σαν αυτό των PC δεν είναι φθηνό, οι κονσόλες απλά δεν μπορούν, όπως δεν μπορούν και τα φθηνότερα PC

Εγω οπως ειπα ειμαι της αποψης ενα καλο pc για fps και μια κονσολα για 4κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, darkwolf8 είπε

Εγω οπως ειπα ειμαι της αποψης ενα καλο pc για fps και μια κονσολα για 4κ

Αυτό σου λέω, το 4Κ των κονσολών δεν είναι το ίδιο με αυτό των PC, το native 4K render δηλαδή, συνήθως είναι τύπου upscale και άλλα τέτοια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, TheGrisGrisMan είπε

Mόνο στο dashboard? Βάλτε και ένα μπουτόν πληηηήζ!!! Έτσι για την καλτίλα 😀

F3DEF621-328C-4F41-A00F-D45AAB7CCB9F.jpeg.6fe3ece2db58d154698fba20cd47da6f.jpeg

οσα δεν φτανει  αλεπου φωναζει τον λυκο και ξερεις το παρακατω  χαχαχαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, nicknickyout είπε

Για δωσε μ λιγες πληροφοριες. Παιζουν ολα τα παιχνιδια με ποντικι και πληκτρολογιο?

Μπορω να βαλω οτι να ναι πληκτρολογιο ή μονο αυτο? Αυτο που λες ειναι ολοκληρο πληκτρολογιο ή μονο το wasd οπως ειδα σε κατι εικονες?

το assassins creed, το gta και το rdr2 τα παιζει?

Εχω το one s

ειναι μονο το wasd + το δικο του mouse ή οποιο αλλο θες εσυ ( πχ. logitech 502 :) ) και απο εκει και περα κανει emulation τα πληκτρα απο το gamepad του xbox . Μεχρι ωρας οτι game εχω βαλει παιζουν κανονικα με το wasd + mouse  , ενδεικτικα  tomb rider , assasin creed odyssey/origin, warthunder, world of warship, battelfield , call of duty WII , sekiro ,  κλπ κλπ .....to GTA δεν το εχω αλλα απο την στιγμη που κανει emulation το gamepad και του προγραμματιζεις ολα τα πληκτρα με τις εντολες ,θα παιζει σιγουρα ...μεχρι ωρας οτι εχω κατεβασει μεσω gamepass και χρήζουν mouse για καλυτερο gameplay  , λειτουργει αψογα !!!

Επεξ/σία από georgetsl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για pc gaming μην πολύ το συζητάτε τώρα πια. Είναι πανάκριβα τα παρτς, παίζουν τα bitcoin και όπως όλα με τον πληθωρισμό είναι πανάκριβα πλέον. Η οικονομία κάτω γενικότερα με κορονοοϊο και επιδόματα της πλάκας.

Σαν και εμένα που πριν 13-14 χρόνια έτρωγα σε καλά εστιατόρια και έρεε το χρήμα γενικότερα. Και τότε κόστιζε το gaming PC αλλά έδινες ευκολότερα και το έφτιαχνες. Τώρα delivery και καφέ στο χέρι (ενόψει και της καραντίνας βέβαια). Κάπως έτσι είναι αυτά που συζητάτε τα pc για 4Κ και ιστορίες.

Βολευτειτε με το σουβλάκι (ps5, xsex κτλπ) γιατί αλλιώς πρέπει να δώσεις όσο ένα καινούργιο scooter για να φτιάξεις pc της προκοπής και πάλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, georgetsl είπε

ειναι μονο το wasd + το δικο του mouse ή οποιο αλλο θες εσυ ( πχ. logitech 502 :) ) και απο εκει και περα κανει emulation τα πληκτρα απο το gamepad του xbox . Μεχρι ωρας οτι game εχω βαλει παιζουν κανονικα με το wasd + mouse  , ενδεικτικα  tomb rider , assasin creed odyssey/origin, warthunder, world of warship, battelfield , call of duty WII , sekiro ,  κλπ κλπ .....to GTA δεν το εχω αλλα απο την στιγμη που κανει emulation το gamepad και του προγραμματιζεις ολα τα πληκτρα με τις εντολες ,θα παιζει σιγουρα ...μεχρι ωρας οτι εχω κατεβασει μεσω gamepass και χρήζουν mouse για καλυτερο gameplay  , λειτουργει αψογα !!!

Μαλιστα, αρα δεν ειναι η εμπειρια του πληκτρολογιου. Ουσιαστικα κερδιζεις το ποντικι.

Με ψιλοχαλασε το emulate, γιατι για παραδειγμα, στο AC Odyssey, με το 1,2,3,4,`  κανεις τα special του χαρακτηρα, φανταζομαι οτι με το emulate πρεπει να κανεις assign σε καποιο κουμπι με συνδιασμο που το χαλαει.

Με αλλα λογια δεν ειναι για εμενα αυτο. Το σωστο θα ηταν, να εβαζες πληκτρολογιο και να ηταν ετοιμο οπως και να αλλαζαν τα κουμπια στα γραφικα, δηλαδη να ελεγε πατα "F" αντι για "A" οπως κανει το pc οταν του βαζεις χειριστηριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...