Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Μα οι κάρτες είναι λίγες. Έχουν βγει κατά καιρούς στοιχεία παραλαβών από μεγάλα καταστήματα στην Ευρώπη και στην Αμερική και τα νούμερα είναι πενιχρά. Ακόμη και διψήφια νούμερα σε κάποιες υλοποιήσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχουν βγει αρκετες καρτες πολυ περισσοτερες απο καθε αλλη γενια αν αληθευουν οι φημες. Απλα οχι πολλες στην λιανικη. Φευγουν batches κατευθειαν απο AIBs σε φαρμες κυριως..

Και ειναι λογικο αν μπορει ο αλλος να γλυτωσει τα distribution costs και να παρει ιδια τιμη ανα κομματι ή παρομοια γιατι να προτιμησει να τα σπρωξει λιανικη;  Που θα σε βαλει το καταστημα λιανικης μετα σε σειρα αναμονης και οτι παραλαμβανει εχει καλως.. Και οπως ειπε και ο Coppermine μετα και αυτοι σου περνανε το αυξημενο κοστος γιατι αγοραζουν οτι στοκ τους αναλογει σε αυξημενη τιμη αρα θα σου πουλησουν οχι μονο σε αυξημενη τιμη λιανικης αλλα και σκαλπαρισμενη κιολας ακυρωνοντας με διαφορα προσχηματα για να πουλησουν με καπελα

Οτι περισσευει ειδικα στο launch σκουπιζεται απο botakia και scalpers

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Μα οι κάρτες είναι λίγες. Έχουν βγει κατά καιρούς στοιχεία παραλαβών από μεγάλα καταστήματα στην Ευρώπη και στην Αμερική και τα νούμερα είναι πενιχρά. Ακόμη και διψήφια νούμερα σε κάποιες υλοποιήσεις..

Σύμφωνα με όλους τους youtuber ειδήμονες πάντως,η παραγωγή της 3χ σειράς έχει ξεπεράσει κάθε προηγούμενο.Γιατί δεν φτάνουν σε εμάς είναι άλλο θέμα.Εγώ πχ έχω αλλάξει 7 3090,και τώρα κατεπιλογη μου βέβαια,έχω μείνει χωρίς κάρτα.Αλλα όπως λέει κ ο coppermine πιο πάνω μέχρι εδώ,σε msrp κ λίγο πιο πάνω ναι,αλλιώς θα κάτσω με τη 1080ti επαόριστον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα κανω παραγγελια στην evga και του χρονου με το καλο που θα εχω αφησει και ενα φραγκο στην ακρη θα ερθει και η ειδοποιηση, την 3080 περιμενω απο τον Νοεμβριο βαρεθηκα και τα εφαγα τα λεφτα π ειχα για να την παρω 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Και εγώ έχω κάνει auto-notify στο EVGA EU για δώρο Χριστουγέννων στον εαυτό μου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

2 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

Αυτό το ξέραμε...Evga notify κ υπομονή,όποτε έρθει.Κατασκήνωση στο site μόλις ενημερώσουν για τα elite members και notify από το πρώτο δέκατο

 

Επεξ/σία από Matrix7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, etze είπε

μετα απο μια συντομη επικοινωνια με γνωστο μεγαλο καταστημα μου επιβεβαιωσαν πως οι 3080ti θα ειναι ολες >2k ευρω

 

Μετά από σύντομη επικοινωνία με την τσέπη μου, μπορώ να επιβεβαιώσω πως με τέτοιες τιμές δεν πρόκεται καν να ασχοληθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, hln3 είπε

Μετά από σύντομη επικοινωνία με την τσέπη μου, μπορώ να επιβεβαιώσω πως με τέτοιες τιμές δεν πρόκεται καν να ασχοληθώ.

ναι και γω για εκει ειμαι μαλλον :P

το ειχα πιστεψει παντως για μια στιγμη πως μπορει να φτασουν καρτες γραφικων στα χερια μας σε τιμες οχι πολυ ακραιες

τελος παντων, πρεπει να ψαχτω λιγο για το μελλον και να αλλαξω τα καταστηματα απο τα οποια ψωνιζα και ελπιζω να κανουν και οι υπολοιποι καταναλωτες το ιδιο 

Επεξ/σία από etze
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, etze είπε

ναι και γω για εκει ειμαι μαλλον :P

το ειχα πιστεψει παντως για μια στιγμη πως μπορει να φτασουν καρτες γραφικων στα χερια μας σε τιμες οχι πολυ ακραιες

τελος παντων, πρεπει να ψαχτω λιγο για το μελλον και να αλλαξω τα καταστηματα απο τα οποια ψωνιζα και ελπιζω να κανουν και οι υπολοιποι καταναλωτες το ιδιο 

Αυτό που λες θα είχε ουσία αν υπήρχαν μαγαζιά που πουλούσαν πχ msrp. Δεν υπάρχουν όμως και δεν είναι τυχαίο το ότι όλοι έχουν πάνω κάτω ίδιες τιμές με μικρές αποκλίσεις. Ιδιαίτερα δε, η συγκεκριμένη περίοδος δεν είναι καθόλου αντιπροσωπευτική,  καθώς πχ οι αλυσίδες είχαν χαμηλότερες τιμές στις gpu σε σχέση με σκρουτζομαγαζα, με τη διαφορά ότι τα σκρουτζομαγαζα βρισκουν κάποιες κάρτες και σκαλπάρουν, ενω οι αλυσίδες έχουν λίστες που δεν προχωράνε ποτέ (κι επίσης σκαλπαρουν εμμέσως κάποιες φορές). Γιατί; Τα έχουμε ξαναπεί, προσφορά και ζήτηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...