Προς το περιεχόμενο

MediaMarkt απελπισία


ryu_hadouken

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, thouvou13 είπε

Αυτοι που σχολιαζουν αρνητικα για το "μικρο ποσο των 30 ευρω" ηθελα να ρωτησω αν τους ελεγε καποιος θα σου παρεχω μια υπηρεσια για 30 ευρω, τα εδιναν και μετα ο αλλος εφευγε για Αργεντινη, θα ελεγαν "σιγα 30 ευρω ηταν, δεν εγινε και τιποτα" ή θα εψαχναν να βρουν τον απατεωνα να του καρφωσουν κανα κερατο στο δοξα πατρι;

Nαι με αυτό τον καημό θα πέθαινα, που θα βρω αυτόν που μου φαγε ένα τριαντάρι να τον "καρφώσω"

Προσπαθώ να πάρω 10€ επιστροφή από ΜΜ εδώ και κάνα μήνα, γιατί παρήγγειλα κάτι μελάνια και για να βγει η παραγγελία με δωρεάν μεταφορικά, έβαλα ένα πακέτο κάψουλες illy (μαλακία μου που δεν έβαλα αντικαταβολή, anyway)

Με τα πολλά, αφού πέρασε καμιά βδομάδα που δεν είχαν δώσει κανένα σημάδι, πήρα τηλ.

Μου λένε, ξέρετε, δεν υπάρχουν οι καφέδες

Ρε παιδιά λέω, ΟΚ, φέρτε τα μελάνια που τα καίγομαι και βλέπουμε για τους καφέδες

Μου φέρνουν μετά από 3-4 μέρες τα μελάνια.

Με παίρνουν τηλ. μετά από καμια βδομάδα, μου λένε ξέρετε πιθανόν να μην έρθουν ποτέ οι καφέδες λόγω προμηθευτή, θέλετε να σας κόψουμε ένα πιστωτικό και όταν ξανανοίξουμε να το έχετε κάβα ;

Όχι λέω, κάντε μου επιστροφή

ΟΚ μου λέει η κοπέλα

Κάνα 20ήμερο τώρα δεν μου έχουν γυρίσει τα λεφτά...

Το χειρότερο ποιο είναι όμως ;

'Εχω να πιω καφέ ένα μήνα τώρα, άμα δε μου γυρίσουν το δεκάρικο, εγώ καφέ δε παίρνω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Nαι με αυτό τον καημό θα πέθαινα, που θα βρω αυτόν που μου φαγε ένα τριαντάρι να τον "καρφώσω"

Προσπαθώ να πάρω 10€ επιστροφή από ΜΜ εδώ και κάνα μήνα, γιατί παρήγγειλα κάτι μελάνια και για να βγει η παραγγελία με δωρεάν μεταφορικά, έβαλα ένα πακέτο κάψουλες illy (μαλακία μου που δεν έβαλα αντικαταβολή, anyway)

Με τα πολλά, αφού πέρασε καμιά βδομάδα που δεν είχαν δώσει κανένα σημάδι, πήρα τηλ.

Μου λένε, ξέρετε, δεν υπάρχουν οι καφέδες

Ρε παιδιά λέω, ΟΚ, φέρτε τα μελάνια που τα καίγομαι και βλέπουμε για τους καφέδες

Μου φέρνουν μετά από 3-4 μέρες τα μελάνια.

Με παίρνουν τηλ. μετά από καμια βδομάδα, μου λένε ξέρετε πιθανόν να μην έρθουν ποτέ οι καφέδες λόγω προμηθευτή, θέλετε να σας κόψουμε ένα πιστωτικό και όταν ξανανοίξουμε να το έχετε κάβα ;

Όχι λέω, κάντε μου επιστροφή

ΟΚ μου λέει η κοπέλα

Κάνα 20ήμερο τώρα δεν μου έχουν γυρίσει τα λεφτά...

Το χειρότερο ποιο είναι όμως ;

'Εχω να πιω καφέ ένα μήνα τώρα, άμα δε μου γυρίσουν το δεκάρικο, εγώ καφέ δε παίρνω

 

Άνετα ποντιακό ανέκδοτο είναι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θλιβερά σχόλια από προφίλ που έχω δει να σχολιάζουν σε θέματα με οδοντοβουρτσα 90 ευρώ να λένε "θα τσιμπήσω μια χιχιχι" η σε mouse υπολογιστή αξίας 50 ευρώ "θα πάρω ένα για καβατζα σε αυτό που έχω χιχιχι" η σε smartphone 150 ευρω "θα το πάρω για τρίτο κινητό της γιαγιας μου". Ποιοι είστε που θα κρίνετε αν 30 ευρω είναι πολλά η λίγα? Αντικειμενικά είναι ένα μεροκάματο του κατωτατου μισθού. 8 ώρες πολλές φορές και περισσότερες.

Προφανώς αν ο άνθρωπος γνώριζε εξ αρχής ότι θα ταλαιπωρηθεί τόσο δεν θα έμπαινε στην διαδικασία, αλλά εφόσον μπηκε, ανέμενε από μέρα σε μέρα την δώροεπιταγή του και έτσι μέρα μέρα, βδομάδα βδομάδα έφτασε τον 1.5 μήνα. Άφηνε τη τάδε προσφορά γιατί μπορεί το πρωί να εκανε παραγγελία και το απόγευμα να ερχόταν το 30ευρω κ να χτυπούσε το κεφάλι του. Κοινή λογική είναι, αλλά μερικά λαικ σε ένα ειρωνικό σχόλιο είναι καλύτερα από την κοινή λογική όπως φαίνεται. 

  • Like 4
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, JohnGTA είπε

Σου χάλασε η τουαλέτα και φωνάζεις έναν υδραυλικό και του δίνεις 30€ για να την πάρει και να πας να αγοράσεις καινούρια. Παίρνει τα 30€, φεύγει Αργεντινή όπως λες και μετά όμως εσύ αντί να πάρεις τουαλέτα μένεις με χαλασμένη χέστρα προσπαθώντας να τον βρεις να τον ξεχέσεις.

Corrected...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, miucce είπε

Θλιβερά σχόλια από προφίλ που έχω δει να σχολιάζουν σε θέματα με οδοντοβουρτσα 90 ευρώ να λένε "θα τσιμπήσω μια χιχιχι" η σε mouse υπολογιστή αξίας 50 ευρώ "θα πάρω ένα για καβατζα σε αυτό που έχω χιχιχι" η σε smartphone 150 ευρω "θα το πάρω για τρίτο κινητό της γιαγιας μου". Ποιοι είστε που θα κρίνετε αν 30 ευρω είναι πολλά η λίγα? Αντικειμενικά είναι ένα μεροκάματο του κατωτατου μισθού. 8 ώρες πολλές φορές και περισσότερες.

Προφανώς αν ο άνθρωπος γνώριζε εξ αρχής ότι θα ταλαιπωρηθεί τόσο δεν θα έμπαινε στην διαδικασία, αλλά εφόσον μπηκε, ανέμενε από μέρα σε μέρα την δώροεπιταγή του και έτσι μέρα μέρα, βδομάδα βδομάδα έφτασε τον 1.5 μήνα. Άφηνε τη τάδε προσφορά γιατί μπορεί το πρωί να εκανε παραγγελία και το απόγευμα να ερχόταν το 30ευρω κ να χτυπούσε το κεφάλι του. Κοινή λογική είναι, αλλά μερικά λαικ σε ένα ειρωνικό σχόλιο είναι καλύτερα από την κοινή λογική όπως φαίνεται. 

Η κοινή λογική λέει ότι αν έχεις οικονομικό πρόβλημα ΔΕΝ αλλάζεις μια ηλεκτρική συσκευή "πλήρως λειτουργική"

Το γεγονός δε ότι κάποιος σκέφτεται να αλλάξει κουζίνα (προσοχή, όχι επειδή χάλασε) χωρίς να έχει ήδη παραλάβει τη νέα, είναι σίγουρα αντικείμενο κοινωνιολογικής μελέτης

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 λεπτά πριν, miucce είπε

Θλιβερά σχόλια από προφίλ που έχω δει να σχολιάζουν σε θέματα με οδοντοβουρτσα 90 ευρώ να λένε "θα τσιμπήσω μια χιχιχι" η σε mouse υπολογιστή αξίας 50 ευρώ "θα πάρω ένα για καβατζα σε αυτό που έχω χιχιχι" η σε smartphone 150 ευρω "θα το πάρω για τρίτο κινητό της γιαγιας μου". Ποιοι είστε που θα κρίνετε αν 30 ευρω είναι πολλά η λίγα? Αντικειμενικά είναι ένα μεροκάματο του κατωτατου μισθού. 8 ώρες πολλές φορές και περισσότερες.

Προφανώς αν ο άνθρωπος γνώριζε εξ αρχής ότι θα ταλαιπωρηθεί τόσο δεν θα έμπαινε στην διαδικασία, αλλά εφόσον μπηκε, ανέμενε από μέρα σε μέρα την δώροεπιταγή του και έτσι μέρα μέρα, βδομάδα βδομάδα έφτασε τον 1.5 μήνα. Άφηνε τη τάδε προσφορά γιατί μπορεί το πρωί να εκανε παραγγελία και το απόγευμα να ερχόταν το 30ευρω κ να χτυπούσε το κεφάλι του. Κοινή λογική είναι, αλλά μερικά λαικ σε ένα ειρωνικό σχόλιο είναι καλύτερα από την κοινή λογική όπως φαίνεται. 

Ρε φίλε μου σταμάτα να κοιτάς τα πράγματα από την πλευρά του "χτυπημένου απλού ανθρωπάκου". Όπως δεν ξέρουμε αν είναι πάμφτωχος και τα 30€ για αυτόν είναι μια μινι περιουσία άλλο τόσο δεν ξέρουμε αν δεν είναι ζάμπλουτος και πετάει 30€ για πλάκα. Η λύπηση ικανοποιεί μόνο τον εγωισμό σου, όχι τα γεγονότα.

Ας δούμε τα γεγονότα όμως: όποιος για 30€ πετάει επίτηδες μια συσκευή τόσο ζωτική για την μοντέρνα ζωή όσο ο φούρνος κατ'εμέ είναι 100% άξιος της μοίρας του, όσα λεφτά και αν βγάζει και όσο χαμηλά και να είναι στην κοινωνική ιεραρχία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Η κοινή λογική λέει ότι αν έχεις οικονομικό πρόβλημα ΔΕΝ αλλάζεις μια ηλεκτρική συσκευή "πλήρως λειτουργική"

Το γεγονός δε ότι κάποιος σκέφτεται να αλλάξει κουζίνα (προσοχή, όχι επειδή χάλασε) χωρίς να έχει ήδη παραλάβει τη νέα, είναι σίγουρα αντικείμενο κοινωνιολογικής μελέτης

Ποια κοινή λογική λέει ότι δεν αλλάζεις μια συσκευή οπότε ακριβώς γουστάρεις εσύ? Ο άνθρωπος έκανε ένα χρονοδιάγραμμα στο μυαλό του, ότι θα δώσει την συσκευή, μια βδομάδα δεν θα χρειαστεί την κουζινα, και με το που πάρει την επιταγή θα παρει καινούρια. Μετά έγινε αυτό που γράφω. Περίμενε την δώρο επιταγή από μέρα σε μέρα και κατέληξε να είναι 50 μέρες χωρίς κουζίνα. Θα έδινα την λειτουργική μου κουζίνα για 30 ευρω? Σίγουρα όχι. Έχει δίκαιο ο άνθρωπος που περίμενε να του στείλουν την δώρο επιταγή για να παραγγείλει? Πιστεύω πως ναι. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Από τον Νοέμβριο του 2020 περιμένω δωροεπιταγη 100€ και ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη. Σύντομα θα ανοίξω νέο thread για να ενημερωθούν όσοι έχουν σκοπό να αγοράσουν από το συγκεκριμένο κατάστημα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, JohnGTA είπε

Ρε φίλε μου σταμάτα να κοιτάς τα πράγματα από την πλευρά του "χτυπημένου απλού ανθρωπάκου". Όπως δεν ξέρουμε αν είναι πάμφτωχος και τα 30€ για αυτόν είναι μια μινι περιουσία άλλο τόσο δεν ξέρουμε αν δεν είναι ζάμπλουτος και πετάει 30€ για πλάκα. Η λύπηση ικανοποιεί μόνο τον εγωισμό σου, όχι τα γεγονότα.

Ας δούμε τα γεγονότα όμως: όποιος για 30€ πετάει επίτηδες μια συσκευή τόσο ζωτική για την μοντέρνα ζωή όσο ο φούρνος κατ'εμέ είναι 100% άξιος της μοίρας του, όσα λεφτά και αν βγάζει και όσο χαμηλά και να είναι στην κοινωνική ιεραρχία.

Λύπηση? Αυτό είδες εσύ λύπηση? Ο ts περίμενε 30 ευρω που ΔΙΚΑΙΟΎΤΑΝ σύμφωνα με τους όρους της εταιρίας για να αγοράσει μια νέα κουζίνα. Και αφού 30 ευρω δεν τα βρίσκεις και στον δρόμο έκανε υπομονή να του στείλουν ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΝ, δεν ήθελε κανένα δώρο της εταιρίας. 

Για την λειτουργική κουζίνα και τα 30 ευρω το γράφω και πιο πάνω, όχι ούτε εγώ θα την έδινα. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...