Προς το περιεχόμενο

Linux σε καινούργιο laptop. Ποιό laptop να προτιμήσω?


koyan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχοντας καεί στο παρελθόν (Στο fujitsu-siemens μου, μου πήρε 3 αποτυχημένες προσπάθειες, και κάμποσες διαφορετικές εκδόσεις linux πριν μπορέσω να τρέξω έναν κλώνο του rh enterprise... thanks http://www.xos.nl) θέλω να ρωτήσω αν έχει κανείς καμία άποψη για τα laptop που κυκλοφορούν τώρα στην αγορά (budget maximum 2000 Euros).

 

Θέλω κάποιος να μου πεί: Πήρα αυτό το laptop, εγκατέστησα linux πανεύκολα, είδαν τις pcmcia, είδαν και το cd-r (ονειρο)....

 

ή να μου πεί κάποιος:

Ή τάδε μάρκα, είναι η πιο αξιόπιστη όσων αφορά linux σε laptops....

 

Ζητάω πολλά?

 

Ευχαριστώ,

Koyan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TOSHIBA XWRIS KANENA ENDOIASMO..........AN KAI DIAFHMIZOUN OTI

XRHSIMOPOIOUN WINDOWS XP ONLY, EXOUN OLOKLIRO INFRASTRUCTURE GAI TA LAPTOP TOUS SE LINUX.........SOU DINW KAI TO LINK::::

 

http://newsletter.toshiba-tro.de/main/index.html

 

TO DIKO MOU SATELITTE PAIZEI APSOGA APO REDHAT 7 MEXRI KAI FEDORA CORE 2 POU FORAEI TWRA.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα διάβαζα σε ένα περιοδικό ότι η HP στα νέα της laptop θα έχει εγκατεστημένα Linux.

Επίσης δεν ξέρω κάτι σίγουρο αλλα μια ακόμα εταιρία που σίγουρα θα κάνει κάτι αντίστοιχο και προβλέπεται να χτίσει και δική της διανομή είναι η IBM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry gia ta caps.............

 

Jason: an exeis prob me to internal modem sou, let me know..........exw asxolithei arketa me to antikeimeno......

 

Ontws, ta internal modem exoun akoma probs, alla exei veltiwthei katastasi..........an frontiseis to laptop na einai Intel chipset based, tha sou paiksei to modem.....trust me.............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Sto SONY Vaio VGN-B1XP pou exw to SUSE 9.1 eide ta panta! Kai to dcd-rw kai to modem. Einai Centrino bebaia kai den kserw ti idous laptop thes pantos mexri stigmhs einai polu kalo laptop arkei na mhn se endiaferoun ta paixnidia (onboard grafika shared mnhmh)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανείς για το qosmio Toshiba κάτι??

Ψάχομαι εδώ και λίγο καιρό μεσα στην αγορά και δεν ξέρω αν αξίζει να δώσω τόσα χρήματα.

καμμία γνώμη??

__________________

 

molis prin 2 meres ton agorasa, arketa kalos tha elega :)

eksartatai kai giati ton theleis bebaia. .. dvd paizei arketa kala, kalo hxo exei, othoni mia xara..., mnhmh 512mb, epeksergastis cetrino 1.7ghz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...