Προς το περιεχόμενο

Glo hyper


metd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτοχος (και iqos) απο την αρχή του πρωτου glo. Πριν λίγες μέρες κυκλοφόρησε η νεα version του, το glo hyper. Σαν συσκευή στην λειτουργία δεν διαφέρει καθόλου από τον προκάτοχο του.

Στα τσιγάρα που θερμαίνει όπου είναι και η κύρια αλλαγή, η διαφορά έγκειται στο τσιγάρο.

Τα sticks πλέον είναι demi slim (με πολύ καλύτερη αίσθηση γενικά) και όχι slim που ήταν μέχρι τώρα. Επίσης το τσιγάρο δεν μυρίζει παράξενα όπως πριν, και προσφέρει περισσότερο αερόλυμα (ντουμάνι), δυνατότερη γεύση και χτύπημα, ειδικά με την λειτουργία boost.

Η λειτουργία παραμένει η ίδια, δηλαδή με πλήρη φόρτιση κάνουμε 1 πακέτο με 20 sticks. 

Για να αποκτηθεί γίνεται με 2 τρόπους.

1) Στα σημεία πώλησης έναντι 15€ έκαστος.

2) Εαν υπάρχει το παλιό glo το γυρνάς πίσω (χαλασμένο και μη) και με 5€ αποκτάς το καινούργιο.

Το καλύτερο που άφησα για το τέλος είναι η τιμή του πακέτου που πλέον και εσαεί θα είναι 2.5€ γλυτώνοντας αρκετά ευρώ σε σχέση με πριν (heets iqos - sticks glo).

Μια άλλη καλη κίνηση που έκανε η εταιρεία, είναι πως και οι κάτοχοι των συσκευών iqos μπορούν να δώσουν και αυτοι την συσκευή τούς, και να το αποκτήσουν με μόλις 5€.

Τέλος μαζί με την κάθε συσκευή παίρνουμε και 1 πακέτο sticks δώρο.

ΥΓ. Σαν εμπειρία χρήσης μου αρέσει που έχω την δυνατότητα να κάνω τα sticks μου απανωτά δλδ χωρίς κάποιο κενό χρονικό διάστημα..., και για όλο το πακέτο. Επίσης η απόκτηση του είναι αρκετα φθηνή σε σχέση με άλλα της αγοράς + την τιμή των πακέτων που είναι αρκετά φθηνότερα κάποιων άλλων.

 

 

Επεξ/σία από metd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα και εγώ σήμερα, δίνοντας ένα παλιό iqos που είχα. Η τιμή ήταν 5 ευρώ μαζί με ένα πακέτο neo sticks. Αρχικά να αναφέρω ότι είχα και το παλιό glo και ο λόγος που σταμάτησα να το χρησιμοποιώ είναι ότι δυσκολευόμουν να βρω neo sticks. Δεν γίνεται να είμαστε πάντα σε ένα κατάστημα nobacco δίπλα... Παρ' όλα αυτά τώρα με την καινούρια συσκευή είπα να ξαναδώσω μία ευκαιρία. Ποιοτικά το θεωρώ ανώτερο από το iqos και ειδικά τώρα με την τιμή στα 2.5 ευρώ το πακέτο neo sticks αξίζει σίγουρα. Από άποψη χτυπήματος και πληρότητας τα καινούρια neo sticks είναι πολύ ανώτερα σε σχέση με τα παλιά. Το μόνο που μένει είναι να δούμε αν με την αναβάθμιση της συσκευής αποφασίσουν να διευρύνουν το δίκτυο διανομής των neo stick σε περίπτερα, ψιλικατζίδικα κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, giorgos90a είπε

Το πήρα και εγώ σήμερα, δίνοντας ένα παλιό iqos που είχα. Η τιμή ήταν 5 ευρώ μαζί με ένα πακέτο neo sticks. Αρχικά να αναφέρω ότι είχα και το παλιό glo και ο λόγος που σταμάτησα να το χρησιμοποιώ είναι ότι δυσκολευόμουν να βρω neo sticks. Δεν γίνεται να είμαστε πάντα σε ένα κατάστημα nobacco δίπλα... Παρ' όλα αυτά τώρα με την καινούρια συσκευή είπα να ξαναδώσω μία ευκαιρία. Ποιοτικά το θεωρώ ανώτερο από το iqos και ειδικά τώρα με την τιμή στα 2.5 ευρώ το πακέτο neo sticks αξίζει σίγουρα. Από άποψη χτυπήματος και πληρότητας τα καινούρια neo sticks είναι πολύ ανώτερα σε σχέση με τα παλιά. Το μόνο που μένει είναι να δούμε αν με την αναβάθμιση της συσκευής αποφασίσουν να διευρύνουν το δίκτυο διανομής των neo stick σε περίπτερα, ψιλικατζίδικα κλπ.

Εγω φίλε μου συνεννοήθηκα με τον περιπτερά εδω στο χωριό που είμαι, και μου τα φέρνει κατόπιν παραγγελίας και δεν ξεμένω ποτέ. Επειτα να ξέρεις ότι μια χαρά πουλιέται σε περίπτερα ψιλικατζίδικα κ.α, απλά πολλοί δεν το φέρνουν με διάφορα προσχήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να αναφέρουμαι ότι πια δεν γίνεται να δώσεις παλιό Iqos για την προσφορά, πια αποκλειστικά μόνο Γκλο για την προσφορά των 5. Για να μην μπερδευτεί κανείς και πάει με Iqos και μείνει στα κρύα του λουτρού.

Όπως λέει ο φίλος τα τσιγάρα είναι διαφορετικά. Ίσα ίσα που έβγαινε στο πρώτο μοντέλο καπνός. Για αυτό μετά έβγαλαν το προ με το μπουστ και τώρα τα καινούργια τσιγάρα έχουν 30% παραπάνω καπνό και παραπάνω ντουμάνι.

Το προτείνω και εγώ στους συμφορουμίτες αν ψάχνονται για κάτι στην κατηγορία του θερμαινούμενου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, VitaMan είπε

Παιδιά να αναφέρουμαι ότι πια δεν γίνεται να δώσεις παλιό Iqos για την προσφορά, πια αποκλειστικά μόνο Γκλο για την προσφορά των 5. Για να μην μπερδευτεί κανείς και πάει με Iqos και μείνει στα κρύα του λουτρού.

Όπως λέει ο φίλος τα τσιγάρα είναι διαφορετικά. Ίσα ίσα που έβγαινε στο πρώτο μοντέλο καπνός. Για αυτό μετά έβγαλαν το προ με το μπουστ και τώρα τα καινούργια τσιγάρα έχουν 30% παραπάνω καπνό και παραπάνω ντουμάνι.

Το προτείνω και εγώ στους συμφορουμίτες αν ψάχνονται για κάτι στην κατηγορία του θερμαινούμενου.

Απο πότε έγινε αυτό με την προσφορά και για το iqos?

Οπως και να έχει πάντως κοστίζει μόνο 15 ευρώ.

Οπότε η μετάβαση (χρηματικά) είναι ευκολότερη + όλα τα άλλα... που προσφέρει + η τιμή των τσιγαρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, metd είπε

Απο πότε έγινε αυτό με την προσφορά και για το iqos?

Οπως και να έχει πάντως κοστίζει μόνο 15 ευρώ.

Οπότε η μετάβαση (χρηματικά) είναι ευκολότερη + όλα τα άλλα... που προσφέρει + η τιμή των τσιγαρων!

Από Δευτέρα σταμάτησε αυτό και πια δεν δέχονται Iqos. Πρέπει να έπεσε γερό χέρι από την PMI την εταιρεία του Iqos και το έκοψαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, VitaMan είπε

Από Δευτέρα σταμάτησε αυτό και πια δεν δέχονται Iqos. Πρέπει να έπεσε γερό χέρι από την PMI την εταιρεία του Iqos και το έκοψαν.

Εστω και έτσι και το αγοράσει ο κόσμος χωρίς προσφορά, πάλι κερδισμένος είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά ήρθε για να ανταγωνιστεί. Θα έρθουν λογικα και των άλλων δύο καπνοβιομηχανιών τα προιόντα τα επόμενη χρόνια και θα γίνουμε χώρα θερμαινόμενου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αγόρασα κι εγώ πρόσφατα το glo hyper και είμαι ευχαριστημένη μέχρι στιγμής. Προσωπικά με έχουν βολέψει πολύ οι 2 λειτουργίες που έχει και μου φαίνεται ότι κρατάει αρκετά μέχρι την επόμενη φόρτιση. Σε σχέση με το κλασικό τσιγάρο, είναι πιο οικονομική λύση; Έχει κανείς προσωπική εμπειρία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, anna936 είπε

Αγόρασα κι εγώ πρόσφατα το glo hyper και είμαι ευχαριστημένη μέχρι στιγμής. Προσωπικά με έχουν βολέψει πολύ οι 2 λειτουργίες που έχει και μου φαίνεται ότι κρατάει αρκετά μέχρι την επόμενη φόρτιση. Σε σχέση με το κλασικό τσιγάρο, είναι πιο οικονομική λύση; Έχει κανείς προσωπική εμπειρία;

Εννοείται μεγαλύτερη οικονομία!

Αυτό κοστίζει 2.5€ και το κανονικό 5€.

Και εγώ κάνω αρκετά την ημέρα.

 

Επεξ/σία από metd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ το ίδιο, γι αυτό ρώτησα. Γιατί με το κλασικό τσιγάρο, ξόδευα πολλά χρήματα. Τέλεια, θα το τσεκάρω κι εγώ να δω. Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, anna936 είπε

Κι εγώ το ίδιο, γι αυτό ρώτησα. Γιατί με το κλασικό τσιγάρο, ξόδευα πολλά χρήματα. Τέλεια, θα το τσεκάρω κι εγώ να δω. Ευχαριστώ πολύ!

Τι να τσεκάρεις;;

2 πακετα την ήμερα neo= 5€

2 πακέτα  κανονικό 10€

Οπότε τον μηνα 60 πακέτα με 2.5= 150€

Ενω με το κανονικό 300€.

Μεγαααλη διαφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έκανα και εγώ την αλλαγή σε glo μετά από 3+ χρόνια χρήστης iqos. Στις πρώτες 2-3 μέρες ήταν λίγο περίεργο μετά κομπλέ. Στα πολύ θετικά το πακέτο 2,5 από 4 και ο καθαρισμός οπού το iqos έβγαζε όλη τη μαυρίλα και σου ερχόταν μια αηδία όταν το καθάριζες. Στα heets έκανα bronze, στα neo το teraccota.

Επεξ/σία από vasilis11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΚΑΤΟΧΟΣ Ιqos  ΑΛΛΑ ΔΟΚΙΜΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ glo ΑΜΕΣΩΣ ΦΑΝΗΚΕ ΟΤΙ ΥΠΕΡΤΕΡΕΙ. ΠΟΛΥ ΠΛΟΥΣΙΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ  ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΟΤΙ ΚΑΠΝΙΖΕΙΣ.ΚΥΡΙΩΣ ΤΟ glo ΕΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΚΑΠΝΟ ΚΙ ΟΧΙ ΤΗΝ ΕΠΠΕΞΕΡΓΑΣΜΕΝΗ ΧΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΣΑ ΤΑ iqos.ΕΜΦΑΝΗ Η ΔΙΑΦΟΡΆ!! 

ΤΟ Ιqos  ΗΤΑΝ ΤΖΟΥΦΙΟ ΑΠΟ ΤΟ 1μιση ΛΕΠΤΟ & ΜΕΤΑ. ΑΠΛΑ ΠΕΦΤΕΙ ΠΟΛΥ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΣΤΟ Ιqos, ΣΟΥ ΤΗΝ ΠΕΦΤΟΥΝ ΠΟΛΥ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΜΟΙΡΑΖΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΤΑ ΜΠΟΝΟΥΣ

ΣΑΦΩΣ ΣΤΟ glo ΜΕ ΤΗΝ ΧΑΜΗΛΗ ΤΙΜΗ ΣΥΣΚΕΥΗΣ+ΠΑΚΕΤΟΥ, ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙ ΣΤΟΝ ΚΑΠΝΙΣΤΗ ΚΙ ΟΧΙ ΣΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΜΕΣΟΥΣ. 

Επεξ/σία από insom52
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...