Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση παλιου λαπτοπ SOS Οποιος μπορει


glykoss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην αλλαζεις καν cpu.Μονο ram kai ssd.Θελει ολο λυσιμο το Hp.Οι αλλαγες που θα δεις ετσι κ αλλιως σε τοσο αρχαιο μηχανημα,θα ειναι λιγες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

25 λεπτά πριν, TheDevilMayCare είπε

Απο αυτα που βλεπεις εκει, διαλεγεις: 120-256GB.

Για μνημες λεω οχι για ssd. 

Να βαλω 2 μνημες 2x2gb ddr2 να κοιταξω καποιο αλλο χαρακτηριστικό? Χρονισμούς ταχυτητες η κατι αλλο? Μην παρω κατι που δεν ταιριάζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε χειρότερο μηχάνημα (16 ετων) που έβαλα 4 gb μνήμη (διαβάζει μόνο τα 3 λόγω 32bit επεξεργαστή) και ssd με windows 7 το δουλεύω μαια χαράαα. Αξίζει τον κόπο! office και internet, webex, zoom κλπ μια χαρά και ταχύτατα. Πρόσεξε όμως, άμεσα αλλαξε την πάστα γιατί θα σου καει.....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RAM MUSHKIN 991559 2GB SO-DIMM DDR2 PC2-5300 667MHZ 

Αυτη η μνημη ταιριάζει στο λαπτοπ μου? Μπορω να βαλω αυτη κ στην αλλη θεση να αφησω αυτη που εχω (1gb εχω τωρα x 2)

29 λεπτά πριν, ptoube είπε

Σε χειρότερο μηχάνημα (16 ετων) που έβαλα 4 gb μνήμη (διαβάζει μόνο τα 3 λόγω 32bit επεξεργαστή) και ssd με windows 7 το δουλεύω μαια χαράαα. Αξίζει τον κόπο! office και internet, webex, zoom κλπ μια χαρά και ταχύτατα. Πρόσεξε όμως, άμεσα αλλαξε την πάστα γιατί θα σου καει.....

RAM MUSHKIN 991559 2GB SO-DIMM DDR2 PC2-5300 667MHZ ταιριαζει αυτη στο σύστημα μου? Μπορει να συνδιαστει με τη 1gb που ηδη εχω? Να εχω σύνολο 3gb δηλαδη? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bρε αγορι εχεις ρωτησει 10 φορες απο το πρωι.

Βεβαιως κανουνε οι μνημες.

Οι δικες σου βασει της φωτογραφιας σου ειναι αυτες

https://www.ca-microland.com/product/446495-001-hewlett-packard-1gb-667mhz-pc2-5300-ddr2-sodimm/

Θα πρεπει να παρεις 2 τεμαχια για να εχεις 2χ2.

Αυτες που εχεις θα τις βγαλεις.Με 3gb δεν θα κανεις δουλεια 4 θα πρεπει να αγορασεις συν εναν ssd sata οποιονδηποτε απλον σου προταθηκε ηδη.

Βαλε αυτα φυσηξε το καλα και δες πως θα παει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, JDROGAS είπε

Bρε αγορι εχεις ρωτησει 10 φορες απο το πρωι.

Βεβαιως κανουνε οι μνημες.

Οι δικες σου βασει της φωτογραφιας σου ειναι αυτες

https://www.ca-microland.com/product/446495-001-hewlett-packard-1gb-667mhz-pc2-5300-ddr2-sodimm/

Θα πρεπει να παρεις 2 τεμαχια για να εχεις 2χ2.

Αυτες που εχεις θα τις βγαλεις.Με 3gb δεν θα κανεις δουλεια 4 θα πρεπει να αγορασεις συν εναν ssd sata οποιονδηποτε απλον σου προταθηκε ηδη.

Βαλε αυτα φυσηξε το καλα και δες πως θα παει.

Απλα βρηκα αυτη με 5 ευρω

RAM MUSHKIN 991559 2GB SO-DIMM DDR2 PC2-5300 667MHZ

 

Ρωταω αν μπορει να δουλέψει ταυτόχρονα με 1 απτις δικες μου για να τημ αγοράσω αν ειναι μη τη χάσω. Μετα θα πρέπει να παρω παλι ίδια με αυτή ή οποιαδήποτε 2 gb θα ειναι okay? Απο χθες ρωταω οχι απτο πρωι🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, glykoss είπε

Απλα βρηκα αυτη με 5 ευρω

RAM MUSHKIN 991559 2GB SO-DIMM DDR2 PC2-5300 667MHZ

 

Ρωταω αν μπορει να δουλέψει ταυτόχρονα με 1 απτις δικες μου για να τημ αγοράσω αν ειναι μη τη χάσω. Μετα θα πρέπει να παρω παλι ίδια με αυτή ή οποιαδήποτε 2 gb θα ειναι okay? Απο χθες ρωταω οχι απτο πρωι🤣🤣🤣

Mια χαρα λοιπον παρτη αλλα παρε 2

Εγω στην εστειλα αυτη το πρωι για να δεις ποια ειναι η ποια αντιστοιχη να παρεις.

https://www.e-shop.gr/ram-mushkin-991559-2gb-so-dimm-ddr2-pc2-5300-667mhz-essentials-series-p-PER.553437

Να παρεις 2 ιδιες

Τι νοημα εχει να βαλεις και τη δικη σου;

Nα πας απο 2b στα 3gb;

Εδω λεμε εαν θα σε φτασουν τα 4 για να μπορει να ανταπεξελθει λαπτοπ.

 

Επεξ/σία από JDROGAS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, JDROGAS είπε

Mια χαρα λοιπον παρτη αλλα παρε 2

Εγω στην εστειλα αυτη το πρωι για να δεις ποια ειναι η ποια αντιστοιχη να παρεις.

https://www.e-shop.gr/ram-mushkin-991559-2gb-so-dimm-ddr2-pc2-5300-667mhz-essentials-series-p-PER.553437

Να παρεις 2 ιδιες

Τι νοημα εχει να βαλεις και τη δικη σου;

Nα πας απο 2b στα 3gb;

Εδω λεμε εαν θα σε φτασουν τα 4 για να μπορει να ανταπεξελθει λαπτοπ.

Okay παιρνω αυτη στα 5 ευρω μη τη χασω κ τη βαζω πανω και ψαχνομαι για να παρω αλλη μια αλλη μια. Απλα θελω να ψαχτω για να βρω καλη τιμη και για την αλλη γτ μιλαμε για ενα παλιο pc δεν θελω να δωσω πολλά λεφτα, φιλος που εγραφε στο φορουμ προτασεις για την αναβαθμιση του λαπυομ μου,σε προσωπικο μηνυμα μου εκανε προταση για να μου δωσει δυο τετοιες καρτες με 25 ευρω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, glykoss είπε
12 λεπτά πριν, JDROGAS είπε

Mια χαρα λοιπον παρτη αλλα παρε 2

Εγω στην εστειλα αυτη το πρωι για να δεις ποια ειναι η ποια αντιστοιχη να παρεις.

https://www.e-shop.gr/ram-mushkin-991559-2gb-so-dimm-ddr2-pc2-5300-667mhz-essentials-series-p-PER.553437

Να παρεις 2 ιδιες

Τι νοημα εχει να βαλεις και τη δικη σου;

Nα πας απο 2b στα 3gb;

Εδω λεμε εαν θα σε φτασουν τα 4 για να μπορει να ανταπεξελθει λαπτοπ.

Okay παιρνω αυτη στα 5 ευρω μη τη χασω κ τη βαζω πανω και ψαχνομαι για να παρω αλλη μια αλλη μια. Απλα θελω να ψαχτω για να βρω καλη τιμη και για την αλλη γτ μιλαμε για ενα παλιο pc δεν θελω να δωσω πολλά λεφτα, φιλος που εγραφε στο φορουμ προτασεις για την αναβαθμιση του λαπυομ μου,σε προσωπικο μηνυμα μου εκανε προταση για να μου δωσει δυο τετοιες καρτες με 25 ευρω... 

Expand  

Συγγνωμη τωρα αλλα θα παρεις 25 ευρω μεταχειρισμενες και οχι 28 ευρω καινουργιες απο το eshop και χωρις μεταφορικα;

Παρε τη μια στα 5 ευρω που τη βρηκες και παρε αλλη μια απο eshop στα 14.

Μονο μην βαλεις διαφορετικες στα specs και μετα πεις οτι σε πηραμε στο λαιμο μας.

Ο Λαζαρος για να αναστηθει θελει και καποια χρηματα δεν νομιζω οτι ειναι σημαντικο χρηματικο ποσο 20-30 για μνημες και εναν σκληρο απο 16 ευρω στα 128gb.Ειναι προτιμοτερο απο το να το πεταξεις στον καδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 μνημες 30 ευρω.... και ενας SSD (εγω θα έπερνα κατ' ευθείαν 256GB, τι να τον κάνεις τον 128?) και Windows 7 32bit.... είναι ότι καλύτερο μπορείς να κάνεις.... 

Θα παίξει καλά, δεν ξέρω αν θα σε ικανοποιήσει 100% αλλά σίγουρα θα μεταμορφωθεί, μη το ψάχνεις παραπάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, JDROGAS είπε

Συγγνωμη τωρα αλλα θα παρεις 25 ευρω μεταχειρισμενες και οχι 28 ευρω καινουργιες απο το eshop και χωρις μεταφορικα;

Παρε τη μια στα 5 ευρω που τη βρηκες και παρε αλλη μια απο eshop στα 14.

Μονο μην βαλεις διαφορετικες στα specs και μετα πεις οτι σε πηραμε στο λαιμο μας.

Ο Λαζαρος για να αναστηθει θελει και καποια χρηματα δεν νομιζω οτι ειναι σημαντικο χρηματικο ποσο 20-30 για μνημες και εναν σκληρο απο 16 ευρω στα 128gb.Ειναι προτιμοτερο απο το να το πεταξεις στον καδο.

Οχι βεβαια σιγα μη παρω μεταχειρισμενες 25 ευρω 🤣🤣🤣

Μαλλον ο φίλος θα τις αγοραζε με 5 ευρω την καθε μια κ θα τις πουλουσε σε μένα 25 🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...