Προς το περιεχόμενο

AVM FRITZ!Box 7590 σε Wind Fiber.


blerydj

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 23/6/2021 στις 11:04 ΠΜ, ilpapacha είπε

Η VoIP τηλεφωνία δεν μπορεί να παίξει στο Fritzbox. Για να έχεις και την τηλεφωνία χρειάζεσαι να βάλεις και τα 2 μηχανήματα (Fritzbox + wind μόντεμ).

Στο παρακάτω ποστ θα βρεις οδηγίες για να βάλεις σε Bridge Mode το μόντεμ της wind και πως να το συνδέσεις στο Fritzbox

https://www.adslgr.com/forum/threads/1067636-VOIP-ΣΕ-FRITZBOX-7590-ή-παράλληλη-συνδεση-με-Technicolor-TG789V2?p=6686147#post6686147

Οι οδηγίες αφορούν το ZTE H268N

Αν έχεις κάποιο άλλο μόντεμ από Wind, θα πρέπει να βρεις τις αντίστοιχες ρυθμίσεις, για να μπει σε Bridge Mode. Οι ρυθμίσεις που αφορούν το Fritzbox παραμένουν οι ίδιες.

Υπάρχουν αντίστοιχες ρυθμίσεις για το zyxel vmg8623-t50b?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/6/2021 στις 8:14 ΜΜ, dis83 είπε

False alarm. 

Υπήρχε λάθος αντιστοίχιση username - password. Κάνανε ένα reset από τη Wind και συνδέθηκε αμέσως. 

Συγχρονίζει σε ίδια ταχύτητα με το ZTE αλλά καθόλου δεν με απασχολεί. Το θέμα είναι να παραμένει σταθερό. Πολύ καλύτερη κάλυψη WiFi πρόλαβα να παρατηρήσω και υπερπλήρες από πληροφορίες UI. 

Δεν ξέρω ακόμα (δεν έχω προλάβει να δω manual) πως να συνδέσω το τηλέφωνο. Να το αφήσω όπως ήταν με splitter πριν το ρούτερ ή να το ρίξω κι αυτό στο ρούτερ ; 

Έχω το ίδιο θέμα με το 7530 AX. Συγχρονίζει το vdsl αλλά δεν βγαίνει στο Internet. Απ την wind μου έδωσαν username/pass (χωρίς να κάνουν κάτι reser) και δεν παίζει. Δεν μπορούν λέει να κάνουν reset. Τι άλλες ρυθμίσεις έβαλες; VLAN, DSL ATM settings;

Ευχαριστώ 

EDIT:

Βρέθηκε άκρη φυσικά αλλάζοντας το password και βάζοντας vlan 835

Επεξ/σία από MiJ16
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Στις 4/1/2023 στις 12:02 ΠΜ, MiJ16 είπε

Έχω το ίδιο θέμα με το 7530 AX. Συγχρονίζει το vdsl αλλά δεν βγαίνει στο Internet. Απ την wind μου έδωσαν username/pass (χωρίς να κάνουν κάτι reser) και δεν παίζει. Δεν μπορούν λέει να κάνουν reset. Τι άλλες ρυθμίσεις έβαλες; VLAN, DSL ATM settings;

Ευχαριστώ 

EDIT:

Βρέθηκε άκρη φυσικά αλλάζοντας το password και βάζοντας vlan 835

Καλησπέρα, πρόσφατα αγόρασα το 7530 ax και προσπαθώ να συνδέσω το τηλέφωνο, μία αναλογική ασύρματη συσκευή Panasonic KX-TG1611. Κάλεσες στην wind και σου έδωσαν τους κωδικούς για το VoIP;

Θα μπορούσες να μου πεις τη συνδεσιμολογία και αν πρέπει να κάνω κάποιοες επιπλέον ρυθμίσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, PromoAcc είπε

Καλησπέρα, πρόσφατα αγόρασα το 7530 ax και προσπαθώ να συνδέσω το τηλέφωνο, μία αναλογική ασύρματη συσκευή Panasonic KX-TG1611. Κάλεσες στην wind και σου έδωσαν τους κωδικούς για το VoIP;

Θα μπορούσες να μου πεις τη συνδεσιμολογία και αν πρέπει να κάνω κάποιοες επιπλέον ρυθμίσεις;

Δεν έχω voip, όποτε δεν μπορω να σε βοηθήσω σε αυτό. Τα στοιχεία του λογαριασμού ppp κατάφερα να πάρω μέσω γνωστού…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...