Προς το περιεχόμενο

Glo hyper


metd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/3/2021 στις 9:04 ΠΜ, metd είπε

Κάτοχος (και iqos) απο την αρχή του πρωτου glo. Πριν λίγες μέρες κυκλοφόρησε η νεα version του, το glo hyper. Σαν συσκευή στην λειτουργία δεν διαφέρει καθόλου από τον προκάτοχο του.

Στα τσιγάρα που θερμαίνει όπου είναι και η κύρια αλλαγή, η διαφορά έγκειται στο τσιγάρο.

Τα sticks πλέον είναι demi slim (με πολύ καλύτερη αίσθηση γενικά) και όχι slim που ήταν μέχρι τώρα. Επίσης το τσιγάρο δεν μυρίζει παράξενα όπως πριν, και προσφέρει περισσότερο αερόλυμα (ντουμάνι), δυνατότερη γεύση και χτύπημα, ειδικά με την λειτουργία boost.

Η λειτουργία παραμένει η ίδια, δηλαδή με πλήρη φόρτιση κάνουμε 1 πακέτο με 20 sticks. 

Για να αποκτηθεί γίνεται με 2 τρόπους.

1) Στα σημεία πώλησης έναντι 15€ έκαστος.

2) Εαν υπάρχει το παλιό glo το γυρνάς πίσω (χαλασμένο και μη) και με 5€ αποκτάς το καινούργιο.

Το καλύτερο που άφησα για το τέλος είναι η τιμή του πακέτου που πλέον και εσαεί θα είναι 2.5€ γλυτώνοντας αρκετά ευρώ σε σχέση με πριν (heets iqos - sticks glo).

Μια άλλη καλη κίνηση που έκανε η εταιρεία, είναι πως και οι κάτοχοι των συσκευών iqos μπορούν να δώσουν και αυτοι την συσκευή τούς, και να το αποκτήσουν με μόλις 5€.

Τέλος μαζί με την κάθε συσκευή παίρνουμε και 1 πακέτο sticks δώρο.

ΥΓ. Σαν εμπειρία χρήσης μου αρέσει που έχω την δυνατότητα να κάνω τα sticks μου απανωτά δλδ χωρίς κάποιο κενό χρονικό διάστημα..., και για όλο το πακέτο. Επίσης η απόκτηση του είναι αρκετα φθηνή σε σχέση με άλλα της αγοράς + την τιμή των πακέτων που είναι αρκετά φθηνότερα κάποιων άλλων.

 

 

 

Επεξ/σία από Elstergi77
Κατά λάθος το πάτησα! Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν κάποιος από σας έχει κάποια ενόχληση στο στομάχι του. Έχω περίπου 1 μήνα που χρησιμοποιώ glo και τις τελευταίες 4 5 μέρες έχω μία ενόχληση στο στομάχι και δεν ξέρω αν οφείλεται σ αυτό...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/8/2021 στις 4:38 ΜΜ, Elstergi77 είπε

Κατά λάθος το πάτησα! Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν κάποιος από σας έχει κάποια ενόχληση στο στομάχι του. Έχω περίπου 1 μήνα που χρησιμοποιώ glo και τις τελευταίες 4 5 μέρες έχω μία ενόχληση στο στομάχι και δεν ξέρω αν οφείλεται σ αυτό...

Καμία ενόχληση δεν είχα ποτέ!

Μήπως σε εσένα οφείλεται κάπου αλλού;;

Επεξ/σία από metd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αφήνει μία γεύση μεταλλική στο στόμα... Δε μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς, στα τελευταία πακέτα που πήρα αυτή την εβδομάδα συμβαίνει και είναι αγορασμένα και από διαφορετικά περίπτερα... Το κλασσικό κάνω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Elstergi77 είπε

Μου αφήνει μία γεύση μεταλλική στο στόμα... Δε μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς, στα τελευταία πακέτα που πήρα αυτή την εβδομάδα συμβαίνει και είναι αγορασμένα και από διαφορετικά περίπτερα... Το κλασσικό κάνω... 

Ενοχληση στο στομαχι δεν ειχα αλλα μου εχει τυχει, σε 2 πακετα μεχρι τωρα, να τραβαω πρωτες τζουρες στο Classic που κανω και να μου ερχεται μεντα και αυτο σε ολα τα τσιγαρα του πακετου. Παντως απ οτι καταλαβα ατμιστες ειμαστε μιας και αναμεσα στον καπνο και το "αλουμινοχαρτο" εχει ατμιστικη γλυκερινη εξου και ο καπνος αλλα και ετσι καλο ειναι μιας και δε το κανω πιπιλα σαν το ηλεκτρονικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

το χαρμανι στη μεντα δυστυχως αλλαξε.Το καταλαβαμε δυο χρηστες και καλεσαμε τα κεντρικα που μας το επιβεβαιωσαν.Δεν γνωροζω αν αλλαξε αρωμα και στις αλλες 4 γευσεις.

Καμενο καρι και μπαχαρικα μυριζει πλεον και σε μας και στους γυρω τους παθητικους.Πληρης αποτυχια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,βγήκε καινούργια γεύση gold tobacco,μακράν καλύτερη κ πιο καθαρή από classic κ terracotta.δοκιμαστε κ θα με θυμηθείτε.

Κάτι άσχετο ήθελα να ρωτήσω.ποια ειναι η προβλεπόμενη διάρκεια ζωής; Σε πόσο καιρό σκέφτεστε να πάρετε καινούργια συσκευή;έψαξα στο επίσημο σάιτ,αλλά δεν αναφέρει κάπου κάτι σχετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι ένα μήνα κάπνισμα και βλέπω ότι οργανισμός μου άρχισε να με φέρνει κάποια ψυχοπλακοματα σωματικά άγχος τέλος πάντων κάτι δεν πάει καλά ,, έκανα τσιγάρο κανονικό πακέτο την ημέρα και κάπνισμα γύρω στα 15 χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

εγώ προσωπικά έχω εκπλαγεί με το glo...αξιοπρεπέστατο και πολύ "πιο τσιγάρο" σε σχέση με το IQOS. Διαφορά στα χρήματα από όλες τις απόψεις αλλά βρίσκω και διαφορά στην ποιότητα καπνού. Νιώθω ότι κρατάει λίγο το άτμισμα βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Απαίσιο.βασιζεται στην ίδια λογική με το ηλεκτρονικό τσιγάρο γεμάτο γλυκερίνη σου γεμίζει μια γλυκατζουρα στα χείλη.επισημως δε το παραδέχονται αλλά είναι ποτισμένο με γλυκερίνη κοροϊδεύουν το καταναλωτή.ειναι για παιδάκια καμία σχέση με αληθινό τσιγάρο.καλυτερα πάρε γλυφιτζουρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 μήνες μετά...

Εγώ από ότι καταλαβαίνω η λειτουργία boost με κανονική δεν έχει καμία διαφορά.

Το golden tobacco είναι πάντως αυτό που ήθελα ένα βαρύ τσιγάρο.

Το άλλο πακέτο που είναι σκούρο είναι λίγο πιο ελαφρύ δεν θα σου γρατζουνισει τόσο τον λαιμό.

Σαν συσκευή πάντως την θεωρώ καλύτερη από το icos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

εγώ θέλω πολύ να δοκιμάσω μία συσκευή που είναι να βγάλουν σε λίγο καιρό, λέγεται hyper x2 Air. Λέει ότι θα είναι πιο μικρό και πιο ελαφρύ από το κάσσικό Glo. Είμαι πολύ περίεργος. Αν τύχει να το προμηθευτεί κάποιος ας γράψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 μήνες μετά...

Πήρα σήμερα σε Promotion το hyper X2 Air με 2 πακέτα veo τα οποία δεν έχουν καπνό αλλά τσάι roibos και γεύσεις+ νικοτίνη στα 6.80€  (Γερμανία) 

Πήρα ένα με Menthol και ένα φραουλα-κοκκινο μούρο και αγόρασα και ένα πακέτο neo rich tobbaco

Κανονικά είμαι χρήστης ηλεκτρονικού τσιγάρου και περιστασιακά καπνίζω και κανονικά τσιγάρα.

Ωραίο το glo θα τού δώσω μια ευκαιρία μίας και ήταν Promotion αλλά σε σχέση με το ατμισμα το βρίσκω αρκετά πιο ακριβό 5.80€ το πακέτο στην Γερμανία αν και φθηνότερο από κανονικά τσιγάρα τα οποία εδώ κοστίζουν 7,60 νομίζω ένα εικοσαρι πακέτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...