Προς το περιεχόμενο

Θέμα μόνο για καπνιστές!


Despan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για πείτε μου βρε παιδιά,πότε κάνατε το πρώτο σας τσιγάρο;Ποια μάρκα μου προτείνετε μιας και θέλω να αρχίσω το σπορ;

Επεξ/σία από Despan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, cthulhucarbide είπε

Ποιος ακριβώς σου είπε ότι το τσιγάρο θα σου μειώσει το άγχος?

Λίγο για να ξεχαρμανιάσω το θέλω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 χρονών το έκανα το λάθος. Ευτυχώς μπόρεσα να σταματήσω νωρίς και εδώ και χρόνια είμαι με ηλεκτρονικό το οποίο σιγά σιγά αρχίζω να ελαττώνω με σκοπό να το κόψω και αυτό.

Μάγκα έφτασες 20 χρονών χωρίς να καπνίζεις, κάνε την χάρη στον εαυτό σου να μην το αρχίσεις τώρα. Σε καμιά 10αρια - 20αρια χρόνια που οι φίλοι σου θα αρχίζουν να εμφανίζουν τα πρώτα προβλήματα και θα τους είναι απίστευτα δύσκολο να το σταματήσουν, θα με θυμηθείς.

Επίσης έλεος με την καραμέλα για το άγχος, αν θες να χαλαρώσεις από το άγχος άρχισε Yoga, και αυτή χαλάρωση από το άγχος σου προσφέρει χωρίς να σε εθίσει σε μια ουσία και να σου καταστρέψει τον οργανισμό σε βάθος χρόνου.

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

17 χρονών το έκανα το λάθος. Ευτυχώς μπόρεσα να σταματήσω νωρίς και εδώ και χρόνια είμαι με ηλεκτρονικό το οποίο σιγά σιγά αρχίζω να ελαττώνω με σκοπό να το κόψω και αυτό.

Μάγκα έφτασες 20 χρονών χωρίς να καπνίζεις, κάνε την χάρη στον εαυτό σου να μην το αρχίσεις τώρα. Σε καμιά 10αρια - 20αρια χρόνια που οι φίλοι σου θα αρχίζουν να εμφανίζουν τα πρώτα προβλήματα και θα τους είναι απίστευτα δύσκολο να το σταματήσουν, θα με θυμηθείς.

Επίσης έλεος με την καραμέλα για το άγχος, αν θες να χαλαρώσεις από το άγχος άρχισε Yoga, και αυτή χαλάρωση από το άγχος σου προσφέρει χωρίς να σε εθίσει σε μια ουσία και να σου καταστρέψει τον οργανισμό σε βάθος χρόνου.

 

Είχα δοκιμάσει στα 14 μια φορά και από τότε δεν το έβαλα ξανά στο στόμα μου.Δεν κάπνιζαν ούτε οι γονείς μου,ζούσα σε μικρή πόλη κι αν πήγαινα στο περίπτερο θα το μάθαιναν αμέσως κι έτσι το ξέχασα...Από τότε μου άρεσε και το έχω σαν απωθημένο.Θα δοκιμάσω yoga!Σε ευχαριστώ για την συμβουλή σου🙂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά αδερφέ, το τσιγάρο είναι κάτι που όντως έχει την γοητεία του ειδικά όταν είσαι μικρός και δεν έχεις καν στο μυαλό σου τις συνέπειες μιας και αυτές εμφανίζονται πολύ αργότερα.

Αλλά είναι κάτι που με μαθηματική ακρίβεια θα μετανιώσεις στο μέλλον και τότε ενδεχομένως να είναι πολύ αργά πια. Την Yoga την έριξα σαν ένα απλό παράδειγμα, υπάρχουν χιλιάδες τρόποι να καταπολεμήσεις το άγχος χωρίς να διαλύσεις τον οργανισμό σου.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Despan said:

Για πείτε μου βρε παιδιά,πότε κάνατε το πρώτο σας τσιγάρο;Ποια μάρκα μου προτείνετε μιας και θέλω να αρχίσω το σπορ;

Δεν θα σου προσφέρει κάτι εξαιρετικό το κάπνισμα, τα αρνητικά είναι πολύ περισσότερα από τα θετικά και είναι κάτι που πιθανόν (όχι απαραίτητα φυσικά) θα μετανιώσεις. Αυτός που θα πάρει βέβαια την απόφαση είσαι εσύ ότι και να λέει ο καθένας μας εδώ μέσα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για πολλά πράγματα θα μετανιωσουμε στο μέλλον, κάπνισμα, καταχρήσεις, κακή διατροφή, έλλειψη άσκησης. 

Τώρα όσον αφορά το κάπνισμα, αν είσαι αποφασισμένος και δεν έχει νόημα να σου αλλάξει κάποιος γνώμη η και δεν έχεις την δύναμη να το κόψεις, αντί για τσιγάρο αγορασε μια πιπα, μπορεί να φαίνεται παλαιομοδιτικο αλλά το θεωρώ πολύ καλύτερο από θεμα απόλαυσης, όπως και να έχει καπνό εισπνέεις και στα δύο, αν δεν θες να καπνίζεις έξω να την καπνίζεις στο σπίτι. 

Επεξ/σία από Βασίλης_29
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Για πολλά πράγματα θα μετανιωσουμε στο μέλλον, κάπνισμα, καταχρήσεις, κακή διατροφή, έλλειψη άσκησης. 

Τώρα όσον αφορά το κάπνισμα, αν είσαι αποφασισμένος και δεν έχει νόημα να σου αλλάξει κάποιος γνώμη η και δεν έχεις την δύναμη να το κόψεις, αντί για τσιγάρο αγορασε μια πιπα, μπορεί να φαίνεται παλαιομοδιτικο αλλά το θεωρώ πολύ καλύτερο από θεμα απόλαυσης, όπως και να έχει καπνό εισπνέεις και στα δύο, αν δεν θες να καπνίζεις έξω να την καπνίζεις στο σπίτι. 

Τα Marlboro light θα ήθελα να δοκιμάσω.Είναι καλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Despan said:

Τα Marlboro light θα ήθελα να δοκιμάσω.Είναι καλά;

Τα γούστα του καθενός είναι υποκειμενικά. Μόνο δοκιμάζοντας βλέπεις. Επίσης τα συστατικά αλλάζουν συχνά οπότε κάτι που καπνίζεις τώρα, μπορεί να μην σου αρέσει μετά και το αντίθετο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...