Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, stel106 είπε

Γιατι αν ειναι πιο χαμηλό το power limit υπάρχει προβλημα καπου?

Απλα το 79c μου φανηκε αρκετα ψηλο νουμερο

Ψηλά για GPU το 79 ; Μάλλον είσαι φρέσκος στο άθλημα..Πριν λίγα χρόνια οι GPUs βαρούσαν 90άρια και δούλευαν μια χαρά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

51 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ψηλά για GPU το 79 ; Μάλλον είσαι φρέσκος στο άθλημα..Πριν λίγα χρόνια οι GPUs βαρούσαν 90άρια και δούλευαν μια χαρά.

οχι εχουν περασει ολες οι καρτες στα χερια μου απλα τελευταια ειχα μια 1080 και πηγαινε 73 και νομιζα τα 80 οτι ειναι οριακα ψηλα

ευχαριστω παντως :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορείς να κάνεις uv γενικά λίγο, όχι να ρίξεις power limit. Από εκεί και πέρα, αν δεν έχεις διαφορές στις επιδόσεις με το να ρίξεις το power limit, δεν υπάρχει θέμα να το έχεις χαμηλά. Μικρότερη κατανάλωση + χαμηλότερα temps άρα και χαμηλότερο ambient. Έρχεται και καλοκαίρι εξάλλου, και αν δεν έχεις ac στο δωματιο, είναι κέρδος να δουλεύει πιο χαμηλά η κάρτα. Με 2-3 ώρες gaming άνετα γίνεται φούρνος ένα δωμάτιο. 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Westbaum είπε

Για τους έμπειρους εδώ ποιά θα ήταν μια αποδεκτή τιμή για να αγοράσεις μια 3080 10GB μερικούς μήνες πριν Lovelace/Rdna 3?Mέχρι 800 ευρώ π.χ?

αποδεκτη τιμή είναι αυτή που ορίζει το πορτοφόλι και τα θέλω σου... για κάθε έναν είναι διαφορετική... προσωπική άποψη και 800 ευρώ να είχαν αυτή τη στιγμή δε θα έπαιρνα.. θα περίμενα τουλάχιστον μέχρι να αποκαλυφθούν όλα τα spects από τις καινούργιες ώστε να δω που κυμαίνονται

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Westbaum είπε

Για τους έμπειρους εδώ ποιά θα ήταν μια αποδεκτή τιμή για να αγοράσεις μια 3080 10GB μερικούς μήνες πριν Lovelace/Rdna 3?Mέχρι 800 ευρώ π.χ?

Η 4070 λένε ότι θα έχει Raytracing perfomance μιας 3090 και μάλλον θα έχει 16GB, οπότε στο περίπου δε θα κοστίζει στους αρχικούς μήνες κυκλοφορίας 700€ + (αν το MSRP είναι 550-600€) ; Όπως καταλαβαίνεις αν πάρεις κάτι πάνω από 700€ σε λίγους μήνες θα έχεις χάσει κάτι εκατοντάδες ευρώ σε perfomance για να παίξεις το καλοκαιράκι. Αξίζει ; Ο καθένας με τα θέλω του. Εγώ λέω καλύτερα ν' ασχοληθούμε με τις τουρίστριες και γ@μ..σε το gaming. Άσε να έρθει το φθινόπωρο και κάψε το PC τότε ... 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, xartemporas είπε
Spoiler

Θα είναι για τη βελτιωση του AI που λέει ο Χαράρι ότι χρησιμοποιούν για να χακάρουν και να παρακολουθούν 2.5 εκατομμύρια γουρούνια. :D

 

Επεξ/σία από Armoral
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Settings πανωλεθρία στο Μιλάνο. Νομίζω έκανα ωραίο presentation, ακόμα μαθαίνω το Premiere Pro.

 

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Settings πανωλεθρία στο Μιλάνο.

 

ωραίο βιντεάκι μια μικρή λεπτομέρεια μονο άμα θες βάλε κάτω στη μπάρα που δείχνει το χρόνο να φαίνεται πιο παιχνίδι έχει εκείνη τη στιγμή (έχω μια ψύχωση με αυτό :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

ωραίο βιντεάκι μια μικρή λεπτομέρεια μονο άμα θες βάλε κάτω στη μπάρα που δείχνει το χρόνο να φαίνεται πιο παιχνίδι έχει εκείνη τη στιγμή (έχω μια ψύχωση με αυτό :P)

Done. Το process του Youtube μένει να πάει 4Κ.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...