Προς το περιεχόμενο

Glo hyper


metd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, Wei είπε

Ποια γεύση έκανες;

Στην αρχή είχα και εγώ λίγο βήχα. Την δεύτερη ημέρα έφυγε η γεύση του πλαστικού και σήμερα το απόλαυσα καλύτερα μου άρεσε πολύ περισσότερο η γεύση του. Δοκίμασα και το κλασικό δεν μου άρεσε καθόλου. Οπότε κατέληξα στο τερακότα. Από εχθές δεν έχω κάνει κανένα heet, με καλύπτει το γκλο και ενώ περίμενα να μην με βολεύει η συσκευή τελικά αρχίζω να την συμπαθώ πολύ.

Κάτι που δεν ήξερα και έμαθα μολις σήμερα. Στις γεύσεις υπάρχει ένα σηματακι power πάνω στο φίλτρο και εκεί κρυβεται μια πολύ μικρή αμπούλα την οποία πιέζεις για να σπάσει και να ακούσεις το κλικ. Απελευθερώνει το άρωμα...... Το Σκάρλετ απογειώνεται με την αμπούλα βγάζει μια απίστευτη δροσιά στο στόμα. 

 

4 ώρες πριν, Wei είπε

Αμπούλα έχουν τα μούρα και η μέντα. Βρίσκεται εκεί που είναι το σηματάκι στο φίλτρο 

spacer.png

 

Ευχαριστώ φίλε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, για τη  γεύση του πλαστικού που λέτε τις 2 πρώτες μερες απλά να περιμένω ? Προτείνετε κάτι για να την αποτρέψω? Ίσως να ανάψω την συσκευή ώστε να θερμανθεί χωρίς να βάλω τσιγάρο ? Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/6/2021 στις 3:25 ΜΜ, Wei είπε

Λοιπόν, αρχικά βγάζει μια περίεργη μυρωδιά / γεύση σαν πλαστικό ίσως όμως οφείλεται επειδή είναι καινούργια η συσκευή. Το ίδιο είχα και στο iqos τις πρώτες ημέρες.

Οι δύο πρώτες τζούρες μετά την δόνηση ΔΕΝ βγάζουν καθόλου αερολυμα. Ξεκινάει να βγάζει από την τρίτη και μετά. Το χτύπημα του είναι δυνατό, σίγουρα το νιώθεις πιο δυνατό από iqos. Η γεύση με τα βατόμουρα δεν με τρέλανε, έβγαζε λιγότερο αερολυμα σε σχέση με τα τερακότα και στα χείλια ένιωθες γλυκάδα, σαν ζάχαρη.

Το τερακότα καπνίζεται ευχάριστα και η μετάβαση από iqos (έκανα πάντα το amber) φαίνεται εύκολη. 

Στα θετικά δεν αφήνει βρωμιές, δεν μυρίζει. Στα αρνητικά μέχρι στιγμής είναι οι δύο πρώτες τζούρες που δεν βγάζουν τπτ...

Το ίδιο τσιγαρο απ' ότι διαπίστωσα καπνίζεται και 2η φορά...

Θελω να δοκιμάσω και την άλλη καπνική γεύση σε κάθε περίπτωση, αλλιώς με βλέπω με τα τερακότα να πορεύομαι

το hyper με το hyper+ τι διαφορές έχουν; Βλέπω το hyper να έχει πιο ωραία λεντακια 

1ον Το ίδιο τσιγάρο ΔΕΝ καπνίζεται 2η φορά.

2ον Η διαφορά μεταξυ του απλού και του + είναι στα χρώματα και στο κουμπί/led.

ΥΓ Εγω τα καθαρίζω με το βουρτσακι τους με λίγο οινόπνευμα μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Wei είπε

Γιατί βάζεις οινόπνευμα; Αυτό με τη γεύση του πλαστικού/χαρτιού το έχεις εσύ;

Οχι την γεύση πλαστικου χαρτιού δεν την έχω. Οινόπνευμα βάζω και καθαρίζουν καλύτερα, διότι αυτό το πουρί που μένει μετά από πολύ χρήση δεν βγαίνει εύκολα, και το οινόπνευμα τα μαλακώνει. Δοκίμασε το και θα δεις. Μπορεί να σου φύγει και η μυρωδιά του πλαστικού/χαρτιού.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε παρατηρήσει ότι το τσιγάρο μετά την χρήση τέρμα κάτω μένει αναλλοίωτο; λογικά δεν χρησιμοποιείς όλη την ποσότητα του καπνού ή μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος και δεν τον ξέρω; έσκισα ένα τσιγάρο και είδα ότι μεγάλη ποσότητα τέρμα κάτω είναι αναλλοίωτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, vagel74 είπε

Έχετε παρατηρήσει ότι το τσιγάρο μετά την χρήση τέρμα κάτω μένει αναλλοίωτο; λογικά δεν χρησιμοποιείς όλη την ποσότητα του καπνού ή μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος και δεν τον ξέρω; έσκισα ένα τσιγάρο και είδα ότι μεγάλη ποσότητα τέρμα κάτω είναι αναλλοίωτη

Ακριβώς έτσι είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, vagel74 είπε

Είναι σωστό αυτό;ή κάνω κάτι λάθος στη χρήση;

Οχι δεν κάνεις κάτι λάθος!

Και το τονίζω πάλι, πώς δεύτερη φορά δεν καπνίζεται το ίδιο τσιγάρο, επειδή φαίνεται να είναι ο καπνός απείραχτος...

Επεξ/σία από metd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πλέον έχοντας περάσει καιρός που έχω το glo hyper, μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένη! Δεν μου προκαλεί βήχα όπως έκανε το κλασικό τσιγάρο και μου αρέσουν πολύ οι γεύσεις που έχει. Βγήκε και το glo hyper+. Το έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει διαφορές με το glo hyper κι αν είναι ακόμη καλύτερο ώστε να το αγοράσω;

Επεξ/σία από anna936
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/7/2021 στις 6:42 ΜΜ, anna936 είπε

Πλέον έχοντας περάσει καιρός που έχω το glo hyper, μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένη! Δεν μου προκαλεί βήχα όπως έκανε το κλασικό τσιγάρο και μου αρέσουν πολύ οι γεύσεις που έχει. Βγήκε και το glo hyper+. Το έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει διαφορές με το glo hyper κι αν είναι ακόμη καλύτερο ώστε να το αγοράσω;

Στα χρώματα. Μπορείς να αλλάξεις το μπροστινό κομμάτι με άλλο χρώμα.

Αλλη διαφορά καμία δεν έχει.

Επεξ/σία από metd
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω hyper+ εδω και 3 μηνες,μου αρεσε το iqos μεντα και εψαχνα κατι σε πιο φτηνο.Μου ανεφεραν οτι μεχρι τελος 21 θα εχει 2.5 ευρω.Μετα θα αυξηθει κατα πασα πιθανοτητα.Οποτε να εχουμε στο νου να παρουμε Δεκεμβρη αρκετα πακετα.Σε σχεση με τους κανονικους καπνιστες,δυστυχως ολοι με iqos ή glo που γνωριζω διπλασιασαμε τα πακετα καθως δε μας μπουχτιζει ο καπνος και τα τραβαμε σκυταλοδρομια

Στα του glo,τις πρωτες εβδομαφες με εκαιγε τα σωθικα δυστυχως μεχρι που το συνηθισα.Ημουν ετοιμος να το εγκαταλειψω αν και κανονικος καπνιστης.Και εγω και σε οσους το προτεινα και το καπνιζαν.Πολυ δυνατο.Δεν εχω δοκιμασει ποτε την επιλογη boost,δεν πιστευω οτι θα την αντεχα.Επισης αμα δε σπασω τη μπιλια της μεντας,παλι δεν το αντεχω,ειναι πολυ καπνικο και με καιει.Απο θεμα συντηρησης καμια σχεση με iqos που ειναι ολοκληρη ιεροτελεστια και αμα δεν το καθαριζεις δε ρουφαει.Εδω και βρωμικο να το εχεις για μηνα,τραβαει κανονικα.Δεν αφηνει κανενα υπολειμμα,πλην ελαχιστα κομματια καπνου τη στιγμη που το πατας οταν το βαζεις μεσα.

Δε μυριζουν δαχτυλα,ανασα και ρουχα αλλα δυστυχως σε σχεση με iqos στο χωρο μυριζει περισσοτερο σαν καπνος.Δυστυχως ενα ελαφρυ βηχα για να βγαλω φλεματακι εχω ακομα και με το ηλεκτρονικο

Εν κατακλειδι σε συγκριση με iqos υπερτερει και σαν συσκευη,και σαν οικονομια.Εχει τη δυσκολια να βρεις πακετα ακομα και στην Αθηνα,αλλα οπως ενας συμφουριτης παραπανω συννεοησε και σου τα φερνουν οι δικοι σου περιπτεραδες.Τωρα στις διακοπες πιστευω καπου θα τα βρισκουμε,ειδαλλως να φορτωθειτε απο το σπιτι πακετα.

Καλη συνεχεια,καλη απολαυση και ευχομαι να το κοψουμε και να γλυτωνουμε και απο υγεια και απο λεφτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 11/5/2021 στις 2:29 ΜΜ, metd είπε

Τι να τσεκάρεις;;

2 πακετα την ήμερα neo= 5€

2 πακέτα  κανονικό 10€

Οπότε τον μηνα 60 πακέτα με 2.5= 150€

Ενω με το κανονικό 300€.

Μεγαααλη διαφορά.

240€ κανονικό τα περισσότερα τσιγάρα είναι γύρω στην τιμή των 4€ 

Και αν πάρεις καπνό συμφέρει επίσης αρκετά πολύ απλά έχει μια διαδικασία παραπάνω εγώ κάνω glo που όντως συμφέρει αρκετά άλλα δεν είναι και τόσο τραγική η διαφορά αντικειμενικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...