Προς το περιεχόμενο

Phil Spencer: Η συμφωνία με την Bethesda έγινε για αποκλειστικά παιχνίδια του Xbox Game Pass


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, fanboy είπε

Πρέπει να σε έχει πληγώσει πολύ η ms σε αυτή την γενιά μάστορα μου ε; Έκανες το λάθος και πήρες ps5 κι εσύ, και δεν ξέρεις πως να δικαιολογήσεις την επιλογή σου.

playstation δεν ειχα ποτε. PC gamer ειμαι και εχω και ενα xbox μονο για media player. Σου φαινεται ομως παραξενο πως καποιος με μονο 2 πλατφορμες της MS κανει κριτικη στην microsoft ε? γι αυτο και με βαφτισες αμεσως playstation fanboy.

Ε πιστεψε το οτι υπαρχουμε και εμεις που ακομα κανουμε κριτικη ειτε ειναι σε pc , ps, xbox

Κατι που δεν θα τολμησεις να κανεις ποτε εσυ

 

  • Like 2
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, firepc είπε

playstation δεν ειχα ποτε. PC gamer ειμαι και εχω και ενα xbox μονο για media player. Σου φαινεται ομως παραξενο πως καποιος με μονο 2 πλατφορμες της MS κανει κριτικη στην microsoft ε? γι αυτο και με βαφτισες αμεσως playstation fanboy.

Ε πιστεψε το οτι υπαρχουμε και εμεις που ακομα κανουμε κριτικη ειτε ειναι σε pc , ps, xbox

Κατι που δεν θα τολμησεις να κανεις ποτε εσυ

 

Νομιζω πως με την 3080 μου, το ps5, το NS και το Xbox Sx μου.. μπορω να τολμήσω, και με τα 30 χρονια gamer μπορω να κρίνω ποια εταιρία προσπαθεί και ποια οχι.

Επεξ/σία από fanboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως για τα παιχνιδια που λες πιο πανω, Ναι το Fable ηταν παιχνιδαρα. Αλλα μιλαμε για 2004

Το Alan Wake επισης παιχνιδαρα, αλλα 2010

Το μονο αξιολογο που ειδα εγω σε μια ολοκληρη γενια ειναι το Gears 5 και τα Ori που οκ, ειναι πιο μικρα παιχνιδια αλλα σιγουρα πολυ καλα

*Τα Forza 3 και 4, οκ να πιστεψω οτι ειναι απο τα καλυτερα racing. Αλλα ας πουμε την αληθεια, τα racing πλεον πιο πολυ tech demos ειναι. Και το ιδιο εχω να πω και για τα Gran Turismo (για να μην νομιζεις οτι υποστηριζω παλι την αλλη πλευρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, firepc είπε

παντως για τα παιχνιδια που λες πιο πανω, Ναι το Fable ηταν παιχνιδαρα. Αλλα μιλαμε για 2004

Το Alan Wake επισης παιχνιδαρα, αλλα 2010

Το μονο αξιολογο που ειδα εγω σε μια ολοκληρη γενια ειναι το Gears 5 και τα Ori που οκ, ειναι πιο μικρα παιχνιδια αλλα σιγουρα πολυ καλα

*Τα Forza 3 και 4, οκ να πιστεψω οτι ειναι απο τα καλυτερα racing. Αλλα ας πουμε την αληθεια, τα racing πλεον πιο πολυ tech demos ειναι. Και το ιδιο εχω να πω και για τα Gran Turismo (για να μην νομιζεις οτι υποστηριζω παλι την αλλη πλευρα)

Αυτά ήταν μερικά παραδείγματα που έγραψα. Αλλά θα ξανά αναφέρω αυτό που είπα πιο πριν. Και κανενα αποκλειστικό να μην βγάλει, το gamepass σαν υπηρεσία από μόνο του, κερδίζει την γενιά. Κανείς δεν έχει ανάγκη πια τα exclusive.. μιλάμε για 5 παιχνίδια ανάμεσα σε 5000 παιχνίδια που βγαίνουν σε κάθε γενιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fanboy είπε

Αυτά ήταν μερικά παραδείγματα που έγραψα. Αλλά θα ξανά αναφέρω αυτό που είπα πιο πριν. Και κανενα αποκλειστικό να μην βγάλει, το gamepass σαν υπηρεσία από μόνο του, κερδίζει την γενιά. Κανείς δεν έχει ανάγκη πια τα exclusive.. μιλάμε για 5 παιχνίδια ανάμεσα σε 5000 παιχνίδια που βγαίνουν σε κάθε γενιά.

Δεν ειπε ποτε κανεις οτι το game pass ειναι ακριβω ή οτι εχει λιγα παιχνιδια. Μην πηγαινετε συνεχεια εκει την συζητηση. 

Το θεμα ειναι οτι θελουμε να δουμε παιχνιδαρες απο την MS (οπως εβγαζε καποτε) που να κοιτανε στα ματια τις παιχνιδαρες της Sony.

Αν μου πεις οτι μπηκε πλεον ταφοπλακα εκει τοτε οκ παω πασο και παμε παρακατω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ότι και να κάνει η ms ,έχει χάσει το παιχνίδι της εμπιστοσύνη απόλυτα (μετα το 360 to χαος ) , ακόμα και με την ονομασία μπάχαλο των νέων κονσολών , dashboard τραγικο σαν να αγοραζεις μια παλια της κονσολα , Microsoft Xbox Series S λεγανε ολοι με game pass ιδανικο θα ηταν ,καθολικη αποτυχια , Microsoft Xbox Series X  αλλη μια αποτυχια τα  νουμερα θα ειναι χειροτερα μολις το ps5 κυκλοφορησει κανονικα , οχι οτι δεν ειναι καλη κονσολα αλλα ,,,,,δεν εχει αυτο το mood της sony  , Αυτη την διψα για να παρει ενας ps5 δεν εχει ξαναγινει ποτε ουτε me iPhone ..

 

Επεξ/σία από selin323
  • Like 1
  • Confused 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, fanboy είπε

 

Δηλ η ποιότητα είναι τα 5 παιχνίδια του ps και ποσότητα και φολες της ms... Ποσότητα τα gears, forza, alan wake, fable, ori, halo κτλ κτλ... Τι να σας πω ρε παιδιά...κι εμείς fanboy ps ήμασταν αλλά δεν τρώμε σανό.....

με εξαίρεση το gears τι από όλα αυτά βγήκε επί περιόδου "netflix" ? και βγήκε αποκλειστικά με σκοπό να μπει στη συνδρομή όχι πάλιωσε και είπαμε να το βάλουμε και αυτό να έχουμε πολλά 

δεν λέω ότι δεν έχει βγάλει καλά παιχνίδια η ms (αν και με τα χρόνια είναι υπό συζήτηση.. ) αλλά το τι θα παράξει το συνδρομητικό μοντέλο είναι που με προβληματίζει 

 

διαφορετικά καλύτερα να πληρώνω full price παρά να σπαταλάω το χρόνο μου με σαβούρα, επίσης και στο ps αν έχεις μεγάλο backlog ποτέ δεν πληρώνεις full price αφού οι τιμές πέφτουν αρκετά σύντομα και εκπτώσεις παίζουν συνέχεια αν και εγώ προσωπικά κάνω και μια στροφή σε φυσικά αντίγραφα, τα οποία επίσης τα βρίσκω σε πολύ χαμηλές τιμές και στην τελικη μπορώ να δανείσω ή να δανειστώ

 

και μετά υπάρχει και η περίπτωση nintendo (που να θυμίσουμε ότι πουλάει περισσότερο από την ms) που οι τιμές δεν πέφτουν και δεν ενοχλεί κανέναν εφόσον υπάρχουν ποιοτικοί τίτλοι που δεν χάνουν την αξία τους και στην τελική δεν πηδάνε και τους retailers. εκεί είναι ίσως η μόνη περίπτωση που το αν θα πάρεις φυσικό ή ψηφιακό αντίγραφο είναι καθαρά θέμα προτίμησης χωρίς να σου επιβάλλεται κάτι (γιατί και η sony σε σπρώχνει πάρα πολύ στο ψηφιακό με τις εκπτώσεις που κάνει)

προσωπικά προτιμώ εφόσον υπάρχει το χρήμα και όχι τόσο ο χρόνος (πλέον) να πλερώ αλλά να έχω κάτι καλό στα χέρια μου να ευχαριστηθώ, αν ήμουν 10 χρόνια πίσω ίσως το σκεφτόμουν διαφορετικά.

και ευτυχώς που δεν είμαι ιδιαίτερα σινεφιλ γιατί αν ήμουν τώρα θα έκλαιγα, δεν θα ήθελα κάτι ανάλογο και στα παιχνίδια

έχω δοκιμάσει το pass και για τη δική μου χρήση είναι πεταμένα χρήματα, το να τρέχει μια συνδρομή και να μου τυχαίνει να κάνω βδομάδες να παίξω είναι ανούσια σπατάλη. και όταν αποφασίσω ότι πρέπει να συνεχίσω θα πρέπει να συνεχίσω να πληρώνω τη συνδρομη.

το να δώσω 20-50 ευρώ (γιατί πρακτικά εκεί κυμαίνεται το κόστος) και να έχω κάτι δικό μου που να μπορώ να το τελειώσω όποτε γουστάρω μου φαίνεται πιο λογικό όπως μου φαίνεται πιο λογικό να βγάλει σοβαρό χρήμα ο δημιουργός παιχνιδιών ώστε να συνεχίσει να μου προσφέρει ποιότητα

οπότε δεν θέλει και πολλή σκέψη να καταλάβει κανείς ότι οι συνδρομές στην ουσία δημιουργούνται για να βγάλουν περισσότερα χρήματα οι εταιρείες σε σχέση με τη δουλειά που θα χρειαστεί να κάνουν (και η ms περισσότερο από όλους) .Ναι μεν μειώνεται και το κόστος για τον χρήστη, αλλά δεν παύει να υπάρχει και το ότι πληρώνεις παίρνεις και εφόσον πληρώσεις λίγα θα πάρεις σαβούρα

τώρα σε ο,τι αφορά τη bethesda μακάρι η εταιρεία να πάει καλά και μακάρι να ξαναβγάλει καλά παιχνίδια, αυτά που έκανε τα πρόσφατα χρόνια με το franchise του fallout με έχουν κάνει να χάσω την εμπιστοσύνη μου σε αυτούς, το ότι πάνε στην ms που έχει υπάρξει νεκροταφείο στούντιο στο παρελθόν (εντάξει όχι όπως η εα) με βάζει σε σκέψεις για το κατά πόσο έχουν πάρει σοβαρά αυτό που πρέπει να κάνουν ή απλά πάνε για να είναι επιδοτούμενοι με "έσπα" , η ms υποτίθεται ότι ετοιμάζει πράγματα αλλά κάτι χειροπιαστό δεν έχω δει ακόμα και αν είναι να δω πράγματα όπως το sea of thieves ή βαριεστημένες συνέχειες τύπου forza και gears 5 δεν με αφορά καν.. 

μακάρι να κάνω λάθος αλλά το gaming πέρα από επιχειρηματικά μοντέλα θέλει όραμα καινοτομία και μεράκι η ms δυστυχώς δεν πρεβεύει αυτά τα πράγματα, το μόνο που πρεσβεύει τα τελευταία χρόνια είναι specs (που στην ηλικία μου έχουν αρχίσει να με αφήνουν ψιλοαδιάφορο, ειδικά όταν δεν κάνουν κάτι καινοτόμο με αυτα) και χαμηλή τιμή (που δόξα τους θεούς χρήματα να αγοράζω παιχνίδια μπορώ να διαθέσω όπως έκανα και όταν ήμουν πολύ πιο ζόρικα)

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, logistoulis είπε

με εξαίρεση το gears τι από όλα αυτά βγήκε επί περιόδου "netflix" ? και βγήκε αποκλειστικά με σκοπό να μπει στη συνδρομή όχι πάλιωσε και είπαμε να το βάλουμε και αυτό να έχουμε πολλά 

δεν λέω ότι δεν έχει βγάλει καλά παιχνίδια η ms (αν και με τα χρόνια είναι υπό συζήτηση.. ) αλλά το τι θα παράξει το συνδρομητικό μοντέλο είναι που με προβληματίζει 

 

διαφορετικά καλύτερα να πληρώνω full price παρά να σπαταλάω το χρόνο μου με σαβούρα, επίσης και στο ps αν έχεις μεγάλο backlog ποτέ δεν πληρώνεις full price αφού οι τιμές πέφτουν αρκετά σύντομα και εκπτώσεις παίζουν συνέχεια αν και εγώ προσωπικά κάνω και μια στροφή σε φυσικά παιχνίδια, τα οποία επίσης τα βρίσκω σε πολύ χαμηλές τιμές και στην τελικη μπορώ να δανείσω ή να δανειστώ

 

και μετά υπάρχει και η περίπτωση nintendo (που να θυμίσουμε ότι πουλάει περισσότερο από την ms) που οι τιμές δεν πέφτουν και δεν ενοχλεί κανέναν εφόσον υπάρχουν ποιοτικοί τίτλοι που δεν χάνουν την αξία τους και στην τελική δεν πηδάνε και τους retailers. εκεί είναι ίσως η μόνη περίπτωση που το αν θα πάρεις φυσικό ή ψυφιακό αντίγραφο είναι καθαρά θέμα προτίμησης χωρίς να σου επιβάλλεται κάτι (γιατί και η sony σε σπρώχνει πάρα πολύ στο ψηφιακό με τις εκπτώσεις που κάνει)

προσωπικά προτιμώ εφόσον υπάρχει το χρήμα και όχι τόσο ο χρόνος (πλέον) να πλερώ αλλά να έχω κάτι καλό στα χέρια μου να ευχαριστηθώ, αν ήμουν 10 χρόνια πίσω ίσως το σκεφτόμουν διαφορετικά.

και ευτυχώς που δεν είμαι ιδιαίτερα σινεφιλ γιατί αν ήμουν τώρα θα έκλαιγα, δεν θα ήθελα κάτι ανάλογο και στα παιχνίδια

προσωπικά έχω δοκιμάσει το pass και για τη δική μου χρήση είναι πεταμένα χρήματα, το να τρέχει μια συνδρομή και να μου τυχαίνει να κάνω βδομάδες να παίξω είναι ανούσια σπατάλη. και όταν αποφασίσω ότι πρέπει να συνεχίσω θα πρέπει να συνεχίσω να πληρώνω τη συνδρομη.

το να δώσω 20-50 ευρώ (γιατί πρακτικά εκεί κυμαίνεται το κόστος) και να έχω κάτι δικό μου που να μπορώ να το τελειώσω όποτε γουστάρω μου φαίνεται πιο λογικό όπως μου φαίνεται πιο λογικό να βγάλει σοβαρό χρήμα ο δημιουργός παιχνιδιών ώστε να συνεχίσει να μου προσφέρει ποιότητα

τώρα σε ο,τι αφορά τη bethesda μακάρι η εταιρεία να πάει καλά και μακάρι να ξαναβγάλει καλά παιχνίδια, αυτά που έκανε τα πρόσφατα χρόνια με το franchise του fallout με έχουν κάνει να χάσω την εμπιστοσύνη μου σε αυτούς, το ότι πάνε στην ms που έχει υπάρξει νεκροταφείο στούντιο στο παρελθόν (εντάξει όχι όπως η εα) με βάζει σε σκέψεις για το κατά πόσο έχουν πάρει σοβαρά αυτό που πρέπει να κάνουν ή απλά πάνε για να είναι επιδοτούμενοι με "έσπα" , η ms υποτίθεται ότι ετοιμάζει πράγματα αλλά κάτι χειροπιαστό δεν έχω δει ακόμα και αν είναι να δω πράγματα όπως το sea of thieves ή βαριεστημένες συνέχειες τύπου forza και gears 5 δεν με αφορά καν.. 

μακάρι να κάνω λάθος αλλά το gaming πέρα από επιχειρηματικά μοντέλα θέλει όραμα καινοτομία και μεράκι η ms δυστυχώς δεν πρεβεύει αυτά τα πράγματα, το μόνο που πρεσβεύει τα τελευταία χρόνια είναι specs (που στην ηλικία μου έχουν αρχίσει να με αφήνουν ψιλοαδιάφορο, ειδικά όταν δεν κάνουν κάτι καινοτόμο με αυτα) και χαμηλή τιμή (που δόξα τους θεούς χρήματα να αγοράζω παιχνίδια μπορώ να διαθέσω όπως έκανα και όταν ήμουν πολύ πιο ζόρικα)

Σαβουρα τα παιχνίδια του gamepass 😂 jedi fallen order, doom eternal, forza h4, ori, control, ffxv, hellblade, nier, monster hunter, quantum brake, resi7, witcher, alien, bloodstained, yakuza, kingdom hearts, sunset, tales, dragon quest xi, btf, burnout, a way out, nfs μερικές από τις σαβουρες που έχει μέσα τώρα το gamepass.. σας έχει τυφλώσει το μίσος και ο μόνος χαμένος είσαστε εσείς... 

Επεξ/σία από fanboy
  • Like 7
  • Thanks 3
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, fanboy είπε

Σαβουρα τα παιχνίδια του gamepass 😂 jedi fallen order, doom eternal, forza h4, ori, control, ffxv, hellblade, nier, monster hunter, quantum brake, resi7, witcher, alien, bloodstained, yakuza, kingdom hearts, sunset, tales, dragon quest xi, btf, burnout, a way out, nfs μερικές από τις σαβουρες που έχει μέσα τώρα το gamepass.. σας έχει τυφλώσει το μίσος και ο μόνος χαμένος είσαστε εσείς... 

τα περισσότερα από αυτά που αναφέρεις τα έχουμε παίξει προ αμνημονεύτων και είναι ήδη στη βιβλιοθήκη μας

έχουν βγάλει τα λεφτά που κόστισαν και ναι μπήκαν και στο gamepass να τα παίξουν όσοι δεν τα έχουν παίξει (το fallen order παρεμπιπτόντως το έχω δανεισμένο σε dvd από φίλο να  το παίξω οοοοοοοοοταν γουσταρίσω με μηδέν ευρώ) 

σε ρωτάω πες μου ποιος ΑΑΑ τίτλος βγήκε με σκοπό να μπει απευθείας στο gamepass day one εκτός από το gears 5.

επίσης κανένα από τα παραπάνω που λες (τα οποία σχεδόν όλα τα έχω τερματίσει) δεν το έχω πληρώσει full price με εξαίρεση το witcher 3 που το πλήρωσα day one όπως το expansion του και θα το ξαναπλήρωνα με χαρά 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, fanboy είπε

Σαβουρα τα παιχνίδια του gamepass 😂 jedi fallen order, doom eternal, forza h4, ori, control, ffxv, hellblade, nier, monster hunter, quantum brake, resi7, witcher, alien, bloodstained, yakuza, kingdom hearts, sunset, tales, dragon quest xi, btf, burnout, a way out, nfs μερικές από τις σαβουρες που έχει μέσα τώρα το gamepass.. σας έχει τυφλώσει το μίσος και ο μόνος χαμένος είσαστε εσείς... 

Ένα απ'τα δύο συμβαίνει :

Ή τα λένε αυτά εδώ μέσα απλά για να γκρινιάζουν ενώ εκμεταλλεύονται το gamepass και παίζουν παιχνίδια αβέρτα και απλά το κάνουν μούγκα

Ή (ακόμα χειρότερα) όντως θεωρούν ότι το μοντέλο του gamepass δεν τους συμφέρει και κάθονται και αγοράζουν 70 ευρώ το παιχνίδι 3 φορές τον χρόνο, έτσι για να νιώθουν καλά με τον εαυτό τους. 

Επεξ/σία από IceMatrix
  • Like 4
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

edit 

1 λεπτό πριν, IceMatrix είπε

Ένα απ'τα δύο συμβαίνει :

Ή τα λένε αυτά εδώ μέσα απλά για να γκρινιάζουν ενώ εκμεταλλεύονται το gamepass και παίζουν παιχνίδια αβέρτα και απλά το κάνουν μούγκα

Ή (ακόμα χειρότερα) όντως θεωρούν ότι το μοντέλου του gamepass δεν τους συμφέρει και κάθονται και αγοράζουν 70 ευρώ το παιχνίδι 3 φορές τον χρόνο, έτσι για να νιώθουν καλά με τον εαυτό τους. 

ή απλά μου μιλάς για πολύ παλιά παιχνίδια που έχω τερματίσει ήδη και μάλιστα προ pass.. 

(και σκέψου έχω μείνει και πίσω σε πολλά λόγω χρόνου) 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, logistoulis είπε

τα περισσότερα από αυτά που αναφέρεις τα έχουμε παίξει προ αμνημονεύτων και είναι ήδη στη βιβλιοθήκη μας

έχουν βγάλει τα λεφτά που κόστισαν και ναι μπήκαν και στο gamepass να τα παίξουν όσοι δεν τα έχουν παίξει (το fallen order παρεμπιπτόντως το έχω δανεισμένο σε dvd από φίλο να  το παίξω οοοοοοοοοταν γουσταρίσω με μηδέν ευρώ) 

σε ρωτάω πες μου ποιος ΑΑΑ τίτλος βγήκε με σκοπό να μπει απευθείας στο gamepass day one εκτός από το gears 5.

επίσης κανένα από τα παραπάνω που λες (τα οποία σχεδόν όλα τα έχω τερματίσει) δεν το έχω πληρώσει full price με εξαίρεση το witcher 3 

Το ξέρεις πως οι απαντήσεις που δίνεις είναι επί προσωπικού σου ε; Επίσης το ξέρεις πως το gamepass έχει βγει beta στην περασμένη γενιά, και τώρα βγήκε κανονικά, όπως επίσης το ξέρεις πως με 100ε βάζεις 3 χρόνια, έδωσε το medium έβαλε το doom, ori, football manager, pes21, operation 6, είχε dmc4 στο πρώτο 3μηνο. Και πολλά άλλα που τώρα δεν θα κάτσω να τα ψάξω, αν εσένα σε χαλάει μην το βάλεις, αλλά μην νομίζεις πως επειδή εσένα "ένας φίλος σου" σου έδωσε το jedi είναι όλοι έτσι. Δηλ εντάξει πολύ μίσος.. τόσο κακό σου κάνει;

Επεξ/σία από fanboy
  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, logistoulis είπε

τα περισσότερα από αυτά που αναφέρεις τα έχουμε παίξει προ αμνημονεύτων και είναι ήδη στη βιβλιοθήκη μας

έχουν βγάλει τα λεφτά που κόστισαν και ναι μπήκαν και στο gamepass να τα παίξουν όσοι δεν τα έχουν παίξει (το fallen order παρεμπιπτόντως το έχω δανεισμένο σε dvd από φίλο να  το παίξω οοοοοοοοοταν γουσταρίσω με μηδέν ευρώ) 

σε ρωτάω πες μου ποιος ΑΑΑ τίτλος βγήκε με σκοπό να μπει απευθείας στο gamepass day one εκτός από το gears 5.

επίσης κανένα από τα παραπάνω που λες (τα οποία σχεδόν όλα τα έχω τερματίσει) δεν το έχω πληρώσει full price με εξαίρεση το witcher 3 

Φίλε αν νομίζεις ότι στα επιχειρηματικά projects που στήνουν εταιρίες επιπέδου Microsoft, μετράνε περισσότερο τα φόρουμ και οι μπετωμένοι fans κι όχι η casual αγορά, είσαι γελασμένος.

 

Επίσης είναι αστείο που κάποιοι σε ένα φόρουμ στην Ελλάδα θεωρούν ότι έχουν περισσότερα δεδομένα προς επεξεργασία και καλύτερα σχηματισμενη επιχειρηματική εικόνα από μια εταιρία που προχώρησε σε αγορά δισεκατομμυρίων. 😂

  • Like 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, IceMatrix είπε

Ένα απ'τα δύο συμβαίνει :

Ή τα λένε αυτά εδώ μέσα απλά για να γκρινιάζουν ενώ εκμεταλλεύονται το gamepass και παίζουν παιχνίδια αβέρτα και απλά το κάνουν μούγκα

Ή (ακόμα χειρότερα) όντως θεωρούν ότι το μοντέλο του gamepass δεν τους συμφέρει και κάθονται και αγοράζουν 70 ευρώ το παιχνίδι 3 φορές τον χρόνο, έτσι για να νιώθουν καλά με τον εαυτό τους. 

Πραγματικά το ίδιο σκεφτόμουν, υπάρχει βέβαια και η 3η εκδοχή, αγόρασαν το ps5 και προσπαθούν να πείσουν τον εαυτό τους πως έκαναν την σωστή επιλογή..

ΥΓ: 80ε θες να πεις χαχα

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...