Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Deu164 είπε

https://www.profesionalreview.com/2021/06/02/gigabyte-rtx-3080-ti-eagle-12g-review/

Τυχαία το βρήκα, από ότι λένε φαίνεται τα έφτιαξε ή τουλάχιστον έκαναν ότι μπορούσε να γίνει με το συγκεκριμένο cooler

Gigabyte-RTX-3080-Ti-EAGLE-Review18.jpg


Gigabyte-RTX-3080-Ti-EAGLE-Review24.jpg

Gigabyte-RTX-3080-Ti-EAGLE-Review31.png

αντε ωραια

τωρα το μονο που μενει ειναι να μας τις παραδοσουν μεσα στο καλοκαιρι και στην τιμη που εγινε η παραγγελια :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για όποιον ψάχνει κάρτα πάντως σε τιμές καλύτερες από τα περισσότερα καταστήματα (μην αρχίσετε πάλι με τις τιμές,είναι αυτές π είναι)ρίξτε μια ματιά στο pc componentes.Χθες παρήγγειλα σήμερα πήρα tracking.Χρησιμοποιει φπα Ισπανίας κ δεν Μ το άλλαξε στο check out.Έχει ετοιμοπαράδοτες (είχε τουλάχιστον όταν τσέκαρα).

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

Παιδιά για όποιον ψάχνει κάρτα πάντως σε τιμές καλύτερες από τα περισσότερα καταστήματα (μην αρχίσετε πάλι με τις τιμές,είναι αυτές π είναι)ρίξτε μια ματιά στο pc componentes.Χθες παρήγγειλα σήμερα πήρα tracking.Χρησιμοποιει φπα Ισπανίας κ δεν Μ το άλλαξε στο check out.Έχει ετοιμοπαράδοτες (είχε τουλάχιστον όταν τσέκαρα).

Welcome to the Ftw3 Ultra Club bro.....με το καλό και το βούτημα στο κιτάκι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Welcome to the Ftw3 Ultra Club bro.....με το καλό και το βούτημα στο κιτάκι!

Thanks man...Welcome back εννοείς,η  evga πρέπει να με κάνει elite των elite με τόσες 😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και μου αλλαξανε το thread χωρις λογο και ειπαν να συνεχισω εδω, εγω εχω να ρωτησω, τι πιστευετε/γνωριζετε οτι θα γινει με τα LHR μοντελα, στις ηδη υπαρχουσες παραγγελιες (πχ απο πλαισιο)?

Θα αλλαξει ο serial number και θα πρεπει να ακυρωσω την παλια παραγγελια και να κανω νεα? Θα μας αντικαταστησουν αυτοματα ή κατοπιν τηλ τις παραγγελιες με τις LHR στην ιδια σειρα προτεραιοτητας?

Και το κερασακι στην τουρτα... θα ζητησουν περισσοτερα χρηματα? Γιατι σιγα μην με αφησουν να παρω τωρα καρτα 3060ti με 600€... πιστευω οτι θα φαω ευκολα +200€ καπελο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, TerrorGore είπε

Μιας και μου αλλαξανε το thread χωρις λογο και ειπαν να συνεχισω εδω, εγω εχω να ρωτησω, τι πιστευετε/γνωριζετε οτι θα γινει με τα LHR μοντελα, στις ηδη υπαρχουσες παραγγελιες (πχ απο πλαισιο)?

Θα αλλαξει ο serial number και θα πρεπει να ακυρωσω την παλια παραγγελια και να κανω νεα? Θα μας αντικαταστησουν αυτοματα ή κατοπιν τηλ τις παραγγελιες με τις LHR στην ιδια σειρα προτεραιοτητας?

Και το κερασακι στην τουρτα... θα ζητησουν περισσοτερα χρηματα? Γιατι σιγα μην με αφησουν να παρω τωρα καρτα 3060ti με 600€... πιστευω οτι θα φαω ευκολα +200€ καπελο...

Μάλλον το Πλαίσο πρέπει να ρωτήσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

5% η 3070Ti από την 3070, ε εντάξει το μάμησαν τελείως όμως τώρα.. https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-rtx-3070-ti-founders-edition/28.html

κυριολεκτικά, mem oc είναι :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι περιεργος αν εβγαζαν μαζι τις 3070 με τις 3070 Ti τι διαφορα θα ειχαν στην τιμη;

Αν και απο οσο θυμαμαι ουτε η απλη 2070 με την Super ειχε σοβαρη διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Αν και απο οσο θυμαμαι ουτε η απλη 2070 με την Super ειχε σοβαρη διαφορα.

TU106 vs TU104. H 2070S είχε καλύτερο πυρήνα τουλάχιστον..

11 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

κυριολεκτικά, mem oc είναι :D 

Γενικά είναι εντελώς χαζό release ακόμη και για τον λόγο που την έβγαλε η NVIDIA, για να πουλήσει πιο ακριβά δηλαδή τους 104 πυρήνες. Έχει GDDR6X για κάποιο περίεργο λόγο οπότε το supply των GDDR6X μοιράζεται και άλλο, αντί να είναι μόνο στις  ακριβότερες 3080 και 3080Ti από τις οποίες η NVIDIA θέλει να πουλάει περισσότερες..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

TU106 vs TU104. H 2070S είχε καλύτερο πυρήνα τουλάχιστον..

Γενικά είναι εντελώς χαζό release ακόμη και για τον λόγο που την έβγαλε η NVIDIA, για να πουλήσει πιο ακριβά δηλαδή τους 104 πυρήνες. Έχει GDDR6X για κάποιο περίεργο λόγο οπότε το supply των GDDR6X μοιράζεται και άλλο, αντί να είναι μόνο στις  ακριβότερες 3080 και 3080Ti από τις οποίες η NVIDIA θέλει να πουλάει περισσότερες..

η δικιά μου η suprim non x stock με +1200 mem παραπάνω βγάζει και είναι και πιο κρύα από την αντίστοιχη suprim x 3070ti. ΑΠοκλειστικά και μόνο επειδή λόγο αυξημένης κατανάλωσης/θερμοκρασίας ρίχνει ρολόγια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γελάει ο κόσμος.

Ξεφτίλισαν την ταυτότητα της 3080Ti (ή ΤΗΑI :)), θα τους γλίτωνε η 3070ti;

 

691093980_tenor(3).gif.9cc2cf56d8fe6c4013ee4efada6a463f.gif

Επεξ/σία από Alex21121988
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...