Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Ε αφού το μάμησε η Intel με τους 11th gen ας πάω ξανά σε AMD μετά από 15 χρόνια περίπου(Τελευταίος ήταν ο Athlon 64 3200+).

Έλεγα να περιμένω DDR5 αλλά δεν κρατήθηκα :D

Με γειες! Μόνο AMD σε αυτή τη γενιά και όταν πέσει ο 5950x κοιτάμε και εκεί. Από ποιο amazon την τσίμπησες;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Armoral είπε

Με γειες! Μόνο AMD σε αυτή τη γενιά και όταν πέσει ο 5950x κοιτάμε και εκεί. Από ποιο amazon την τσίμπησες;

Ισπανικό.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Ισπανικό.

Ωραίος, φοβερή τιμή τηρουμένων των αναλογιών. Κι εγώ βρήκα 5900x στα 506 από γερμανικό amazon και το έκανα το ατόπημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συγκεκριμένα οι 3070Ti θα έχουν μεγάλη πτώση...

1) Για μινάρισμα δε λέει πολλά.

2) Future-proof για gaming δεν είναι με τα 8GB. Σε λίγο θα τη βλέπουμε στην ίδια τιμή με την 3060 non-LHR.

3) Καίει πολύ και δεν είναι πολύ ταχύτερη από την απλή 3070.

Λογικά και οι 3060Ti/3070 LHR θα έχουν αντίστοιχη πτώση αλλά δεν υπάρχουν πουθενά.

Επεξ/σία από kkatzos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, etze είπε

ποια ειχες παρει; αλλαγη pads ηθελες να κανεις λογω κακων θερμοκρασιων;

ZOTAC 3080Ti. Αλλαγή όλου του cooler για να βάλω waterblock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Συγκεκριμένα οι 3070Ti θα έχουν μεγάλη πτώση...

1) Για μινάρισμα δε λέει πολλά.

2) Future-proof για gaming δεν είναι με τα 8GB. Σε λίγο θα τη βλέπουμε στην ίδια τιμή με την 3060 non-LHR.

3) Καίει πολύ και δεν είναι πολύ ταχύτερη από την απλή 3070.

Λογικά και οι 3060Ti/3070 LHR θα έχουν αντίστοιχη πτώση αλλά δεν υπάρχουν πουθενά.

+ πως όσοι έχουμε 3070 ενδιαφερόμαστε για 3080 κυρίως, η 3070 Ti δεν δίνει αρκετό boost για να μπεις στον κόπο.

28 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Δεν πιστευω να στεναχωριεστε που πεφτουν οι τιμες; Στις αγγελιες δεν πεφτουν με ΤΙΠΟΤΑ! 🤩

 

Καλά οι κατά φαντασίαν scalpers δεν έχουν πάρει είδηση τι γίνεται, πάνε αγοράζουν 800 από το πλαίσιο και την βάζουν την ίδια μέρα 1500.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Τσίμπησα Suprim X 3080Ti στα 1505 από Amazon και περιμένω να έρθει, μαζί με 5900X.

Κοβεις τιμολογιο υποθετω και θεωρεις τον ΦΠΑ οχι εξοδο, σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Δεν πιστευω να στεναχωριεστε που πεφτουν οι τιμες; Στις αγγελιες δεν πεφτουν με ΤΙΠΟΤΑ! 🤩

 

Εσενα σαν lefteri σε ζημιωνουν περισσότερο οι scalpers που δεν κάνουν τιποτα απολυτως χωρις την συγκατάθεση του αγοραστη, η αυτοι που αγοραζουν καρτες και τις βαζουν σαν εξοδο επιχείρησης? Εδω οι μισοι αγοραζουν με τιμολόγιο και μας ενοχλουν οι scalpers. 

Για να μη παρεξηγηθω, εμενα δεν με ενοχλει καμια απο τις 2 κατηγοριες, ο καθενας ειναι υπευθυνος των πράξεων του

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Εσενα σαν lefteri σε ζημιωνουν περισσότερο οι scalpers που δεν κάνουν τιποτα απολυτως χωρις την συγκατάθεση του αγοραστη, η αυτοι που αγοραζουν καρτες και τις βαζουν σαν εξοδο επιχείρησης? Εδω οι μισοι αγοραζουν με τιμολόγιο και μας ενοχλουν οι scalpers. 

Για να μη παρεξηγηθω, εμενα δεν με ενοχλει καμια απο τις 2 κατηγοριες, ο καθενας ειναι υπευθυνος των πράξεων του

Εμενα δεν με ενοχλει τιποτα γιατι δεν εχω λεφτα να παρω καρτα τα Χριστουγγενα περιμενω κατι λεφτα και τοτε ισως αν υπαρχει θα κινηθω για 3060 Ti dual fan

Ο υπολογιστης μου εχει μπει ντουλαπα και παλι καλα που εχω και ενα 14αρι φορητο να χαζευω στο ιντερνετ.

Απλα ειναι για γελια και για κλαματα ολη αυτη η κατασταση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα τα μόνα που με ενοχλούν πραγματικά είναι ότι ο πέτσινος πάλι μας πήδηξε με την vram και η AMD είπε ψέμματα ότι δεν θα είναι paper launch. Όλα τα υπόλοιπα είναι αποτέλεσμα των εξαιρετικά ιδιαίτερων συνθηκών της αγοράς φέτος, κατανοώ το λόγο που συμβαίνουν, δεν μπορώ να κάνω τίποτα γι' αυτό παρά υπομονή και φυσικά δεν είμαι υπέρ..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Εμένα τα μόνο που με ενοχλούν πραγματικά είναι ότι ο πέτσινος πάλι μας πήδηξε με την vram και η AMD είπε ψέμματα ότι δεν θα είναι paper launch. Όλα τα υπόλοιπα είναι αποτέλεσμα των εξαιρετικά ιδιαίτερων συνθηκών της αγοράς φέτος, κατανοώ το λόγο που συμβαίνουν, δεν μπορώ να κάνω τίποτα γι' αυτό παρά υπομονή και φυσικά δεν είμαι υπέρ..

Καλα εγω ειμαι σιγουρος πως και η σειρα 4ΧΧΧ οι 4070 4060 με 8 μνημη θα ειναι. 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...